Új hozzászólás Aktív témák

  • oromisu

    csendes tag

    válasz #81187072 #103 üzenetére

    Pedig egészen hatékony is lehet. Tegyük fel elmész nyaralni 2 hétre, de beprogramozhatod a dugaj(okat), hogy kapcsolgassa a "lámpákat" a lakásban sötétedés után. Vagy mondok még jobbat. Nálam úgy működik, hogy ha hazaérek (én vagy a párom), a mobilunk már a lépcsőházban kapcsolódik a wifi-re így tudja a rendszer, hogy hazaértem, amikor benyitok az ajtón és az (okos) mozgásérzékelő mozgást érzékel a lakásban. De ennek hiányában, ha egy vadidegen hatol be a lakásba úgy, hogy nem vagyunk otthon, felkapcsolnak a lakásban a lámpák, vibrálni kezdenek stroboszkópszerűen a LED vilgáítások, bekapcsol a TV, erősítő és elkezd bömbölni a kedvenc rádiócsatornám jó nagy hangerőn. Szerintem erre lehet félbehagyja a tervét, mert míg mindent lekapcsol/kikapcsol... a biztosíték meg el van rejtve... úgyhogy sok szerencsét. J és persze a szobában a kamera azonnal elkezdi a rögzítést a felhőbe ;) Ennyit a biztonsági rendszerről. Arról majdnem megfeledkeztem, hogy azonnal üzenetet kapok a telefonomra és okosórámra, hogy betörés történt és nézhetem a kamerán az élőképet, de akár be is szólhatok rajta, hogy: "Takarodja a lakásból te bőrkabátos farmernadrágos, fekete sapkás 40 év körüli faszfej, akit nem csak hogy látok, de felvétel készül rólad..."

Új hozzászólás Aktív témák