Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz szaszyka #29 üzenetére

    Ha én a tesco üzletsorán bérelek egy árusító helyet, és tisztességgel ki is fizetem a hely bérleti díját, ők meg közölnék, hogy de emellett minden eladott termékem után is 30% az övék, én is elküldeném őket a censored.
    Mert oké, fizetnem kell bérleti díjat, hiszen az ő épületük, az ő áramuk, stb. de ettől függetlenül a termékemhez semmi közük.
    Vagy a másik eset, hogy nem én árulom a tesco üzletsorán a termékem, hanem oda adom a tesco-nak a termékem, hogy árulják ők. Ekkor természetes, hogy minden eladott darab után lehúznak valahány százalékot, én meg vagy elfogadom, vagy nem.
    De ha kötelezővé tennék, hogy béreljek egy helyet az üzletsoron, ahol elkészítem a termékem, béreljek tőlük eszközöket, amivel elkészítem a termékem, majd kötelezően adjam oda nekik, hogy belül árulják, és levonhassák érte az x százalékot, megint csak elküldeném őket a censored.
    Ez kinek lenne jövedelmező? Vagy én nyelem be, hogy bukom a hasznom nagy részét, mert ki kell fizetnem a tesco kapzsiságát, vagy áthárítom a dolgot a vásárlókra, akik ezt vagy tolerálják, vagy csökken az eladásom, amiből megint csak bevételkiesésem van.
    Nincs baj a sarcolással, ha indokolható, hogy mire veszed le, és nem irreálisan magas. Egyébként meg káros minden szereplőre nézve (nyilván az egyértelmű győztes kivételével).

Új hozzászólás Aktív témák