Új hozzászólás Aktív témák

  • Gengi

    senior tag

    válasz Mercutio_ #112 üzenetére

    Bullshit duma? Ezeket nem így számolják. Én pedig honnan tudjam bármelyik cég adatait....

    Az eddigi tapasztalataim alapján pedig nincs kiesésük. Vannak kisebb felfutási idők, de 2 év alatt mindíg megtérűl minden. De leírom mégegyszer hátha rövid voltam és nem értetted meg.

    Általában egy üzletágnak több gyára van. Amik egymással versenyben vannak.
    Pl.: Samsung Szlovákiában is gyárt tv-ket csak ott a drágábbakat
    Míg magyarországon az occsóbb tévék vannak.

    A Samu el akarna menni. De nem akar nagyon nagy veszteséget és itthon már drágábban gyárt mint szlovákiában. Ekkor elvisz innen 1-2 terméket szlovákba. Itthol ettől a gyártás drágább míg ott olcsóbb lesz.

    Majd ezt többször is megteszi. Egy idő után már nem is éri meg itt működtetni egy gyárat és bezár.

    Mivel nem nagyok a földrazji különbségek a beszállítók szintén megmaradnának. Csak máshol kanyarodik el a kamion. Illetve a drágább tévégyártásból eredően a tudás is adott.

    Pl.: Bosch Hatvan
    Illetve most nem tudom, hogy román vagy szerbia de kettő közül valamelyik.

    Gyárat felépítették és a Hatvaninak ezzel konkurencia nyílt. Megtörténttek már az első terméktranszferek is. Mivel nem nagyok a földrazji különbségek így a beszállítók is ugyan azok. Bosch vesztesége szinte zéró.

    Tipikus példa :

    Itt

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

Új hozzászólás Aktív témák