Új hozzászólás Aktív témák

  • TTomax

    nagyúr

    válasz janeszgol #165 üzenetére

    Ez az utolsó hozzászólásom a témával kapcsolatban,aki megérti megérti aki nem az nem.Kezdjük ott,hogy ha valaki rá mer mutatni más problémákra,esetleg más véleménye van az rögtön egy vérfan,szemüveges stb jelzöt kap ez egy nonszensz,de érvelésként meg aztán végképp egy nagy nulla.A másik ami rögtön szemet szur ha szétnézel a topicba az a kárörvendö beszologatások ez a kb dögöljön mindenki aki intelt vett,de bezzeg én okos voltam amdm van.Ilyen mentalitásu hozzászólásokkal van tele topic,csak lapozz vissza.

    Nos nézzük akkor szakmai szemmel a dolgokat.Találtak olyan biztonsági hibákat melyek javitása sajnos teljesitmény vesztéssel jár.Intel oldalon tisztázott mely cpuk érintettek amd oldalon nem (ezért máris perelik öket).Ezért a hibáért az intelt egy az egyben felelössé tenni nem lehet,sem az amdt se egyik cpu gyártot sem föleg azért mert megpróbálják javitani.Az amdt talán meg tudják fogni ha valóban igaz a hir hogy félretájékoztattak,de ott se számitok komoly bütetésre.Az,hogy a szerver tulajdonosok komoly teljesitmény bukhatnak és komoly kiadásokba kerülhet a bövités sajnálatos tény,de nem igazán róható fel egyik cpu gyártónak sem mert az kb olyan lenne mint ha a World Trade center szerencsétlenségért a Boinget perelték volna be.

    A következö pont amire rámutattam az az,hogy etöl bizony nem fognak az EPYC eladásoka a toronyba ugrani,nem fogja mindenki eldobálni az inteles gépparkot és amdre váltani,több okból sem.Jóval kötlségesebb mint a meglévöt kiegésziteni,illetve semmiféle biztositék nincs arra hogy a jövöben az amd nagyobb biztonságot tudna ilyen téren nyujtani mint az intel.Ne feledjük hogy a probléma azért jött eröteljesebben intelre mert egész egyszerüeb abból több üzemel igy egy ilyen szintü hack sokkal nagyobb profitot termelhet.Ha az amd lenne most a piacvezetö akkor arra találtak volna több sebezhetöségi pontot,mert az mindig van/volt/lesz.Viszont ha az érintett cég jól reagál és gyorsan javitja akkor megmarad a bizalom.

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Új hozzászólás Aktív témák