Új hozzászólás Aktív témák

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz DoxaM #489 üzenetére

    Tekintve, hogy már a fémmegmunkálás is évezredekkel korábbra tehető, így elég megalapozatlan az a 3000 év. A biztonság kedvéért én hozzátennék néhány nullát ahhoz a számhoz, attól függően, hogy mennyi hasonlóságot szeretnél a mai emberhez.

    Nyilván értem, hogy az időtávlatok különbségének érzékeltetése volt a cél. Ezzel pedig nehéz lenne vitatkozni. Csak az a baj, hogy ez igen fals megközelítése a problémának, mivel a tudományos konszenzus szerint a jelenlegi melegedést az emberiség okozza. Így aztán a nagyobb időtávú természetes változások jelenléte irreleváns.

    Az egyébként dicséretes, hogy egy tech portál egyáltalán foglalkozik ezzel a témával. Viszont sajnos a cikk hozzáállása tévút.

    Aki klímaváltozás témában szeretne írni, annak talán az alapoktól kellene elindulni. Ez ugye azt jelentené, hogy tudományos forrásból tájékozódik. Az pedig ez a jelentés lenne: [link]

    Illetve magyarul, talán innen: [link]

    Ezzel talán elkerülhető lenne, hogy olyan hülyeségeket írjunk a melegedésről, mint hogy: "ha eléri mondjuk a +3,5°C-ot, a még élő emberek és állatok nem tudnak majd lélegezni." A várható változások elég súlyosak, nincs szükség túlzásokra.

    A másik probléma pedig az egy – nekünk nem tetsző – ágazat kiemelése, mint súlyos szennyező. Ugyanis a katasztrófa megelőzéséhez – vagy legalább mérsékléséhez – valamennyi terület kibocsátását csökkenteni kellene.

    Az emisszió csökkentési modellek 2050-ig tervezik a közel nullára redukálást. Nem nehéz kiszámolni, hogy az eltarthatónak vélt népesség számot akkor sem érnénk el addig, ha holnaptól nem születne gyerek.

  • Indi86

    tag

    válasz Tigerclaw #468 üzenetére

    468,

    Nos, sikerült minden üres, gyakori, népszerű lózungot összehordanod a témában, gondolom a felszínes főáramlatú médiából tájékozódsz akik rengeteg butaságot leírnak a témában, eleve technikailag nem értik ezek a cikkek hogy miről beszélnek.

    https://www.blockchain.com/charts/n-transactions?timespan=all

    - Nem használja senki csak bűnözők? :)) Pont azok nem használják mivel nem anonim a bitcoin, fel kéne már fogni végre hogy pszeudonim! Lefordítom neked: a hatóságok megtalálnák ha ezt használnák, volt is már rá példa, szóval a hülye bűnöző használja ezt készpénz helyett.

    - Stabil értéke azért nincs még mert új és nincs szabályozó. Ha nagyságrendekkel nagyobb lesz a kapitalizáció sokkal kevésbé lesz volatilis, ahogy már most is sokkal kevésbé volatilis a kezdeti évekhez képest.

    "A konvencionális pénz mögött értékes termék, szolgáltatás, nyersanyag, ledolgozott munka van, ennél meg csak egy olyan befektetett költség ami a hardvert és a villamosenergiát tartalmazza, de a tevékenység nem hasznos, nem rendelte meg senki, nem fizet az eredményért senki."

    Ha nem lenne hasznos, nem lenne rá kereslet. És hát nem éppen azt mutatja a fenti grafikon, hogy nincs rá kereslet..Inkább az van hogy nem bírod felfogni mi értelme van egy harmadik felesleges közvetítő fél nélkülözésének (bankok, földhivatal, közjegyző stb.). Ezek megsápolnak csak és lassítják a folyamatokat ha nem tűnne fel..Jelenleg a btcvel gyorsabban és olcsóbban tudsz utalni külföldre mint bármi mással, értékállóságban pedig nézd meg a 10 éves grafikont, persze kiragadhatsz 1 évet mint a demagógok, de akkor mutass egy magas hozamú terméket ami csak felfelé képes menni zsinórban. Kíváncsian várjuk!

    "Biztos hogy jobban érted az egész rendszert, de te sem tudtad megmagyarázni, hogy mi adja az értékét a hype mellett."

    Most írtam le az értékeit..Ja és még..ugye az megvan hogy a jegybankok folyamat pénzt nyomtatnak és értéktelenedik el a pénzed, még a dollár is:

    https://i2.wp.com/static.seekingalpha.com/uploads/2010/3/10/496474-126822825808315-Ron-Hera.jpg

    Nos ez is egy előny..

    "BTC az amit folyamatosan botrányok kísérnek, gigantikus árfolyamingadozás, eltűnt milliárdok, követhetetlen pénzmozgás, széttárt tehetetlen kezek."

    az árfolyamingadozás természetes egy ennyire új eszköznél nem botrány. :), eltűnt milliárdok nem a btc hibája hanem a felhasználóké akik tőzsdén tárolják a lóvét általában, 0 coin tűnt el a btc hálózatáról, nem kéne ferdíteni, ennyi erővel a készpénz is szar mert egy csomót elloptak már...A világ legkövethetőbb rendszere, minden tranzakciót le tudsz kérdezni, miről beszélsz? Ki tárta szét a kezét? :)

    469,

    "Továbbra is marginális, és a korlátai miatt az is marad.

    Egyébként egy értő és gondolkodó olvasás nem ártott volna, mielőtt kritizálni akarod azt, amit azbest írt. Persze egy rajongótól nehéz ezt elvárni, ezt is megértem... ;)"

    Jó lenne ha nem csak okoskodnál hanem leírnád hogy iért is marad ez marginális? Milyen korlátai vannak? A kvázi ingyenes utalásokról beszélsz másodpercen belül? Mert ez 3 éven belül hétköznapi lesz. Árfolyamingadozást pedig leírtam fentebb. Ha nincs árfolyanimgadozás akkor pedig szabályozó van, ami a játékszabályokat bármikor megváltoztathatja. Inkább olvass a témában ha már te olyan értő ember vagy, talán meg is érted miről beszélsz.

    472,

    "Az egész cucc paradox. Ugyanis egyik pozitív oldala elvileg az lenne a kriptovalutának, hogy decentralizált. Namármost ez kb. ki is zárja azt, hogy a nagyközönség elé kerüljön. Innentől kezdve az egész csak egy drága játék.
    Na nem mintha nem tartanám hülyeségnek ezt a végtelen erőforrásigényt nem is értem hogy láthat bárki ebben fantáziát. Szerintem aki okosabb egy krumplinál, annak egyértelmű, hogy ez zsákutca (most figyelmen kívül hagyva a mutyizást)."

    Miért zárja ki? Torrent nem terjedt el? Nem használsz internetet? Ekkora hülyeséget leírni egy ph fórumon..., nem vagy semmi :))Ezek szerint te nem éred el a krumpli szintjét, vagy tudsz jobb megoldást esetleg arra, hogy ne lehessen manipulálni? Ja hogy nem tudsz csak jár a szád,,értem..

    478, Az értéke pont az, hogy nem tudják a kormányok kényük-kedvük szerint hiperinflációba vinni mert bénák, vagy elinflálni mert kell a gazdaságnak. Ha ez szted tényleg nem érték akor vicces vagy, gondolom az aranynak sincs értéke számodra leszámítva az ipari felhasználását ,meg az ékszereket. :)

    479, Volatilis mert új és még kicsi, hasonlítsd már össze az Amazon részvények mai volatilitását a kezdeti időkével. Köszi!

    481, Nincs tartalom? A fentebb leírtak neked semmi?

    483, Kijavítalak mert hülyeséget beszélsz és senkinek nem tűnik fel ezek szerint..:

    21 millió btc lehet..kb 100 év múlva...aztán nem a btcért megy majd a bányászat hanem a tranzakciós költségekért, nyilván btcben. Ahogy már ma is szétosztódik a tranzakciós fee a bányászok között. Nincs mit!
    :) Szóval hibás az elméleted.

    484, hát igen..ennyit a nagy pazarlásról..csak azt nem teszik hozzá, hogy a megújulókat nyereségesebbé segít tenni, ami meg mindenkinek jó..segít a terjedésükben, ugye felveszi éjjel is az energiát amikor a lakosság kevésbé..

    485, Vazz..Olcsóbban? Add már össze az országok érméit, bankjait stb szerverestől, emberestől. Ezt nem mondanám..Nem zavar hogy elinflálódik a pénz? Je, hogy bele se gondolsz ebbe hogy lehetne máshogy is..hozzászoktál értherő..a bányász haszna az hogy fenntartja a manipulálhatatlanságot, nehéz ezt belátni gondolom. :)

    488,

    Nem alszok abban nyugi, csal elég zavaró hogy igp-ben képben vagytok, itt meg technikai marhaságokat beszéltek. Az elvben nem kell hinni, de basszus legalább tudjátok már mi csinál a bányász és miért mielőtt szapulnátok egy kocka oldalon!

    "egyébként én minden országban betiltanám a rendszert, az ötlet kezdetekkor jó is lehetett volna, de valójában egy átláthatatlan, kiszámíthatatlan, szürke vacak, amire tényleg minden egyes Watt pazarlás :( ettől az emberiség nem fog előbbre jutni a fejlődési ranglétrán."

    Vágod hogy nem lehet betiltani? Akkor már régen megtették volna, de azért követelőzz más társaiddal együtt hátha..Átláthatatlan? Max neked aki nem olvasott utána. Igazából jó lenne ha érvenél is, mert csak azt olvassuk hogy szar, de hogy miért azt nem. Szóval? De olyat írj legyél szíves amit fentebb nem cáfoltam már. Vagy ha cáfoltam akkor tényekkel támaszd alá hogy ez hülyeség, köszi! Állítani könnyen lehet dolgokat, bizonyítani is kéne az igazadat!

    491,

    Nehéz felfogni hogy hasznos dolgot csinálnak? Ha nem lenne ez utalnék magamnak annyi btct amennyit nem szégyellek..és mit érne az egész? Semmit. Szóval szted felesleges ez..ja..pont annyira mint a készpénzt évdeni a hamisítás ellen..nyomtasson mindenki szabadon ugye? Ált isis vagy vald be! Ja és a vgák miatt se a btcre haragudj..nem videokártyával bányásszák már..Szóval ne hisztizz feleslegesen.

    500,

    Az itteni kommentelőket a valósággal csak megzavarod! Nem érdekelnek senkit a tények.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz cof #500 üzenetére

    A megújuló energiának is van környezeti terhelése, nem lucernából készül a napelem, az inverter, és a szállítás végén a transzformátor sem.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • cof

    veterán

    válasz Eugene Roe #503 üzenetére

    Naná, nem is mondtam ilyet, hogy nincsen, de mégsem annyi mint egy szén erőműnek, a cikk meg arra próbál elferdíteni, hogy az összes BTC bánya kínában van és büdös, környezetszennyező szénerőművekkel tartsák még életben a hálózatot. Olyan meg nem létezik, hogy a semmiből létrejön az energia, és nincsen valami előzménye és utóhatása majd a jövőre nézve. Egy csillag is ugyanannyira káros tud lenni, mint amennyire hasznos is a környezetére.

    De egyébként a lucernának is van környezeti terhelése, ahogy pl. egy tehénnek is vagy bármely más élőlénynek.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • Ispy

    veterán

    válasz Indi86 #502 üzenetére

    Nem is az a baj, amiket írsz, mert mindenkinek lehet véleménye (még ha hülyeség is ;] ), de ez a személyeskedés igen bicskanyitogató, hamar mész vissza a kispadra, látom nem tanultál az előző pihiből.

    Btw. az egész írásod tele van olyan feltételezéssel, amit semmi nem támaszt alá, csak a hited, és készpénznek adod elő, igazi hívő vagy, de nem baj, majd meglátjuk mi lesz a vége ennek a btc mániának.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • dabadab

    titán

    válasz Eugene Roe #499 üzenetére

    Ennyi emberrel nem működik az érintetlen természet. Sőt, az európai népsűrűséggel még csak az amerikai suburb se nagyon, arról nem is szólva, hogy az masszívabban szennyező, mint a kompaktabb európai városok.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz cof #500 üzenetére

    "A cikkből mondjuk kimaradt, hogy rengeteg bánya, biztos, hogy több mint a fogyasztás becslés 50%-a megújuló energiával üzemel."

    Ez így hogy? Van külön villamos hálózatuk, mindentől leválasztva vagy saját erőmű a bánya mellett? És ha ez így is van, akkor annak a termelését nem lehetne arra fordítani, hogy fosszilis erőműveket váltsanak ki, ahelyett, hogy BTC-re pazarolják?

    "egyébként meg csak a felesleges áramot veszik meg ezek a bányászcégek, mert nem lehet előre tudni, hogy mennyi szenet kell lapátolni a lakossági igény kielégítésére"

    Ezt ugye te se hiszed el?

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz icyshadow #501 üzenetére

    "Viszont sajnos a cikk hozzáállása tévút."

    Az mondjuk nem derült kji, hogy mi is az a hozzáállás, meg miért tévút, mert ezek után semmi olyat nem írtál, ami a cikkben szerepelt volna.

    Az viszont nagyjából igaz, hogy a BTC momentán tök fölöslegesen pazarolja az energiát, abszolút semmivel nem járul hozzá az emberiség javához, tehát itt nyugodtan lehetne eszközölni egy 100%-os csökkentést.

    DRM is theft

  • Indi86

    tag

    válasz Ispy #505 üzenetére

    Nos, kispadon vagyok és ez az utolsó hszem mára, de az se érdekel ha kitiltanak, senkit nem szidtam szerintem, max, rávilágítottam, hogy hazudik. Azt csak szabad nemde? Vagy inkább hazudjon? Te tudod, én utálom ha valaki nagy arcal az alapvető tényekkel sincs tisztában. Természetesen egy állításomat sem tudod cáfolni tényekkel te sem csak általánosságokban megy az hogy hülyeség. Linkeltem azokról a dolgokról amik alátámasztják az igazamat. Te mit linkeltél? Milyen forrásaid vannak amikkel cáfolod az igazamat? Ja hogy semmit! Így aztán egyszerű nagy arcú faja legénynek lenni és a stílusra hivatkozni mikor még vitakozni se mtudsz érdemben, csak lrakdni a kis ez hülyeség blabla motyódat. Semmi olyat nem állítottam ami nem tény, vagy ha igen kérlek ugyan írd már le mi az és holnap megválaszolom. Te most nem személyeskedsz szimpatikus fórumtárs? Várjuk a tényeket amivel alátámasztod az igazad, mert ugye ez így egy nagy nulla amit előadsz. Nyilván te is érzed, de mikor tényekkel kéne cáfolni az igazamat, akkor a fejed vakargatod mert hát nem megy az állításaid alátámasztása. :) Nem is fog menni mert ami nem igaz azt nehéz igazolni. De azért hajrá! Meg ne sértődj itt nekem te kis érzékeny virágszál! :)

  • Ispy

    veterán

    válasz Indi86 #509 üzenetére

    Nem használja senki csak bűnözők? :)) Pont azok nem használják mivel nem anonim a bitcoin, fel kéne már fogni végre hogy pszeudonim! Lefordítom neked: a hatóságok megtalálnák ha ezt használnák, volt is már rá példa, szóval a hülye bűnöző használja ezt készpénz helyett

    Keres rá a gugliban és taláni fogsz rengeteg cikket, ami a bitcoin és a darknet kapcsolatával foglalkozik. És nem csak az a bűnőző, aki fegyverrel kényszerít szexre bedrogozott gyerekeket, hanem, aki mondjuk az elsikkasztott, lopott, szerzett pénzét el akarja tűntetni, annak igazán remek lehetőség egy bitcoin farm üzemeltetése. Persze ezek sem tények, pont annyira vélemény, mint az, hogy nem használják.

    Stabil értéke azért nincs még mert új és nincs szabályozó. Ha nagyságrendekkel nagyobb lesz a kapitalizáció sokkal kevésbé lesz volatilis, ahogy már most is sokkal kevésbé volatilis a kezdeti évekhez képest.

    A sokkal kevésbé mit jelent? Mert nem olyan rég volt hír, hogy naponta 1-2000 dollárt is ugrált az értéke. De persze, te biztos látod mi lesz 1-2-5 év múlva, szóval megint spekulálsz, majd ebből tényeket faragsz.

    Ha nem lenne hasznos, nem lenne rá kereslet.

    Piramisjátékra mindig vannak jelentkezők, akik egy kis nyerészkedésre vágynak, emberi dolog, ez hajtja ezt is. Nem mondom, hogy később nem lehet megtölteni tartalommal, de veled ellentétbe én nem látok a jövőbe.

    felesleges közvetítő fél nélkülözésének (bankok, földhivatal, közjegyző stb

    Mégis a bitcoin hogyan fog kiváltani egy bankot vagy közjegyzőt? Semmi köze a kettőnek egymáshoz, a bitcoin max. a pénzt tudná kiváltani, csak mível nincsen mögötte tartalom, ezért jelenleg ez nem opció.

    Stb, stb, nincsen kedvem az egész írásodat darabokra szedni, sorry.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • cof

    veterán

    válasz dabadab #507 üzenetére

    Ez így hogy? Van külön villamos hálózatuk, mindentől leválasztva vagy saját erőmű a bánya mellett? És ha ez így is van, akkor annak a termelését nem lehetne arra fordítani, hogy fosszilis erőműveket váltsanak ki, ahelyett, hogy BTC-re pazarolják?

    Így van, szerte a világon vannak napelemmel, szélerőművel, és vízerőművekkel működő bányászfarmok. Az, hogy mire lehetne és mire kellene ezeket használni az egy másik dolog, nyilván minden a pénzről szól. Aki eladja neked az energiát azt nem fogja érdekelni, hogy te mire használod azt, ahogy az eon-t sem például, hogy otthon csak a hűtőt vagy a mosógépet is áramról használod

    Ezt ugye te se hiszed el?

    Pontosan mit is? Nem lehet meghatározni előre az energia szükségletet csak nagyjából, ezért mindig van felesleg amit el lehet adni, pl. a németek is exportálnak napelemből befolyó áramot.

    Az egy másik dolog, hogy ennek az egésznek van-e értelme, de itt meg pro-kontra érvek, mint pl. a nem dohányzók is azt szeretnék ha betiltanák a cigarettát többségében. Egyelőre ez csak játék pénz, spekuláció, maga a blokklánc technológia az egy hasznos találmány, pl. egy népszavazás lebonyolítására, de csak akkor van értelme ha a node-ok, független magánszemélyek ellenőrizhetően, esetleg független cégek, intézmények. A bitcoin járja a maga útját mindössze 10 éves, még nagyon gyerekcipőben jár. Az, hogy majd erre cserélik le a kormányok a pénzt az szinte kizárt, de a papír pénzt simán ki lehet vonni a forgalomból majd a jövőben egy állami blokklánc projekt keretein belül, mert az is eléggé megterhelő a környezetnek ugye? Le kell gyártani, meg kell semmisíteni, kezelni, tárolni...

    Aki az elején szállt be a buliba, szépen meggazdagodott belőle, és sok ember ezért irigykedik is, és köpköd a bitcoinra, de köszöni szépen jól van, és legalább már 300-szor temették különböző cikkekben az elmúlt években, 1BTC = 1BTC örökre, a hálózatot nem érdekli az, hogy jelenleg hány dollár, euró, forint az árfolyam...de az emberek kapzsisága határtalan, ugyanúgy az internetből is sokan meggazdagodtak, és a részvényekből is.

    De ha már környezet szennyezés, egy-egy PC, telefon, műszaki cikk, legyártása mennyire is káros a környezetre, hát eléggé, és létszükséglet? Nagyon sok minden nem, de mégis van rá igény, amire meg igény van, ott lesz kínálat is, mindegy, hogy kin vagy min kell átgázolni egy vállalatnak, hogy kielégítse a keresletet, az sem érdekli ilyenkor, hogy óceánt, és szárazföldeket szennyez be, vagy éppen rabolja le fakivágásokkal.

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • dabadab

    titán

    válasz cof #512 üzenetére

    "Nem lehet meghatározni előre az energia szükségletet csak nagyjából, ezért mindig van felesleg amit el lehet adni, pl. a németek is exportálnak napelemből befolyó áramot."

    Oké, hogy ha ezt így le bírtad írni, akkor az azt jelenti, hogy egészen elenyésző fogalmad van csak az elektromos hálózat működéséről.

    Ezek után elhiszem neked, hogy te tényleg elhiszed azt, amit írsz :DDD

    "Az egy másik dolog, hogy ennek az egésznek van-e értelme, de itt meg pro-kontra érvek"

    Én még nem láttam semmilyen épkézláb érvet a BTC mellett. Te tudsz mondani?

    "maga a blokklánc technológia az egy hasznos találmány, pl. egy népszavazás lebonyolítására, de csak akkor van értelme ha a node-ok, független magánszemélyek ellenőrizhetően, esetleg független cégek, intézmények."

    :U

    Akkor a jelek szerint azt se érted, hogy a blokklánc mire jó.

    DRM is theft

  • Ribi

    nagyúr

    válasz cof #512 üzenetére

    Amit leírsz az azt feltételezné, hogy amikor nincs felesleg akkor a bányák lekapcsolnak. De nem ezt teszik, hanem folyamatosan mennek.
    Innentől kezdve nem a felesleget fűtik csak el, hanem pont ugyan annyit fogyasztanak folyamatosan. Lehetne úgy is venni, hogy más használja el a megújuló elektromos energiát, a bányászok meg csak és kizárólag szén erőművekből jövőt használják, de ez is hülyeség lenne. Minden x százalékban használ megújulót, mert a megújulót is visszanyomják a hálózatba. És nem csak a bányászoknak adják egy külön dróton.

  • sztanozs

    veterán

    válasz Indi86 #502 üzenetére

    Sajnálom, hogy (megint) kitiltottak egy jó időre, de azért válaszolok:
    - attól, hogy elosztott még szabályozható - és bár te az ellenkezőjét állítod, ki is tiltható. A kriminalizálás egyenlő a tiltással, és onnantól fogva, hogy hivatalosan sehol nem szabad majd értékre cserélni, meg is fogja kapni a méltó helyét.
    - attól, hogy pszeudoanonim még nem fogják megtalálni a bűnözöket. Hiába tette rá a hatóság (FBI) a silkroad bitcoinjaira, csak az egy szem üzemeltetőt tudták csak lecsukni. Lásd még: [link]
    - "Ha nem lenne hasznos, nem lenne rá kereslet." Attól még, hogy van rá kereslet nem biztos hogy hasznos (társadalmilag). Pl az illegális kábítószerekre vagy a gyermekpornóra is van kereslet, mégsem hasznos.
    - "mutass egy magas hozamú terméket" - a BTC nem termék, hanem egy eszköz. Ráadásul egy olyan eszköz, ami nem kontrollált.
    - "a jegybankok folyamat pénzt nyomtatnak" - ugye az is megvan, hogy a BTC is semmiből teremtődik, amíg el nem érik a rendszer korlátait. És ne hidd, hogy akkor amikor elérik, akkor majd nem találnak rá majd módot, hogy ezt folytassák (BCH?).
    - "0 coin tűnt el a btc hálózatáról, nem kéne ferdíteni, ennyi erővel a készpénz is szar mert egy csomót elloptak már" - nem a hálózatról tűnt el, hanem a tulajdonosoktól. Ráadásul a rendszer képtelen a tulajdonosokat kárpótolni, vagy a lopott coinokat "kivonni a forgalomból" és helyettük újat beállítani. Amíg ezek a problémák nem megoldhatók, addig nem lesz ebből "igazi" pénz.
    - "Ha nincs árfolyanimgadozás akkor pedig szabályozó van, ami a játékszabályokat bármikor megváltoztathatja." - ez az anarchista duma még lehet, hogy menő volt 10-20 éve. Mellesleg szabályzó itt is van - a rendszer/szoftver/algoritmus magát szabályozza - amit csalók akár ki is tudnak használni.
    - "Állítani könnyen lehet dolgokat, bizonyítani is kéne az igazadat!" - konkrétan bizonyítani te sem bizonyítottál semmit, tehát csak állítások állnak szembe más állításokkal.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • cof

    veterán

    válasz dabadab #513 üzenetére

    Oké, hogy ha ezt így le bírtad írni, akkor az azt jelenti, hogy egészen elenyésző fogalmad van csak az elektromos hálózat működéséről.

    Ezek után elhiszem neked, hogy te tényleg elhiszed azt, amit írsz

    Köszi, látom az utolsó bekezdésben valahogy nem volt hiba. Na most, így részemről le is tudom, hogy mi a hasznos energia pazarlás és környezet szennyezés, és mi nem az. Valakinek az egyik, valakinek a másik nem tetszik, egyébként a fogalmazással lehet volt probléma, mert az utánam lévő leírta, hogy nyilván nem 100% a felesleges energiát adják tovább értékesítésre, hanem pl. csak egy töredékét a szükségesnek, hiszen ha a 100%-át adnák, akkor már nem lenne felesleges, a fennmaradó részt szerzik be megújuló energiából. De valóban nem vagyok erős fizikából, egy konnektort még be tudok kötni, de a többi nem az én szakterületem.

    Én még nem láttam semmilyen épkézláb érvet a BTC mellett. Te tudsz mondani?

    Nem mondtam, hogy erre a kérdésedre én leszek az az ember aki válaszolni fog, esetleg kérdezd meg a bitcoin fejlesztőket.

    Akkor a jelek szerint azt se érted, hogy a blokklánc mire jó.

    Remélem, hogy értem. De nem tudom hol a hiba ha nem fejted ki bővebben.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz dabadab #508 üzenetére

    Végig a klímaváltozásról beszéltem. Az pozitívum, hogy ez a téma egyáltalán megemlítésre került a portálon. A negatívum pedig a két dolog, amit leírtam.

    Az egyik, hogy a szerző – a kommentje alapján – nem igazán ért hozzá, az egyébként nagyon súlyos következményeit feleslegesen eltúlozza.

    A másik pedig, hogy kiemeli a bányászatot, mint felelőst. Ez ugyanis olyan hozzáállás a klímaváltozás témához, ami semmi másra nem jó, csak a látogatottság növelésre. Ugyanis a cikkben említett 23 millió tonna szén-dioxid kibocsátás megszüntetése semmit nem változtatna a globális felmelegedésen. A világ teljes emissziójának 1%-át sem éri el ez a szám. Hasonlóan a villanyautók vs. hagyományos téma is tévút egyelőre, mert megfelelően zöld energia nélkül még nagyobb is a kibocsátás a [teljes életciklus]ra. Ebből persze nem következik, hogy akkor azt a szektort békén kell hagyni. A cél ugyanis minden felesleges pazarlás megszüntetése lenne, valamint a szükséges ágazatok kibocsátásának optimalizálása. Ennek az elérése pedig hiteles tájékoztatással hatékonyabb, mint rémhírek terjesztésével.

    Mellesleg szerintem valamit félreolvashattál, ugyanis nem érveltem a bányászat mellett. Viszont mivel nem értek hozzá, így kritizálni se tudom. Ezzel együtt felőlem is mehetne a süllyesztőbe.

    Remélem így már érthető.

  • dabadab

    titán

    válasz icyshadow #517 üzenetére

    "A másik pedig, hogy kiemeli a bányászatot, mint felelőst."

    Ilyet hol sikerült látnod?

    "Ugyanis a cikkben említett 23 millió tonna szén-dioxid kibocsátás megszüntetése semmit nem változtatna a globális felmelegedésen. A világ teljes emissziójának 1%-át sem éri el ez a szám."

    Ami semmit sem változtat, az a nulla százalék. Az 1% növekedés az változtat, főleg, hogy most ugye azzal kellene foglalkoznunk, hogy csökkentsük (és itt bőven egyszámjegyű százalékokról van szó, szóval ilyen kontextusban az az 1% baromi sok).

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz cof #516 üzenetére

    "Remélem, hogy értem"

    Az EGYETLEN, de tényleg az EGYETLEN innováció, amit a blockchain technológia hozott, az az, hogy megbízható hálozatot tudott építeni megbízhatatlan node-okból. Ha te úgy akarsz blockchaint használni, hogy eleve megbízható node-okat akarsz használni, akkor nincs szükséged blockchainre.

    DRM is theft

  • tom_tol

    addikt

    válasz dabadab #508 üzenetére

    Ez a fórum is pont olyan mint a BTC
    "momentán tök fölöslegesen pazarolja az energiát, abszolút semmivel nem járul hozzá az emberiség javához, tehát itt nyugodtan lehetne eszközölni egy 100%-os csökkentést."

  • cof

    veterán

    válasz dabadab #519 üzenetére

    Hát, ezt igazából nem értem. Mi a különbség a megbízható és megbízhatatlan node között. Egy ismerősöm futtat full-node-ot, akkor ő megbízhatatlan vagy megbízható node-ot futtat?

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz dabadab #518 üzenetére

    A cikk a globális felmelegedésről szól és az egyetlen okozó, amit említ a bányászat. (Ja meg, hogy a csúnya Kína. Bezzeg az USA milyen felelősségteljes a világ egyik legnagyobb egy főre eső kibocsátásával.)

    De ha már jópofáskodunk, akkor hadd kérdezzem meg, hogy olvastál olyat, hogy 1%-os értékről van szó? Mert, hogy én ilyet nem írtam.

    A kibocsátás egyébként nagyobb ütemben nő, mint ez a plusz, nem emiatt nem csökken. De ha sikerült volna értően olvasni, akkor láthattad volna, hogy ilyet sem állítottam, hogy ez rendben lenne.

    A világ kibocsátáscsökkentése terén pedig nem egy számjegyű értékekben reménykedünk. Az már régen rossz. Neked se ártana utánaolvasni a témának.

  • dabadab

    titán

    válasz cof #521 üzenetére

    "Hát, ezt igazából nem értem. Mi a különbség a megbízható és megbízhatatlan node között."

    Megbízható az, akiről feltételezhetjük, hogy nem akar csalni. Mittomén, egy bank a saját szerverét tekintheti ilyennek.

    Megbízhatatlan az, akiről feltételezhetjük, hogy csal. A BTC-nél az összes node ilyen, mert bárki, aki futtat egyet, lehet csaló, aki meg akarja hekkelni a rendszert.

    DRM is theft

  • cof

    veterán

    válasz dabadab #523 üzenetére

    Igen, de ha a rendszer 51%-a nem csaló, akkor a maradék hiába az, nem az ő akarata fog érvényesülni. Tehát ezt így nem nagyon lehet értelmezni, na most én inkább bízok egy olyan rendszerben ahol nem egy résztvevő a góré, hanem több szem többet lát alapon osztozunk az ellenőrzésben, mert most a bankot hoztad fel példának, ha egy bankot meghackelnek, és én belépve azt látom a netbankomon, hogy az egyenlegem 10 milliárd ft, azt ki fogja nekem fizetni a bank? Nem, tehát nem megbízható az információ amit felém közöl, de ha pista elutalt már 10 btc-t a számlájáról és most az egyenlege 0, akkor nem tud már utalni semennyit, mert megakadályozzák ebben, csak ehhez kell a fenntartó rendszer 51%-os közreműködése, és minnél több a közreműködő (a jó szándékú), annál nehezebb dolga van egy 'nem megbízható'-nak. Ugyanúgy mint a bank rendszer, ez sem védtelen, mert nem lehetetlen átvenni az irányítást, csak anyagilag nem kifizetődő. Mint ha annyi lottó szelvényt töltenénk ki, hogy 100% nyerjünk, de anyagilag nem éri meg, mert nem nyerünk annyit mint amennyi a bekerülési költség.

    Ezért hoztam fel példának egy választás lebonyolítást, az ethereum hálózaton simán véghezvihető, mert ugyan el lehet csalni a választást, de minél több a szereplő, aki ellenőrzi a szavazatokat, annál nehezebb dolguk van az elcsalni akaróknak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • sultansmith

    senior tag

    Öhm, most akkor az bányászat a káros a környezetre, vagy a mód, ahogyan az elektromos áramot termeljük? (Merthogy a bányászgép ezt csak felhasználja, az elektromos autó is ugyanezt csinálja. )

    Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz sultansmith #525 üzenetére

    Mivel az elektromos autó, illetve a bányagép sem a semmiből materializálódik, így a válasz az, hogy mindkettő. Az elektromos autó esetében meglehetősen [jelentékeny] az előállítás, illetve az ártalmatlanítás kibocsátása is. (A bányagépről nem tudom van-e adat. A cikk értelemszerűen az áramról szólt.)

    Szerintem a megfelelő nézőpont valahol ott kezdődik, hogy az ember megérti, hogy nincs igazán olyan, hogy zéró kibocsátás. Még az úgynevezett zöld energia esetében sem. A megépítésnek mindig van szén-dioxid költsége. A napelemek esetében is.

    Amennyiben ez az alap megvan, akkor onnantól minden felhasználási terület, ami nem feltétlenül szükséges az emberiségnek, az csak a civilizáció végéhez való közeledést gyorsítja. (És itt nem azt kell elképzelni, hogy mind meghalunk. Hanem, hogy elérünk egy kritikus szintet a víz-, élelmiszerhiány, illetve az ezekből fakadó problémák miatt.)

    Szóval felelős hozzáállással nem lehet különbséget tenni egy felesleges tevékenység és egy felesleges, de kevésbé káros energiával működtetett tevékenység között. (Felesleges helyére azt rak mindenki, amit akar. Szerintem a személyautózás is az, de nyilván esetfüggő ez is.)

  • Realradical

    őstag

    válasz Tigerclaw #495 üzenetére

    Igazából értéke annak van amire van kereslet. A részvénypiac sem sokkal különb aztán mégis ráépült a világ. Kizártnak tartom, hogy a befektetők boldogak lennének, ha valaki megjelenne 4 hordó olajjal az ajtóban, hogy ezt kapja a virtuális részvénye helyett mától.

    Ha holnaptól a világ oligarchái kitalálnák, hogy a kopasznyakú sas tolláért 2 misit adnak, akkor annak annyi lenne az értéke és kész.

    Ezt a lóvét is legyártották fizikailag és mégis nulla az értéke: [link]

    Azt a bűnözőt aki bitcoint használ csak sajnálni tudom, mert lekövethető a blockchainen. A privacy coinokkal persze el lehet tünteni pénzt, de erre megvan a fiat alternatíva is ami a pénzmosás.
    Azzal egyetértek, hogy a spekulánsok mozgatják a piacot, de az is biztos, hogy a kína vs. amcsi trade war, vagy az irán vs. amcsik hiszti pl. nagyon jót tett az árfolyamnak és ez arra utal(hat), hogy használák is a btc-t értékmegőrzésre.

    Ha összeomlik, mert valaki le akarja fölözni a hasznot hirtelen, akkor a farmerek kezében semmi érték nem lesz csak egy halom értelmetlen, értéktelen adatfájl, mert csak számolják a nagy semmit.
    Ez azért nem történhet meg, mert nem egy bálna van a piacon, hanem egy halom. A különféle államok, főleg Kína könyékig benne van a piacban. Most elképzelhetjük, hogy Putin bácsi elkezd egy dumpot, mert ki akar szúrni a világgal és közben Dél Korea vagy Kína bevásárol és csinál egy pumpot. Ugyanez fordítva is megeshet.
    Garancia nincs semmire persze, de ugyanez a részvénypiacra is igaz. Penny Stocks? Majdnem ugyanez.

    Én azt mondom, hogy egy sokkal kontrollálhatóbb világ lenne, ha az összes pénz egy publikus blockchainen cserélne gazdát. Egyből kiderülne ki pénzeli az ISIS-t pl. Nyilván soha nem fog megtörténni, de egy jó kis utópia lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • sultansmith

    senior tag

    válasz icyshadow #526 üzenetére

    Ha ezen a gondolatmeneten végigmegyünk, akkor megideologizálhatunk olyan tevékenységeket is, amelyet hasznosnak nyilvánítunk, miközben súlyozottan kiderülhet, hogy az emberiség igen jelentéktelen, ámde fontos, döntéshozó részének áll érdekében azt felhasználni.

    Ergo a személyautózás bizonyosan a múlté, hiszen az egyik legpazarlóbb tevékenység (igen, még az elektromos autózás is), de a világ egy része képtelen lenne lemondani erről a luxusról. Hogy a bányászás, és az anyagi javak hajhászása luxus-e, azt nem tudom, de az biztos, a lemondás fogalmát hamarosan újra kell tanulnunk, ha még élni akarunk ezen a bolygón.

    És most biztos sokan megköveznek, de tökmindegy, hogy itt egyesek épp bányásznak, vagy elektromos autóznak, PET palackokat tömörítenek, szelektíven kezelik a hulladékot, amíg a világ azon szereplői, akiknek a lábnyoma gyakorlatilag kontinens méretű, a felelősség kérdésében pedig elegánsan eloldalognak, nem lesz valós változás.

    Fontos lépés, de nem az a lépés, amire valójában szükségünk van.

    Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

  • ricsi99

    addikt

    válasz ripla #471 üzenetére

    Hál isten a helyemen vagyok, mert megtehetem.
    Sokat halhattad ezt a mondatot ,ha így hibátlan idézed....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Pakmara

    őstag

    válasz Realradical #527 üzenetére

    Ez azért nem történhet meg, mert nem egy bálna van a piacon, hanem egy halom. A különféle államok, főleg Kína könyékig benne van a piacban. Most elképzelhetjük, hogy Putin bácsi elkezd egy dumpot, mert ki akar szúrni a világgal és közben Dél Korea vagy Kína bevásárol és csinál egy pumpot. Ugyanez fordítva is megeshet.

    A technológia része új ez ok, de eszköz oldalról nem értem miért különbözik előbbiek alapján a hagyományosaktól. Eszköze meglenne kínának, hogy bedöntse a dollárt(ill. nagyot rúgjon az árfolyamba) az más kérdés, hogy neki is nagyon fájna és ezért nem teszi meg. A btcnél is uez. a keretrendszer. A technológia oldalt leszámítva standard piaci szabályok élnek, nincs külömbség. Szvsz nem jobb egyik a másik ál.

    [ Szerkesztve ]

  • UnA

    Korrektor

    válasz icyshadow #522 üzenetére

    "A cikk a globális felmelegedésről szól és az egyetlen okozó, amit említ a bányászat."

    Mivel ez egy technológiai portál, talán mégis fontosabb, hogy erről írjon, mint a sertéstenyésztésről...

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Realradical #527 üzenetére

    Ilyen erőforrásigénnyel sokáig nem élveznéd azt az átláthatóságot :)

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Kékes525

    félisten

    válasz UnA #498 üzenetére

    Hát, azért van egy kis különbség köztük. A Seti@Home az emberi kíváncsiságot elégíti ki, míg a BitCoin az emberi mohóságot. Lehet választani. ;)

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • szazbolha

    addikt

    válasz wolfman #40 üzenetére

    "beszabályozzuk a születéseket"
    .
    Hol?
    Gondolom szerinted Európában ahol a fehér ember 1,7-es rátával rendelkezik és fogy, nem pedig afrikában és az araboknál ahol 6-8-al szaporodik.

  • TCr

    veterán

    válasz szazbolha #534 üzenetére

    Következő mondata:

    "Persze ezzel ott a gond, hogy nem a nyugat felelős ezért, hanem az elmaradott országok, akik ebbe pont szarnak."

    IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #99 üzenetére

    "Vazz, egy villanyautó hatásfoka kb. 90%,"
    -
    Igen... a lánc végén 90% és előtte? Hogy megy bele a drótba az áram? Milyen hatásfokkal?

    (#535) TCr Akkor kezdjük úgy a mondatot, bár szerintem nem önmagában a magas születési rátával van a gond, hanem azzal amikor egy terület népessége saját erőforrásból nem tartható meg.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #129 üzenetére

    " mivel harmad annyi energiát igényel a villanyautó működése, ezért harmadannyit is kell megtermelni, azért ugye látható, érezhető hogy melyik a zöldebb??"

    Ez alapvető tévedés. Ha beleszámoljuk a fékezési energia visszatöltését akkor is.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #163 üzenetére

    "Milyen walleteket? Amik centralizált szolgáltatóhoz vannak kötve?? Naná, sokszor magukat rabolják ki. Ez sem a btc hibája,"
    -
    Nem... ez a btc biznisz sajátja. Velem 2x esett meg.

  • szazbolha

    addikt

    válasz tordaitibi #210 üzenetére

    "Nézz utána, a legnagyobb napelemesnémetországban miért is a legdrágább az áram kilowattja..?"

    Mert kiépült a teljes fogyasztást lefedő, sőt az meghaladó mértékű megújuló energia termelő kapacítás.
    A probléma csak az, hogy közben fenn kell tartani a hagyományost is, a megújuló bizonyos "előnytelen" tulajdonságai miatt.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #213 üzenetére

    "Most drágább Németben, de hamarosan ott lesz a legolcsóbb, atom nélkül. Bár gondolom szted hülye az egész német népség."
    -
    Nem hülye, csak fogékony a jóemberségre, mert sokáig rossz embernek voltak megbélyegezve.
    Bármit el lehet adni nekik amitől jobbnak érzik magukat, zöldülést, bevándorlást, endzsiókat... bármit.
    -
    És igen, ők azok akik lebontatnak egy új atomerőművet (1 évet ment) és nem is építenek többet.
    De a légszennyezési térképen az elsők között vannak mert mennek a hagyományos erőműveik.
    A franciák tiszták az atom miatt, az osztrákok meg a vizierőművek miatt. Ők zöldek. A németek meg zsákutcába kerültek e tekintetben.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #227 üzenetére

    "egy átlagos dízel ami megy városban is nem lesz 30%.nál jobb, ami pont harmada az elektromosnak"
    -
    Az a baj hogy nem érted... a túlsúlyban lévő hagyományos erőművek miatt az elektromos autók hatásfok-lánca eleve 30%-ról indul. És onnan csak romlik tovább, mire eljut a kerékre.
    Valakinek valahol meg kell termelnie azt az elektromos energiát amit a nagyon zöld autódba töltesz és az jelenleg - pár ország kivételével - nagyon nem zöld.

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #539 üzenetére

    "Mert kiépült a teljes fogyasztást lefedő, sőt az meghaladó mértékű megújuló energia termelő kapacítás."

    Gondolom akkor csak véletlenül lehet az, hogy az áramtermelés legjelenőtésebb részét a szénerőművek adják Németországban :U

    Segítek: nem, nem épült ki, baromira nem tudja lefedni a teljes fogyasztást. Éves átlagban sem, nem hogy ténylegesen.

    DRM is theft

  • szazbolha

    addikt

    válasz ricsi99 #267 üzenetére

    " a Pakson megtermelt áram az miben jobb mint egy vizierőműben?"
    .
    Ez nehéz kérdés. Ha a környezet átalakítást negatívumnak tekintjük és valahogy forintosítjuk, akkor lehet az atomerőmű nyer. Én inkább a vízerőműre szavaznék, de sajnos kevés országnak adatott meg, hogy erre a magújulóra alapozza az energia termelő kapacítását. Nálunk nincs alternatívája az atomenergiának. Bős-Nagymaros kilőve, az égöv miatt a napelem hatékonysága kevés, szél meg nem nagyon van egy medencében

  • butch3r

    senior tag

    válasz dabadab #542 üzenetére

    [link]

    "Coal plants run on imported hard coal contributed 75.7 TWh, or 13.9 percent of the total." :U


    kép forrása: [link]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz szazbolha #543 üzenetére

    Most te tényleg az elejétől válaszolgatod meg egyes emberek kérdéseit amit valszeg más már úgyis megválaszolt később csak te nem jutottál el még oda? :F

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #542 üzenetére

    De kiépült, nézz utána. A megújuló termelő kapacitás megvan, csak nem áll rendelkezésre amikor szükség van rá. Ezért maradtak meg a hagyományos erőművek és valóban azok adják a termelés jelentős részét.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ribi #545 üzenetére

    Igen, bár megnyugvással látom, hogy több válaszoló is hasonlókat írt mint én. (ez első 100 hsz-ben még a zöld-álom volt a domináns)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Indi86 #297 üzenetére

    "A hulladékgazdálkodás megoldható, azt meg komolyan elhiszed h a szélerőmű nem termel annyit.mint amibe kerül jó ég!"
    Jelenleg erős állami dotációval épülnek a szél- és napenergia telepek.
    Ha ez megszűnik, akkor egyértelmű lesz, hogy megéri vagy sem beruházni ebbe a bizniszbe.
    Ha most is nagyon nyereséges lenne, akkor nem kéne az állami dotáció, mindenki szélerőmű részvényt venne.

  • dabadab

    titán

    válasz butch3r #544 üzenetére

    Mondjuk mi lenne, ha a megtermelt áramról szóló statot raknád ide, nem az installed capacityt? Merthogy ez utóbbi teljesen alkalmatlan a különböző áramtermelési módok összehasonlítására.

    (#546) szazbolha: ja, hogy te is installed capacityt számolsz. Nem lehetne az, hogy az, aki TELJESEN fogalmatlan a témában, az nem akarna jobbantudni?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • butch3r

    senior tag

    válasz dabadab #549 üzenetére

    első linkre is ránáztél vagy csak megy a délelőtti rage?

    produced capacity jobb vagy a délutáni kávé után kérdezzük?

    (nem linkelem újra, ott van fent, hajrá)

    The research from the Fraunhofer organization of applied science showed that output of solar, wind, biomass and hydroelectric generation units rose 4.3 percent last year to produce 219 terawatt hours (TWh) of electricity. That was out of a total national power production of 542 TWh derived from both green and fossil fuels, of which coal burning accounted for 38 percent.

    amúgy ha túl vagy a dührohamon, ha ez sem az amire gondolsz (engem megzavar a national production szó) kérlek linkeld (ne a definíciót, hanem a konkrét számokat tartalmazó kutatást, azt elemző cikket)


    https://www.ise.fraunhofer.de/content/dam/ise/en/documents/News/Stromerzeugung_2018_2_en.pdf

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák