Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    válasz , #24 üzenetére

    Remek írás, köszönjük! :R

    Viszont a listával egyáltalán nem értek egyet. Bár meg lett magyarázva az elején, de úgy gondolom, a Siren széria méltatlanul nincs ott a listában. Nagyszerű játék, egyedi atmoszférával, játékmenettel, érdekes sztorival, karakterekkel. Nálam ott van szorosan a SH játékok mellett.

    Silent Hill nálam a lista élén állna, sok horrorral játszottam, de egyik sem fogott meg, és szippantott be annyira, mint az első három rész. Bugyuta jumpscare-ek sokasága (persze ez is akadt, de nagyon módjával) helyett nagyon nyomasztó atmoszférával sokkolt, ezt tetézték az abszurd, groteszk lények, és persze a történések. Aztán lehet itt még felsorolni a karaktereket, stb., egy biztos, hogy a Silent Hill széria (legalábbis az első három része) páratlan alkotás, és egyetlen cím sem veheti el tőle a "legjobb horror" címet - nálam legalábbis semmiképp.

    Ha nem lett volna olyan gyökér a Konami, amilyen, akkor nem cseszték volna el a 3 rész utáni SH játékokat, na, azoknak a többségét jobb lenne elfelejteni. Közük sincsen az eredeti szériához. Egyedül a Downpour volt az, amire azt lehet mondani, hogy kezdett jó úton járni ahhoz hogy visszataláljon önmagához a széria. Egészen jó újításokkal rendelkezett játékmenet terén, kár, hogy a sztori terén csak egy erős közepesre futotta.

    Aztán jött Hideo Kojima, általa a P.T., Silent Hills, az internet felrobbant, mást se lehetett látni hogy mennyire jó ez a playable teaser, ez volt talán az új SH játék előfutára, garancia arra hogy újra lesz olyan rész, ami méltó módon viseli a széria nevét. Tetű Konami persze elkaszálta az egészet. Mások persze jól jártak a P.T. -vel, amondó vagyok hogy előbbi hátán felkapaszkodva született meg a RE7, semmi másért.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz kreten67 #32 üzenetére

    Már megvolt, nem volt rossz, de számomra messze van azért az első három rész színvonalától.

    Valóban kötelező, az egyik legjobb (ha nem a legjobb) játék a Siren. :K Ha nekem kellett volna listát csinálni, bajba lettem volna hogy az SH -t vagy a Siren -t tegyem első helyre. Valószínűleg megosztott első hely lett volna. :DDD Mindenkettő a végletekig egyedi, nagyszerű sztorik, látványvilág, hangok, karakterek, és gondolkozni KELL, nem csak agyatlanul rohangálni. A horror királyai, tényleg. :K

    (#60) no more

    Nagy +1. :)

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Crytek #64 üzenetére

    Doom 3 engem is csak az elején bírt inkább megijeszteni, utána már nagyon kiismerhető volt, hogy mikor ugrik rád valami. Ez is inkább egy horror elemekkel fűszerezett akció játék, de az igazi horrortól azért messze van.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz kreten67 #71 üzenetére

    Hja, állítólag voltak direkt P.T -t tartalmazó PS4 -ek eladóba, mikor végül Store -ból törölték a játékot. :DDD

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz no more #86 üzenetére

    Én elsőre szimplán fejhallgató nélkül játszottam végig, ráadásul akkor még nem is surround-ban, csak simán sztereóban, a jumpscare effektek, - az a kevés, mert szerencsére nem ezekkel akar a játék ijesztő lenni - így is működtek, de sokkal, de sokkal fontosabb volt az a mélyen nyomasztó hangulat Toluca Lake és környékén, ami szabályosan kiáramlott a képernyőből. Ezt erősítette az a drámai, mély érzelmekkel teli történet, amilyet korábban nem láttam (de manapság sem láttam horror kategóriában), nagyszerűen építi fel az egészet, egyeseknek katyvasznak tűnhetnek az események, de a vége felé minden egyes mozzanat értelmet nyer. És a hangok, zenék... szintén mesterművek. :K A Promise az egyik leggyönyörűbb SH OST, sokszor meghallgatom csak úgy, játékon kívül is, de az első SH main theme -je is ilyen. Szóval igen, ez a játék több mint szimpla program, inkább művészet. :) De ugyan így a játék első és második része is.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz kreten67 #92 üzenetére

    Silent Hills -t kaszálták el, nem a P.T. -t, hisz az volt a leleplezés. De ja. :) Én is csalódott vagyok nagyon, mert nagyszerű játék lehetett volna, pláne a sok vacak rész után.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz mad1 #94 üzenetére

    Az lett volna. :)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz no more #101 üzenetére

    Nem néz ki rosszul, de nagyon erősen P.T. copy. :U Meglátjuk, mi sül ki belőle.

    Allison Road azért izgalmasabbnak tűnik, bár az is egy egyenlőre semmitmondó kis alpha gameplay volt, és azonkívül hogy nem titkoltan a P.T. -ből merít, valamint hogy vélhetően egy vérben úszó női ember/démon/kitudjami lesz a beszarások kiváltója, nem tudunk sokat. Egyébként a játék újra fejlesztés alatt van, igaz egyszer bejelentették hogy törölték a projektet, de azóta újra elővették, és valószínűleg mostanság dolgoznak rajta. Reméljük lesz belőle valami. :)

    Én egyébként a következő horror játékoknak örülnék: Új Silent Hill, Siren, Parasite Eve (ezek a már ismert címek, jó lenne egy-egy új rész mindegyikből, PE -ből egy reboot például boldoggá tenne), meg egy teljesen új, Démonok között c. film szerű program. :D

    Tényleg, Parasite Eve... az is elég jó horrort volt akkoriban, főleg az első rész, a maga egyedi játékmenetével. :)

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz no more #103 üzenetére

    Na ja, ég és föld a különbség az első részek és a mostaniak között. Pedig alapesetben az RE -t sem nevezném pszicho horrornak, a zombis cuccokat sem félelmetesnek, viszont mindezek ellenére kifejezetten kellemes játék a RE 1 HD is, jelenleg is játszok vele PS4 -en. Jó, hogy kell benne gondolkodni. :)

    Hja, Outlast... magam sem értem miért dicsőitik annyira. A sztori nagy 0, rejtvény nuku (az, ami feladat van a pályákon, azt nagyon nem nevezném annak...), tulajdonképp csak át kell menekülni A -ból B -be. Közbe meg jönnek a bugyuta jumpscare -ek, az elején még ijesztő, utána már csak gyerekes. DLC egy fokkal jobb volt, de ugyan ez a kategória. Gyenge.

    Alien -t is inkább sci-fi horror, de egyébként jó volt, jó sztorival, ending -el, maga a játékmenet is tetszett, és a a régi, filmszerű látványvilág is.

    Nem remasterek -et kell csinálni belőlük, hanem folytatásokat. Ha nem hányják össze, jó is lehet. :)
    Mi a baj az SH HD Collection -el? Szimpla HD -re felhúzott verzió csak, a második rész ugyan hagy némi kivánnivalót maga után (pl. az átvezető videókon abszolút semmit nem javítottak, amit elég gáznak tartok, na meg előfordultak bug -ok is, pl. eltűnik a pálya), a harmadik részben viszont nem találkoztam ilyennel. :)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz no more #108 üzenetére

    Nem tudom a játék mivel játszott, de baromi sötét az arc azért hogy az egész HD Collection -t leszarozza... PS3 -on semmilyen ilyen hiba nem volt a játékkal, amit a csávó kifogásolt, egyedül eltérés a volt szövegben. De se nem volt túl sötét semelyik játék (lekapcsolt zseblámpával sem), köd is rendben volt, nem volt az a villódzás SH3 -ban, és az SMG hangja sem ment át abba a zörgésbe, amit a videóba mutat. SH3 bugmentes volt nálam, egyedül ahogy feljebb írtam, SH2 -ben volt az hogy eltűnt a pálya, de ez is nagyon ritkán jött elő (pedig sokszor végigjátszottam ezidáig is).

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz no more #110 üzenetére

    Hát akkor nem tudom mit csinált, dehogy a videókban említett bug -ok és hiányosságok 95% -a nem jelent meg nekem, az is fix. Ha lesz időm, csinálok képeket meg videót róla. Az is igaz, hogy kapott egy kisebb frissítést a Collection, de emlékem szerint nem volt nagy méretű, szóval kizárt hogy nagy hibákat javított volna.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák