Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz vicze #51 üzenetére

    Ez a két táblázat elég jól összefoglal mindent.
    link

    A 7nm-re való átnevezése a 10nm-nek rendben van, de már ilyenekhez kell nyúlni, hogy versenyképességet szimuláljanak, de még így is 1,5-2év a lemaradás akárhogy is nézem. Egyedül Samsunggal tudnak versenyezni, mert ők is megtorpantak eléggé EUV miatt, egyedül TSMC-nek sikerült a váltás senki másnak.

    Intelnek még van egy olyan "apró" problémája is hogy még minding nem váltottak EUV-re, aminek külön megoldandó problémái vannak. Ráadásként a ASML nem tudja jelenleg a partnerek kiszolgálni, és így Intel nem is kap elég EUV eszközt.

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz vicze #51 üzenetére

    én pontosan értem, hogy mit írok :D
    azt is pontosan értem, hogy 9 anya nem hord ki 1 hónap alatt 1 gyereket, de azért 5-10 mérnöknél csak több van a világon, aki ért a procitervezéshez.
    ahol leépítettek, az főleg a gyártástechnológiai részleg volt, ABU végig ezt mantrázza, hogy ezért jó most a TSMC, mert azok a koponyák odamentek. De mondjuk az Izraeli procitervezőcsapatot nem eresztették szélnek még akkorsem, amikor a valamelyik tavat kiszervezték az Indiai kömüvesbrigádnak.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • sb

    veterán

    válasz vicze #51 üzenetére

    @GeryFlash

    Itt a kulcs amit vicze1 ír. És szerintem itt siklottál félre a bevezető "mégis jó az Intel ill. az AMD kalap sz*r, csak a gyártástechnológiának köszönheti az előnyét?" gondolatoddal. Pedig elég egyszerű.

    A fő gond, hogy ha a gyártástechnológiát is össze akarsz hasonlítani - ami amúgy jogos mert vastagon benne van az AMD sikerében - akkor nem elég simán a max teljesítményt egymás mellé dobnod amit tettél.
    Perf/W-ot kell nézni. Ott pedig 2-3x közötti szorzó van az AMD javára.
    Hogy ez csak a gyártástechnológiából ered-e? Lehet... de akkor ott tartunk, hogy amúgy kb. egálban vannak architektúrálisan. (IPC-t pl. érdemes nézni, ott is ez látszik. +-10-15% az újabb genektől függően.).

    Szóval a válasz: Nem szar az AMD mert "ugyanazt" tudja fejlettebb gyártással. Abban komplexen legalább 2x jobb jelenleg.
    Architektúrában meg hasonlóak. Ill. a chipletes dizájn igazából többet tud sokkal, lásd sokmagos cpu-k. (A gyártási-pénzügyi oldalon meg szintén óriási az előnyök de azt már nem látod a teljesítményben max a pénztárcádon vagy a gyártóén.)

    A fenti cpu összehasonlítás szintén nehéz volt a leírásod alapján de a 35-45W cpu-at direktben össze lehet nézni, ez kb. a váltókategória mobil és desktop között (Turbóval 55-65W-ot is lefedik). Ott egy az egyben össze lehet nézni. Kb. az van amit vicze1 írt.

Új hozzászólás Aktív témák