Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz bkercso #101 üzenetére

    Ugyanígy ne utazzunk a falu határán túlra, rendeljünk Kínából és sorolhatnám. Azt, hogy mennyire érte meg gazdaságilag tudom felmérni és úgy pozitív a mérleg. Ha azt nézem, hogy ezt meg lehetett-e volna másként is oldani, akkor erős kétségek merülnek fel bennem. főként abból adódik ez, hogy nem végeztünk kiemelkedő munkát magunkhoz képest, de így is "csodájára jártak" a rendezett racknek.

    Az a gondom a nagyon környezettudatos mozgalommal, hogy miközben jót akar két dolog mindig kimarad.

    Az első, hogy nyomják az elektromos hajtást, alternatív energiát, de sose számolják a teljes költséget. Az akkuk legyártása, a ritka földfémek és főként az erősen mérgező anyagok használata engem még nem győzött meg, hogy jobb irány lenne egy megfelelően optimalizált hibrid rendszernél. Ugyanígy a zöld energia egyenlőtlenségének a negatív oldala mindig kimarad az egyenletből.

    A másik, hogy az igazi megoldás a teljes kibocsájtás csökkentése lenne. Ezt nem csak úgy kellene elérni, hogy a kibocsájtás*emberek első részét csökkentjük. A második redukciója legalább ennyire fontos lenne és éppen ezért a népesség csökkenést nem csak rossz dologként kellene kezelni. A technológiai előrelépés lehetővé tenné, hogy a kieső munkások egy részét kiváltsuk gépekkel. Így tényleg lehetne csökkenteni a szorzatot, mert jelenleg az emberek száma a földön exponenciálisan emelkedik.

    https://frescho.hu

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz bkercso #101 üzenetére

    Te, még ha 1 napra ment volna, megérteném, amit mondani akarsz. De 2 hétre? Mégis mennyi időre kellene menni, hogy ne merüljön fel a kérdés? :F

    frescho: Az első, hogy nyomják az elektromos hajtást, alternatív energiát, de sose számolják a teljes költséget. Az akkuk legyártása, a ritka földfémek és főként az erősen mérgező anyagok használata engem még nem győzött meg, hogy jobb irány lenne egy megfelelően optimalizált hibrid rendszernél. Ugyanígy a zöld energia egyenlőtlenségének a negatív oldala mindig kimarad az egyenletből.
    Ezt már mind megtették kutatók. Az előállítása jobban terheli a környezetet, de utána nagyon hamar vált a mérleg, még úgy is, hogy nem teljesen tiszta még az elektromos energia előállítása.
    De nem ez a lényege, és ezt felejti el mindenki. Nem mindegy, hogy naponta miben sétálsz. A városokkal van a gond, és az abban koncentrálódó kipufogó füst. A németek hisztiztek a dízel stop miatt, de gyakorlatilag 1 hét alatt átváltott a levegő minősége élhetőre a mérgezőről.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • lemmy71

    őstag

    válasz bkercso #101 üzenetére

    USA, környezetszennyezés akkor említsük meg a Kiotoi (egyezményt) jegyzőkönyvet. Ki nem írta alá, ki kötőt bele minden pontjába. Trump azt is lesöpri az asztalról amit anno külön bevállalt, Idézett egy régebbi hvg cikkből: „Donald Trump amerikai elnök meghozta a döntését a párizsi klímaegyezményről, az Egyesült Államok kilép a klímaváltozás elleni globális összefogást szentesítő megállapodásból. Elit klubhoz csatlakoznak az amerikaiak, rajtuk kívül csak összesen két olyan ENSZ-tagország van, amely nem része a párizsi egyezménynek: Szíria és Nicaragua.”
    „Trump szerint a kilépésük Amerika gazdasági érdekeit szolgálja, és nem sokat számít a klímaváltozás szempontjából. Szerinte a döntéstől függetlenül elnöksége alatt az Egyesült Államok a világ legkörnyezetbarátabb országa marad.”
    A gazdaság 40 % a lehúzhatná a rolót a fenne nagy jólétben.

Új hozzászólás Aktív témák