Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz Kashim #9 üzenetére

    GTA-nál hogy lehet szabadabb?
    Lehet csak nekem gyér a fantáziám, de nem jut sok olyan dolog eszembe, amit nem tudtam volna abban a sorozatban megcsinálni.
    Bár abból a szempontból igazad lehet, hogy itt képesek vagyunk a környezetre hatást gyakorolni (persze a GTAban is megvolt az, hogyha RPGvel megajándékozod a falat, akkor az emberek elrohannak, de ennyi), ATMet, telefont, vagy bármilyen elektronikus kütyüt meghackelni.

    Én egyedül attól tartok, hogy ez is álsandbox lesz. Tehát lesz egy egész városod, de mondjuk "kockákba" lesznek a küldetések bezárva, tehát:
    Quest1: szerezd meg az infót XYtól. És akkor egy A*B méretű téglalapon mászkálhatsz, ki nem mehetsz. Ahogy elmenekülsz, jön a videó, és Quest2, stb.
    Tehát a küldetések között nem tudsz szabadon mászkálni. Mindezt semmilyen meglévő infóra nem építem, tehát puszta találgatás, de nem nagyon láttam olyat, ami ennek ellentmondana (sem olyat, ami megerősítené).

  • icons

    addikt

    válasz Kashim #12 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy azért kezdtem el csodálkozni a kommenteden, mert összekeveredett a fejemben a sandbox kifejezés a szabadsággal.
    A GTA teljesen sandbox, bárhova mehetsz, de erőteljesen meg van szabva, hogy mit tehetsz, és mennyi interakciód lehet a környezettel (nem sok:D).

    Ez a játék nekem is eszméletlenül tetszik, ha meg tudják azt oldani, hogy a tetteidnek hatása van, akkor kikiáltom életem játékának:) (tehát: a küldetés után nem veszik el, amit közben tettél. Pl rendőröket öltél (értem ez alatt: be kell lépned az adatbázisba, hogy kitöröld a rekordjaidat), ellenségeket szereztél, esetleg autót vettél (nem loptál, tehát azzal fogsz furikázni), tehát mindennek kihatása lenne a játékmenetre).

    A GTA nekem soha sem a realisztikus dolgokról szólt. A VC, SA, IV trió mindegyikéért odavoltam (a 3 annyira nem tetszett, de még suliban anno az I vagy a II volt fent a gépeken, azok is bejöttek :)), és talán egy picit a felelőtlenség miatt tetszett. Szereztél 6os körözést, majd átmentél pár csillagon, vagy elmentetted a játékot, és minden problémád megoldódott. Egy könnyed kikapcsolódás vol (a IV mondjuk már nem olyan ,mintha folyamatos God Mode-dal játszanál).
    Ez viszont sokkal inkább realisztikusabbnak tűnik (a Mafia-t pont emiatt szerettem, habár szerintem nem ment elég messze realizmusban), sokkal részletesebbnek, ahogy azt te is írtad. Nemtudom, mennyire van erre szüksége a piacnak, de nálam biztosan bevágta magát :)

Új hozzászólás Aktív témák