Új hozzászólás Aktív témák

  • Jápika

    csendes tag

    Kedves Fórumozók !

    Én köztetek újonc vagyok és azért jöttem közétek, mert gondolkodom egy Epson L300-as gép vásárlásán...

    Az elődje egy HP DeskJet 920C volt, amit 2001-től 2012-ig használtam fekete nyomtatásra.

    Ez az új Epson szimpatikus, mert nem operál chip-es patronokkal, praktikusan tölthető nem kell vele bajlódni, és jóval olcsóbb a tinta palack mint az eredeti HP patronok...

    Számomra még az is nagyon szimpatikus, hogy a gép nincsen túl csicsázva felesleges elektronikával (LAN, WiFi, és színes kijelző) Ezen felül pedig a kezdőkészlet is jelentős mennyiségű tintát tartalmaz a HP "demó" patronjaihoz képest...

    Mondjuk azért egy automata lapfordító mechanika jó szolgálatot tett volna, de túl élhető a hiánya.

    Terhelési elvárásaim heti 10-200 A/4 fekete/színes normál oldal maximum, és havi 6-10 A/4-es színes fotó.

    Vannak viszont olyan kételyeim kérdéseim amit nem sikerült megnyugtatóan tisztázni magamban...

    1. Nagyon sokan sok helyen írták azt, hogy félnek az Epson piezo fejtől mert ha beszárad vége a fejnek, és nem lehet sem tisztítani, sem cserélni... ez igaz vagy van arra korrekt megoldás hogy lehet tisztítani és így alkalmas lehet évtizedes működésre is mint az elődje ?

    2. Miért kell a tintapalackoknak regisztrációs szám ? Miért kell monitoros tintaszint visszajelzés, mikor a tintatartályok oldala, a gép oldalán áttetsző és ott is lehet látni nagyjából a tintaszintet... ?

    3. A tintatartályokat lehet-e teljes kimerülés előtt "rátöltéssel" tölteni és megóvni ezzel a levegősödéstől a piezo fejet, vagy egy idő után a kódos rendszer miatt hiába van tele a tartály akkor sem nyomtat a gép ?

    4. Van-e korrekt módszer a "fej tisztító" parkoló pozíció tisztán tartására ?

    5. Azt írja a gyári ismertető, hogy az L300 12 %-al kisebb mint az elődje az L100-as.
    Ezt a méret és súly csökkenést nem a mechanikus alkatrészek élettartamának rovására érték el ?

    Hálásan köszönöm. ha válaszoltok nekem e bizonytalanságot okozó kérdéseimre !

    Szép napot kívánok Nektek : Jápika

Új hozzászólás Aktív témák