Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Eléggé ideje volt már felfuttatni a 10nm-es gyártást, nem tudom ha volt eddig cég amelyik ennyit szenvedett egy gyártyástechnológiával (ráadásul egy egyszerűbb variánssal, mert EUV még nincs sehol).
    3.5 éve jött ki a Cannon Lake, és csak mostanra értek el oda, hogy nagyjából minden tekintetben értékelhető termékeket tudjanak letenni az asztalra a Tiger Lake személyében, bár fogyasztásban és alapórajelekben (a kettő persze összefügg) még mindig egy kis lemaradásban vannak. Az Alder talán már tényleg jó lehet, de biztos vagyok benne, hogy az AMD sem alszik addig (még ha nálunk egyelőre nem is lesz big.LITTLE).

    Én most szereztem be egy Tiger Lake i5-ös ultrabook-ot, és eddig teljesen elégedett vagyok vele (hordozásra ideális a Zen 2-es asztali mellett). Ha elérhető lett volna a Zen 3-as változata a laptopnak (mondjuk 5600U-val), akkor valószínűleg inkább azt veszem, de így is teljesen pozitív csalódás volt a platform, főként a végre vállalható iGP miatt. Próbaképpen pl. Metro 2033 Redux szépen fut rajta FullHD High-on, pedig az i5-ben csak 80EU van, tesztek alapján is jóval erősebbnek tűnik mint a korábbi laptopomban levő diszkrét GF 950M.

Új hozzászólás Aktív témák