Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HDR123

    tag

    válasz Brandynew #119 üzenetére

    Remélem nem sértődsz meg, de ez luxus.

    FTP-n fel le töltögetni az őrület, valamint ennyi mindent le/feltölteni megint csak az és még mellett játszani is durva (de ehhez már tényleg semmi közöm).

    Nálunk okosba úgy megy hogy van egy lokál gigabites hálózatom kábelen, 900MB wifin. Azon van egy samba amit tud a router. Van egy 160GB-os merevlemez amire mindig csak azt töltöm le amit megnézünk a családdal. (1 max 2 film, de többet soha). Mellesleg van egy raspberry pi kábelen ami felelős a le és feltöltésekért. Ha véletlenül valami kell a telefonra, asztali pc-re, laptopra akkor a helyi hálózaton a samba meghajtóról átmásolom.

    Viszont jöjjön egy kis csattanó. Nem töltünk le ha nem kell, mert van a Kodi-n egy movishark nevezetű app, meg sorozatbarát amit ha kell az asszonyka tud nézni otthon amíg figyel a gyerekre. Ha néz egy sorozatot és kell hozzá felirat akkor leszedi a kodi pluginja. Ezek SD vagy max 720p videók amire bőven jók. Ja és a tv távirányítójával.

    Mellesleg ennyi le/feltöltés szerintem nem kell. Jól írtad, szerintem. Párszor ha készítek valami házi videót és mondjuk felrakom google drive-ra megosztani akkor azt talán feltöltöm, de nem jellemző. Inkább a samba mellett nyitok egy ftp-t és akinek kell adok hozzá olvasási jogot, de nyilván mehet google drive is.

    Mellesleg 5 éve nem játszottam pedig programozóként dolgozok, de van mellette saját lakás, család, gyerek, autó, házimunka/szerelés (mert ami elromlik azt inkább megcsinálom).

    Inkább egy olyan router kéne vagy kisszerver ami a megnyitott oldalakat cache-elné egy vinyón egy megadott ideig vagy amíg az nem frissül be és így otthon nem kell mindenkinek letölteni ugyanazt. Pl youtube videoknál ez hatalmas adatforgalom csökkenést jelentene. Én ezt csinálom a letöltésekkel.

Új hozzászólás Aktív témák