Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz nyunyu #176 üzenetére

    "Tizensokeves technologia, ideje tullepni rajta.
    PCI-E 1x nagyobb savszelesseget biztosit, mint ami az osszes PCI eszkoznek egyuttveve all rendelkezesre."

    Ez természetesen így van.

    Ettől függetlenül azért még elég elterjedtek bizonyos PCI bővítőkártyák (tudom, tudom... régi technológia, s manapság már a "rogyásig integrált" alaplapok használata a divat, de akkor is...). Viszont PCI ide, vagy oda... nem mentesíti az alaplapgyártókat attól a ténytől, hogy a videokártyán kívüli bővítőkártyáknak fenntartott PCI-E sínek közvetlenül a videokártya alatt rossz helyen vannak.

    (Nekem a gépemben, a PCI-Express X-Fi Audio konkrétan "megfojtotta" az egyébként zseniális Vapor-X hűtésű videokártyámat. Mert éppen alatta volt, hajszálnyira annak ventilátora felett "végigfeküdve". Amint eltávolítottam a hangkártyát 25-30!!!°C-al csökkent a videokártyám magjának hőmérséklete.)

    Az alaplap szélére kell tenni, s akkor nincsen ilyen probléma. (Az egészen kis méretű mini, vagy micro ATX alaplapok esetében természetesen ez a megoldás sem segít.)

    "Ertem en, hogy a hangkartyanak, tunernek boven sok a PCI is"

    Igen, gyakorlatilag ez a lényeg.

    "2008 oszetol volt elerheto a DDL Audigyre.
    X-Fikre valamivel korabban kijott.

    Mondjuk ez nem mentesiti a Creativeet attol, hogy a SoundStorm utan ~3.5 evig analogon voltam kenytelen hasznalni az elozo erositomet."

    Már elnézést kérek, de ha már egyszer egy hardveres, Dolby Digital dekóderes erősítővel rendelkező Creative gyártmányú hangfalszettem van, akkor ne kelljen már szoftveres AC3 dekódolással vesződnöm.

    (Ráadásul ez a fajta hangfalszett analóg módon nem is köthető össze úgy, hogy az eredeti, valódi 5.1-es funkcióját betöltse. Csak 4.0 konfigurációban használható a sok csatornás digitális jack kimenet hiányában.)

    A cégnek igenis, kutya kötelessége lenne ilyen téren terméktámogatást adni.

    (S hangsúlyozom, hogy a "multi channel digital out" jack kimenet fejlettebb volt, mint az X-Fi kártyákon található "öszvér", digitális/analóg két csatornás kimenet.

    Magyarul még "megerőszakolniuk" sem kellene magukat, ha továbbra is ezt alkalmaznák, mert nem egy hosszú évekig "feleslegesen" tartott elavult technológia életbentartásáról van szó, hanem éppen ellenkezőleg: egy fejlettebb technológiáról.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák