Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tope

    addikt

    válasz mbalint987 #39 üzenetére

    Konkrétan a kötbérmentesség alatt mit értenek ? Mert 3 hónapja van 2 éves hűségem, csak a 3 hónapnyi kedvezményt kell remélem kifizetni, ha tudok váltani, de akkoris megéri, mert fele lenne a díja mint ami most van, 2 hónap alatt vissza jönne a kötbér kb.

  • SP4C3

    veterán

    válasz mbalint987 #208 üzenetére

    Elég siralmas ez.
    Sajnos nem magyarországon élek, az itteni telekom az állam tulajdonában van.

    20/2-es VDSL siralmas, nevetséges, szánalmas, undorító stb. csomagom van, amiből 15/1 valósul meg jó esetben.

    Aktuális: 1072 / 16383 kbps = 1.072 / 16.383 Mbps = 0.134 / 2.047875 MBps - Ez van
    Kivitelezhető: 1076 / 24560 = 1.076 / 24.560 Mbps = 0.1345 / 3.07 MBps

    Ezért a hulladékért havi 5525.03 HUF-ot fizetek (több, mint 10 (tíz!) éve vagyunk a szolgáltatónál).
    Egyszerűen ez nem elég. Csak böngészésre és csak 1 gépre, másra nem alkalmas.

    A családban van 4 PC, 1 Laptop, 1 Tablet és 4-5 okostelefon. (Igen, most mindenki képzelje el, amikor megindul az összes sz@ron a retkes update, sync, képfeltöltés, instagram, facebook, viber, snapf@szomchat meg sorolhatnám.)

    Nagyobb kivitelezhető csomagjuk nincs. Se nekik sem a konkurens kábeltv-s "szolgáltatónak". Ezen kívül van még wireless internet elhanyagolható sebességekkel.

    A modem ipari hulladék kategória, most sem engedett be asztaliról, csak mobilról direktbe a saját wi-fi-jére csatlakozva ráadásul a QoS nem működik, miért is tenné, előnyben részesíti a telibevert androidos spyware-val zsúfolt kütyüket.

    Nemrég szóltunk, hogy ez így nem lesz jó.

    Kijött a telekomos és elkezdett okoskodni:

    - Messze vagyunk a központtól (2km) és ugye szar a vonal, gyenge a jel.
    -HÁT HOL ÉRDEKEL EZ ENGEM (tudom én ezt nagyon jól, de nem az én dolgom karbantartani)?! Lesz@rom! Szereljetek fel cabinet-et azért van kitalálva. Jaaa, hogy az már pénzbe kerül és nektek arra nem telik, mert milkákat kaszáltok a sok idiótán ugye?

    Erre mondja, hogy belgrádban már fektetik az optikait! Na azt mégjobban lesz@rom, akkor majd kötünk újra szerződést, ha a házig is kihúzzák az optikát nem csak a fővárosban, mire ide is elér a technológia, jó eséllyel már itt sem leszek.

    Aztán jött az hogy ő bent a központban "stabilizálta 16-ra"... Hát a jó édest stabilizáld, de azt nagyon. Hova "stabilizál" ez 16-ra, amikor 20 a csomag a megvalósítható meg 24mbps. Na ilyen lopó f--zok ezek.

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • SP4C3

    veterán

    válasz mbalint987 #211 üzenetére

    "A vonalad nem rossz, sőt, nagyon sok ember örülne, ha lehetne ilyen vonala."
    Elhiszem, hogy te örülnél neki és átlagos jános is örülne neki, de az engem hidegen hagy perpillanat.

    "Az Output Power nem a maximális értéken van, ha azon lenne, a modem simán megsaccolná a maximális sebességet 30-40 Mbit-re letöltési irányba."
    Sajnos ezen a hulladék modemen nincs ilyen opció (admin felületen, nem a telekom/telekom felületen, ott még ennyit sem lát az ember a beállításokból). 30-40Mbps az úgy 4 (négy!) MBps, az hol van a minimum 100/100-hoz? Nekem a feltöltés is ugyanolyan fontos, nem akarok 11 (tizenegy!) órát várni sz@ros 4GB feltöltésre. Magyarán nem izgat a marketing bullshit amivel dobálóznak, hogy 50Mbps-os csomag. Igen, de az csak a letöltési korlát. Jelenleg a 15-16Mbps letöltés nem elég 1080p@60fps youtube videók zavartalan nézésére sem. Akkor mégis miért is örülne áltagos jános? Az az ő gondja baja, hogy idióta és a legótvarabb wireless isp-nél fizet elő, amiknek már réges-régen ki kellett volna, hogy haljonak. -A másik kedvencem a mi-fi hulladéknet a telenor-tól minimum 100-as ping-gel, korlátos adatmennyiséggel. Pompás.

    "Erre a T-nek (ha náluk vagy) simán rá kéne engednie a NetMánia L-es csomagot legalább."
    T, mint Telekom Srbija, ami mostmár MTS. A helyi másik elterjedt ISP a Sabotronic aki ügyesen kihasználja, hogy nincs épkézláb konkurens ISP és csak egy hangyaf@sznyival nagyobb a sávszél, persze picivel drágább is. 7383.99 HUF/hó a 25/2-es lehúzás.
    Jelenleg, mint mondtam 5506.70 HUF-ot kapnak a tolvajok havonta, ettől kevesebbért 3 680 Ft/hó 2 éves hűséggel 300 / 50 Mbit/s garantált sávszélt kapnék (1000 / 200-ig nyitva) a digi-nél, márha lenne erre egyáltalán. Nem is gondolkoznék egyáltalán a váltáson.

    Mi is már szóltunk, de szerencsére nincs aláírva a hűségnyilatkozat, várunk a harmadik ISP-re, hátha ők rugalmasabbak és nem kőkorszaki csomagokkal dobálóznak.

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • SP4C3

    veterán

    válasz mbalint987 #213 üzenetére

    Többet tud az, VDSL Csak nagyon nagyon közel kell lenni a DSLAM-hez.

    De mindegy, akkor törődjenek bele, hogy ennyit tud és dobják el a technológiát, vagy szereljenek fel cabinet-et. Ne áruljon szemetet, nem igaz, hogy az elmúlt 15 év során nem gyűlt nekik össze annyi, hogy ne tudják fejleszteni a hálózatot.

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • SP4C3

    veterán

    válasz mbalint987 #215 üzenetére

    "elrángatja az optikát minden házig itt vidéken is." - Úgylegyen!

    Én meg 50 km-re vagyok a magyar határtól. 2018 végére senki nem marad ebben a város-ban ahol én lakok. Érdekes, hogy nálunk vidéken jobb a helyzet, kevesebb, mint 5km-re van tölünk egy falu, ott van Sat-Trakt (aka stcable), 5388.61 HUF-ért 60/3 korlátlan kábelnet. Na ők lennének a harmadik szolgáltató akire várunk. Ha elég rugalmasak és elfelejtenék azt a 3-as feltöltést, akkor átállnánk hozzájuk.

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Új hozzászólás Aktív témák