Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Uh. Erős nyitása volt a hétnek, hogy elolvasgattam a logout elmúlt heti apokaliptikus vízióit, még inkább a kommenteket.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Vakegérke #69 üzenetére

    Nem a témával szemben vagyok szarkasztikus (vagyis a logouton most aktuális témákkal, mert a szemetestől kezdve Csernobilon át - valószínűleg mindenki most nézte meg, és elkapta egy kis "világvége-kiírom magamból" fíling? :) -, egészen eddig a bejegyzésig mind kb. ugyanarra fut ki).

    Az ember szerepe, hatása, jövője, stb. mind nagyon érdekes, fontos, és aktuális téma, de majd átélem / elolvasom 40 év múlva, mit hoz(ott) a történelem. Vagy nem, és akkor az már nem az én gondom lesz.

    Csak ezekben a topicokban érdekes látni, hogy a kommentek pont azt igazolják, ami a tartalmuk, csak épp visszafelé elsülve. Mert ezek a fals víziók, amiket sokan osztanak (mindmeghalunk, x érdeke hogy y történjen, stb.), na pont ezekre építve lehet a legcsúnyább végkifejleteket (nagyjából önbeteljesítően) véghezvinni.

    Hogy én is leírjam a témában a véleményemet: a világ népességének a 95%-ának egy dologgal kéne foglalkoznia: hogy a saját icipici környezetében egy-egy nagyon apró dolgot is csak egy nagyon picivel jobbá tegyen. Ha csak ennyit tudnánk változni, már nem lenne itt miről beszélni :) :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fr@nkieWilde #76 üzenetére

    "Ott vagy??? Vagy csak te is fújod amit az arcodba nyomnak. [...] nem pedig csak elfogadni, hogy amit adott esetben emberek sokasága mond, csak úgy lehetnek a dolgok."

    A laposföld-hívők is nagyon hasonlóan érvelnek ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Vakegérke #81 üzenetére

    A világon semmire nem létezik mindenkinek jó megoldás :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Vakegérke #85 üzenetére

    Ezért írtam, hogy ha mindenki csak a saját kis környezetében próbálna egy kicsi jót tenni, sokkal jobb hely lenne a világ, mintha kollektívan aggódnánk nem feltétlenül létező/releváns, vagy épp általunk amúgy sem megoldható dolgok miatt :)

    Mi feleségemmel pl. legalább Karácsonykor (tudom, szörnyen demagóg, de, ez pont eggyel több mint ha helyette is csak szörnyülködnék a gép mellől - és ne érts félre, nem személyes megjegyzés, hanem a példa kedvéért :) ), illetve mostanában év közben is próbáljuk a saját sz*rjainkat cuccainkat kiselejtezni, és olyan fórumokon, fb-csoportokban felajánlani, ahol rászorulók kérhetnek ingyen dolgokat. És azzal, hogy próbálunk megszabadulni a "gyűjtögető" életmódról, magunknak, és a környezetnek is jót teszünk.

    Én mint 40 felé közelítő marcona ember majdnem elbőgtem magam mikor legutóbb voltunk átadni egy kisebb csomagot egy ilyen családnak. A hölgy csak pár gyerekruhát kért (mindig a legrosszabb helyzetben lévők a legszerényebbek, ezt tapasztaltuk), egyedül neveli a kislányát, nagyon szerény körülmények között. Mi becsomagoltunk mellé pár cuccot a szekrény mélyéről (ezredik, soha fel nem bontott ajándék játékok, huszadik, szintén ajándékba kapott testápoló, sokadik doboz félretett bonbon, lejárat közeli lisztek, olaj, cukor), és a csomagba rejtettünk egy ötezrest is.
    Feleségemet percekig nem akarta a hölgy elengedni az ölelésből, nálam ott tört el majdnem a mécses, amikor mondta, hogy így már lesz ajándéka a gyereknek karácsonyra.

    Az ilyen pillanatok zsigerből kirobbantják az embert a saját kis kényelmes világából.

    Egyáltalán nem nehéz elhinni, hogy van, ahol még léteznek rossz körülmények között élő gyerekek, és nem is kell Afrikáig menni emiatt. :N

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák