Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    Nem tudom, a megfelelő fórumba írtam-e - remélem... Van egy ADS Tech Instant USB kütyüm, és ennek segítségével szeretném a régi kamerás kazettákat digitalizálni (mint sokan mások itt a fórumban, ahogyan olvasom). Alapszinten működik a dolog (nem csúszik a hang, minőség is so-so), de jó pár megkötéssel:

    1) csak a régi (10 éves) gépemen lévő XP-re tudtam felrakni a digitalizáló eredeti meghajtóprogramját
    2) a digitalizáló látható az Eszközkezelőben, más program is tudja használni a képét, de ha rögzíteni akarom, akkor a processzor már kevés hozzá, ergo 2-5 FPS-t tud rögzíteni más programmal
    3) majd később ki akarom/nám szervezni a STB környékére, hogy helyi hálózaton bárhol elérhető legyen a normál TV adás, de a linux support kétséges (egyelőre ezzel nem foglalkozom).

    Tehát csak egy kis elméleti háttértámogatás kellene első körben: miért van az, hogy a hozzá adott program normálisan tudja rögzíteni az adást (gondolom, a digitalizáló eleve MPEG1-es folyamot ad át??), más program pedig a bejövő jelet újratömöríti?? Szóval honnan induljak el? Vagy más megközelítésben: Win7 alatt (laptopra) nem tudtam feltelepíteni a digitalizálót, nincs hozzá meghajtóprogram, pedig az elég erős lenne az on-the-fly kódolásra, valahogy rá tudom hekkelni az XP-s meghajtóprogramot? Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

    Bármilyen tippet szívesen fogadok!

Új hozzászólás Aktív témák