Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Beszéltem a Flip ügyfélszolgálatával, még nálunk sem elérhető a szolgáltatás, de folyamatosan töltik be a címeket, és akinél a Telekomnak van/lehetne szolgáltatása, hamarosan igénybe fogja tudni venni az új csomagot. A rossz hír a T-s előfizetőknek, hogy a sejtéseknek megfelelően T-s hűségidővel nem lehet Flip-re migrálni kötbérmentesen.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    Ajánlom mindenki figyelmébe, hogy van külön téma a Flip márka számára is! :K

    (#206) SP4C3: A T régóta eltér a papírformától, ha arról van szó. Ha megnézed, akkor pl. a NetMánia XL csomag sebebessége is 50/5, mégis megy optikán 25-tel, xDSL-en meg 15-tel (ha jól emlékszem).

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz SP4C3 #209 üzenetére

    Na lássuk, hogy mit látunk. A vonalad nem rossz, sőt, nagyon sok ember örülne, ha lehetne ilyen vonala. Az Output Power nem a maximális értéken van, ha azon lenne, a modem simán megsaccolná a maximális sebességet 30-40 Mbit-re letöltési irányba. Erre a T-nek (ha náluk vagy) simán rá kéne engednie a NetMánia L-es csomagot legalább.

    Ha a T-nél vagy, és magasabb sebességet szeretnél, akkor azt javaslom, hogy zargasd őket ezzel kapcsolatosan. Nekem több mint egy hónapba, és több mint 30 telefonhívásba került, mire 50 Mbit-es Internetet tudtam kiépítettni. Volt ebben szépen kérés, fenyegetőzés az NMHH-val, könyörgés, kiabálás, konstruktív beszélgetés, szóval minden (a Logout-os blogomban megtalálod a történetet). Javaslom neked is az intelligens de erőteljes fellépést, és biztos vagyok benne, hogy ha akarsz, válthatsz nagyobb sebességre.

    A Telekomos szerelők sok esetben nem értenek annyira hozzá, hogy átlássák az ilyen dolgokat, szóval nem feltétlenül kell elhinni mindent, amit mondanak. Volt nálam olyan Matáv korszakból ránk tagadt szerelő, aki az Internet hibaelhárításban odáig jutott, hogy "háát ha a vezetékes telefon szól, akkor az internetnek is mennie kell'. Volt olyan szerelő, aki a 18 Mbit-es ADSL2+ vonalamat visszahúzta 14-re, mert az úgy jó lesz. Annyi volt a szerencsém, hogy a közelünkben van egy értelmes szerelő, aki vissza tudta fordítani a "károkat", egyébként mehettem volna üvöltözni velük.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz SP4C3 #212 üzenetére

    "Sajnos ezen a hulladék modemen nincs ilyen opció"
    Nem is lesz ilyen, azt a modem és DSLAM/MSAN közösen szabályozzák.

    "Nekem a feltöltés is ugyanolyan fontos, nem akarok 11 (tizenegy!) órát várni sz@ros 4GB feltöltésre."
    Nekem ne mondd, én is xDSL-en vagyok, de attól, hogy felhúzom magam rajta, attól nem lesz több a feltöltés. Igen, ez a technológia ennyit tud, kész. A lakossági díjcsomagok többsége mindig is aszinkron volt, és kész.

    "Jelenleg a 15-16Mbps letöltés nem elég 1080p@60fps youtube videók zavartalan nézésére sem."
    Feljebb kell váltani a csomagon, és akkor a 30 Mbit talán elég lesz. Fentebb leírtam, hogyan képzelném el ezt.

    "Az az ő gondja baja, hogy idióta és a legótvarabb wireless isp-nél fizet elő"
    Mindig is voltak/vannak/lesznek olyan helyek, ahol kevesebb ISP szolgáltat rosszabb minőségben, mint máshol. Haveroméknál ott a DIGI Gigabittel, ott a UPC 500 Mbittel, és ott a T 30 Mbit-tel (és sokkal olcsóbban mint ahol nincs konkurenciája). Annyi különbség van e tekintetben kettőnk közt, hogy ő nagyvárosban él, én vidéken.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz SP4C3 #214 üzenetére

    Hogyne gyűlt volna nekik össze annyi, hogy fejlesszék a hálózatot... De nem teszik meg, mert az üf. így is perkál nekik, konkurencia meg nincsen. Szerintem a T nem tudta volna már eddig cserélni az anno a Matáv által lefektetett telefondrótokat koax-ra vagy FTTH-ra? Dehogynem. Csak nem állt érdekében.

    Azért jó most ez a digitális Magyarország projekt, ennek keretében hozzánk a T 2018 végéig elrángatja az optikát minden házig itt vidéken is.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz SP4C3 #216 üzenetére

    Van rá esély, hogy a 3-as feltöltést túl tudják majd lépni, ha megfelelően mikroszegmentálják a hálózatot és elég feltöltési csatornát használnak. A DOCSIS 3.0 egyébként ilyen sebességekre képes (mivel tudja a 60-at biztosítani, ezért biztos, hogy 3.0-as a hálózat)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák