Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #591 üzenetére

    Nem akarom megmagyarázni az adatokat, aki tud olvasni grafikont majd maga levonja a következtetéseket.

    Ez az ábra is az IPCC oldaláról származik, az emberi és természetes CO2 emisszió mértékét ábrázolja.
    Jól látható hogy 1940-1955 között nem NULLA volt a CO2 kibocsájtás mégsem okozott hőmérséklet emelkedést, előtte meg utána viszont igen.

    Egyébként érdemes olvasgatni az IPCC oldalait, mert valóban kihagyják az üvegházhatású gázok közül a legfontosabbat a vizet. A "water vapor" szópáros szinte meg sem található az új anyagaikban. Ezt már csak linkelem: [link]

    Előtanulmányai alapján bárki eldöntheti mennyire tudományos vagy manipulatív ez a megközelítés.
    Én azt gondolom, hogy az emberi tevékenység klímaváltozásra gyakorolt hatását kutató "Kormányközi Intézet" értelemszerűen bizonyítani fogja ezt a hatást amiért létrehozták, különben bezárnák, nem kapna több támogatást.
    Szerintem senki nem vitatja, hogy az embernek van hatása a környezetére, a vita tárgya az, hogy ez a tevékenység mennyiben befolyásolja az éghajlatot illetve az amúgy is milliárd év óta jelenlévő éghajlatváltozást.
    Az én nem mérvadó véleményem szerint csekély módon, vagy legalábbis sokkal kisebb mértékben mint azt a zöld lobby állítja és sugallja.

Új hozzászólás Aktív témák