Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gold007

    tag

    Nem értem mi a problémája mindenkinek. Plusz hiba, plusz ár, stb? Nem kell megvenni :) Attól még hogy kifejlesztenek valami újat, nem fog eltűnni a hagyományos HDD.
    Az SSD-vel példálozóknak pedig azt tudom mondani, hogy teljesen más piac. Az SSD-nek eleve rövidebb az élettartama, sokkal drágább, és még nem bizonyított hosszú távon. Nyilván aki otthonra akar venni egy darab adattárolót, az SSD-t vesz, mert gyors és neki elég az a pártíz TB amit lehet rá írni. De egy nagy cég/ ipari felhasználó nem. Neki az a fontos, hogy sok adatot tudjon tárolni, fizikailag minél kisebb helyen, és nagy megbízhatósággal, ráadásul nagy tételben nagyon nem mindegy mennyibe kerül...

    Ráadásul akár hiszitek, akár nem, de a fejlesztések irányát nem az évi 30.000-et költő Józsi igénye fogja meghatározni, hanem az évi többszáz milliót/milliárdot költő nagyvállalatok/ipari óriások. Őket pedig az érdekli hogy biztonságban legyenek az adataik és ne kelljen rendszeresen cserélni a marhadrága SSD-ket.
    Az, hogy miért nem mennek lefele a HDD árak az más kérdés, és elég szomorú hogy ezt megtehetik. De ez nem csak ezen a téren van így(lásd vga piac...), és ez is olyan mint a star wars, hogy amíg le lehet húzni róla pár bőrt, addig meg is teszik. Nem fogják eldobni a már bevált, olcsón előállítható technikát egy kiforratlan, drágán kutatandó területért, hogyha még megveszik.

    Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

  • gold007

    tag

    válasz kolopele #31 üzenetére

    Elolvastad amit írtam? Szerintem nem :) Annyit tudok mondani, hogy ajánlom magamat:

    Nyilván aki otthonra akar venni egy darab adattárolót, az SSD-t vesz, mert gyors és neki elég az a pártíz TB amit lehet rá írni. De egy nagy cég/ ipari felhasználó nem.

    Egy szóval sem mondtam, hogy az átlag embernek szuper HDD kell. Sőt! A következő bekezdésem pont arról szólt, hogy ezeket a fejlesztéseket baromira nem az átlagembernek csinálják.
    Én is SSD-t használok az összes gépemben rendszerlemeznek. Mert gyors és halk.

    De ettől még igenis van létjogosultsága a HDD-nek. Hogy miért? Képzelj el egy SSD-kből álló petabájtos nagyságrendű storage-ot.
    Tegyük fel hogy nem a $10.000-os 16 terás samsung ssd-vel töltjük fel hanem a 4 terással, aminek $1500 darabja. Ekkor 1PB=256*4TB, tehát uszkve $384.000 a végösszeg.
    Ugyanez HDD-vel: a 12 terás WD/HGST vinyó kb $580. 1PB~86*12TB, tehát ez ~ $50.000. Nyolcszoros a különbség!!
    Azt hozzá se teszem, hogy az említett hdd-re 5 év garancia van 2.5millió órás MTBF-fel és évi 550TB használattal. Az SSD-re szintén 5 év garancia van, viszont 1.5 milliós MTBF, és a garancia 300TB írásig érvényes(ez kevesebb mint a vinyó éves tervezett adathasználata...)
    A fogyasztás pedig: HDD 86*6,9=593W, SSD 256*3,6=921W.
    Tehát SSD-vel 8szor annyiba kerül, kétszer annyit fogyaszt, és várhatóan 40%-kal rövidebb idő alatt lesz meghibásodás.
    :F A HDD elég lejárt lemez már. :F Vagy mégsem?

    [ Szerkesztve ]

    Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

  • gold007

    tag

    válasz kolopele #45 üzenetére

    Ez rendben van, nem tudok belekötni. Csak még mindig semmi köze nincs ahhoz amit én írtam :D
    De mindegy, én nem kötözködni jöttem ide, hanem felnyitni pár ember szemét, hogy az ilyen fejlesztések nem nekünk szólnak, és nem kell egyből leszólni, hogy ennek semmi értelme. Higgyétek el, ha nem lenne értelme, nem csinálnák. Nem hülyék ezek, hogy olyan dologgal foglalkozzanak amire nincs piaci igény.

    Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

Új hozzászólás Aktív témák