Új hozzászólás Aktív témák

  • gold007

    tag

    válasz kolopele #31 üzenetére

    Elolvastad amit írtam? Szerintem nem :) Annyit tudok mondani, hogy ajánlom magamat:

    Nyilván aki otthonra akar venni egy darab adattárolót, az SSD-t vesz, mert gyors és neki elég az a pártíz TB amit lehet rá írni. De egy nagy cég/ ipari felhasználó nem.

    Egy szóval sem mondtam, hogy az átlag embernek szuper HDD kell. Sőt! A következő bekezdésem pont arról szólt, hogy ezeket a fejlesztéseket baromira nem az átlagembernek csinálják.
    Én is SSD-t használok az összes gépemben rendszerlemeznek. Mert gyors és halk.

    De ettől még igenis van létjogosultsága a HDD-nek. Hogy miért? Képzelj el egy SSD-kből álló petabájtos nagyságrendű storage-ot.
    Tegyük fel hogy nem a $10.000-os 16 terás samsung ssd-vel töltjük fel hanem a 4 terással, aminek $1500 darabja. Ekkor 1PB=256*4TB, tehát uszkve $384.000 a végösszeg.
    Ugyanez HDD-vel: a 12 terás WD/HGST vinyó kb $580. 1PB~86*12TB, tehát ez ~ $50.000. Nyolcszoros a különbség!!
    Azt hozzá se teszem, hogy az említett hdd-re 5 év garancia van 2.5millió órás MTBF-fel és évi 550TB használattal. Az SSD-re szintén 5 év garancia van, viszont 1.5 milliós MTBF, és a garancia 300TB írásig érvényes(ez kevesebb mint a vinyó éves tervezett adathasználata...)
    A fogyasztás pedig: HDD 86*6,9=593W, SSD 256*3,6=921W.
    Tehát SSD-vel 8szor annyiba kerül, kétszer annyit fogyaszt, és várhatóan 40%-kal rövidebb idő alatt lesz meghibásodás.
    :F A HDD elég lejárt lemez már. :F Vagy mégsem?

    [ Szerkesztve ]

    Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

Új hozzászólás Aktív témák