Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    válasz vicze #111 üzenetére

    "Az "Autópilóta" funkció pedig egy kutya közönséges adaptív tempómat + sávtartás,"

    De úgy tűnik abban is gyenge, valamit nagyon elrontottak.
    Nekem Suzuki SX4 van, abban adaptív tempomat illetve ugyanarra a technikára ütközésvédelem.
    Hát valahogy (az az érzésem) a Suzukié biztonságosabb.
    Legalábbis nem enged nagy sebességgel beleszaladnom semmibe.
    Nagy sebességnél még csak a csipogást (figyelemfelhívást) láttam, amikor valóban nagyobb sebességgel közeledtem az előttem haladóhoz. Igaz én tudtam, hogy nem megyek neki, mert a MI-ám felismerte a helyzetet, hogy mire odaérek szabad lesz az út, de az elektronika azért ráncsipogott és mintha kismértékű fékezést is észleltem volna, de ezt lehet csak beképzelem. MIndenesetre hang és fényjelzett, de mire fékezhettem volna elmentek előlem :)
    De kb. 30-40-nél már volt olyan, hogy egy sávelhúzásban állt előttem autó, én el akartam menni mellette, de ugye az autó azt látta hogy előttem áll én meg gyorsan közeledek. Gyakorlatilag satuféket nyomott, csak annyival kevesebbet, ami a folyamatosan gördülő kerekeknek kell.
    És akkor már a féltucatodik(!) esetről hallunk, amikor a Tesla nagy sebességgel beleszalad valamibe!

Új hozzászólás Aktív témák