Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Taranti #28 üzenetére

    A ház légáramlás sok mindentől függ az sem jó ha túl nagy a ház mert akkor nem viszi át vagy nem éri a levegő az összes komponenst de az sem jó ha túlzsúfolt. Akkor vigyázni kell az oldalra vagy alulra felülre felszerelt ventikre mert a keresztáramlások kiolthatják egy mást. Túl sok HDD belegyömöszölése sem jó egy olyan gébe ami amúgy játszós gép arra inkább egy HTPC vagy NAS kell.

    A következő gépemben:
    - lehet nem is lesz HDD
    - Kisebb CPU hűtő lesz - most egy bazi nag schyte ninja 3 van - és lehet hogy TOP FLOW kialakítású ami egy kicsit hűti a RAM-okat is
    - a ház ventik elől 2 nem 1 és hátul 1 DE építek bele venti szabályzót előre a 5,25-ös helyre az ODD helyett mert most annyira okos hogy hátul van egy pecek felül a hátsó és alul az első venti vezérlésére macerás megoldás anno erre nem figyeltem.

    A porszűrés az aminek a túlgondolását nem tartom fontosnak MIÉRT???? Azért mert én abban hiszek hogy pár havonta kiviszem a gépem a házból leszedem az oldal falát és kompresszorral tökéletesen pormentessé varázsolom.
    Évente szerintem 3x elég: első alkalom mikor jönnek a melegebb idők májusban valamikor aztán valamikor a legnagyobb melegek idején július vége augusztus eleje majd valamikor ősszel a nagy hidegek előtt mondjuk októberben és télen békén hagyni - a porszűrőt ha van ki lehet venni de a gépet már hidegben nem viszem ki a házból.

Új hozzászólás Aktív témák