2017. január 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) kriszpontaz

kriszpontaz
(PH! kedvence)

A Sega Saturn konzolját talán senkizártnek sem kell bemutatni

(#2) -szp- válasza kriszpontaz (#1) üzenetére

-szp-
(HÁZIGAZDA)

:R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) szupermacs

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:Y Kemény!

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#4) cheatergs

cheatergs
(fanatikus tag)

Tegyük hozzá, h húsz év alatt nem hiszem, h látványosan sokan, nagy erőfeszítésekkel próbálkoztak volna a feltörésével.

Am én úgy tudtam, a Jaguar lett kifejezetten sikertelen.

[ Szerkesztve ]

Január 3-ig nem vagyok elérhető.

(#5) cinemazealot

cinemazealot
(senior tag)

És ha jól értettem, ebben is benne voltak a magyarok (3:40 körül említi). :))

(#6) kriszpontaz válasza cinemazealot (#5) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Egy jó ismerőse (Magyarországról) küldte el neki a CD olvasót.

(#7) szupermacs válasza cheatergs (#4) üzenetére

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én a Genesisen kívül szinte semmire nem emlékszem, hogy sikeres lett volna. Talán a DC. De az sem élt sokáig.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#8) haxiboy válasza szupermacs (#7) üzenetére

haxiboy
(PH! addikt)

Sárga kazis nintendo copy? :D

Ha az alkoholizmusnak van határa, akkor én kettős állampolgár vagyok.

(#9) szupermacs válasza haxiboy (#8) üzenetére

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az! :D De nekem nagyon bejött. Haveromnak volt, imádtam a controllert. Sokkal kényelmesebb volt szerintem.
Mennyit marióztunk és Zeldáztunk rajta!

;]

(#10) madgie válasza szupermacs (#7) üzenetére

madgie
(VIP)

A Megadrive nem volt sikeres?

"Állvánnyal portrézni. Olyat láttam egyszer, még óvodás voltam. Lett is szép tabló belőle." DonRazzino

(#11) haxiboy válasza szupermacs (#9) üzenetére

haxiboy
(PH! addikt)

Én is szerettem nagyon, pláne a Tankos játékot :D Na meg voltak a 100in1 kazik :D (amiken tényleg 100 játék volt).
Persze ott voltak a 1000000 in 1 meg ilyesmik is. De kb 5 játék volt rajtuk a többi csak más színű volt XD

Ha az alkoholizmusnak van határa, akkor én kettős állampolgár vagyok.

(#12) joghurt

joghurt
(őstag)

A Yamaha YMF292 (a hangchip) az valóban 32 csatornás, de nem tudok róla, hogy bárhol is 32 bites lenne (különösen nem a benne levő DAC, amire a szövegkörnyezetből asszociálhatnánk).

bővebben

A tej élet, erő, egészség.

(#13) kriszpontaz válasza madgie (#10) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Genesis (USA/Japan) = Mega Drive (EU, stb.)

(#12) joghurt: rossz a link.

[ Szerkesztve ]

(#14) HyP3b0y

HyP3b0y
(senior tag)

Nem kötekedni akarok, de nem lehet pont azért tartott ennyi ideig feltörni, mert sikertelen volt az eszköz és igény sem volt rá?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#15) -szp- válasza joghurt (#12) üzenetére

-szp-
(HÁZIGAZDA)

És a Motorola 68EC000?

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#16) szupermacs válasza haxiboy (#11) üzenetére

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Battle City? :D
Ezekről a 99in1 meg 10000000in1 kazikról mindig a tetris jut eszembe. Nem tudom, hogyan számolták ki őket, de nekem sosem volt annyi játékom. :DDD

(#17) joghurt válasza -szp- (#15) üzenetére

joghurt
(őstag)

Az a mikroprocesszor.

(#18) madgie válasza kriszpontaz (#13) üzenetére

madgie
(VIP)

Éstélleg :B

"Állvánnyal portrézni. Olyat láttam egyszer, még óvodás voltam. Lett is szép tabló belőle." DonRazzino

(#19) davidsone

davidsone
(PH! addikt)

kemény. PS4 mikorra várható? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) 1tom válasza davidsone (#19) üzenetére

1tom
(tag)

Lehet, hogy kb. ugyanennyi :). A mostani konzolokra sem lesz egyszerű a törés.

Win10 = vírus

(#21) Béééla válasza haxiboy (#11) üzenetére

Béééla
(őstag)

A fenéket más színű csak! Nekünk is jutott egy-két ilyen kártya, és bizony ha a hatcsilliomodik Mariot indítottad, akkor 99 élettel kezdett, akkor másik esetben ha begombáztál Marioval, akkor sebezhetetlen lett, és ilyenek!

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4

(#22) emelhu

emelhu
(tag)

Ez az egyik ismérve a jó titkosításnak ill. védelemnek.

1./ Olyan költséggel lehessen feltörni, ami nagyobb a töréssel szerezhető értéknél (részben igaz lehet ez is, de nem fontos most nekünk).
2./ Mire a feltörés sikerül, addigra veszítse el értékét a titok. (na ez a 20 évvel már bejött)

(#23) #52815360 válasza davidsone (#19) üzenetére

(törölt tag)

Felesleges feltörni. A játékot kell PC -n futtatni.

(#24) cbmfan

cbmfan
(senior tag)

ha már bukott konzol, Amstrad GX4000. összesen 27 játék jött ki rá, bukás oka pedig az, hogy olcsóbb volt egy CPC. játékok töredékáron voltak kazettán CPC-hez mint konzolhoz cartridge-en.

(ennek ellenére van egy dobozos szekrény tetején :) )

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő szervizestől!

(#25) pomorski válasza 1tom (#20) üzenetére

pomorski
(őstag)

Én egy pár napja láttam egy konzoltörést a saját szememmel. Egy kalapács is szerepet játszott... :)

(#26) joghurt válasza pomorski (#25) üzenetére

joghurt
(őstag)

Nem polctartó konzol volt?

(#27) LaciCRM

LaciCRM
(PH! addikt)

Azt hittem a warez tiltott a PH!-n :DDD :P

A madár az ász.

(#28) pomorski válasza joghurt (#26) üzenetére

pomorski
(őstag)

Nem.

De pl. az egyik kollégám a mai napig tárol egy mac laptopot (illetve a darabjait), amit egyszer, amikor Pesten járt munkaügyben, akkor a villamos elé ejtett, és az pont a kerekével kapta el.

(#29) davidsone válasza pomorski (#28) üzenetére

davidsone
(PH! addikt)

:C az kemény lehetett

(#30) Vladi

Vladi
(PH! nagyúr)

Akkor ez abszolút csúcs! Csodás. :R

Viszont ma már kit érdekel? :DDD

Kéérem! Vágja ki az agyamat!

(#31) pomorski válasza davidsone (#29) üzenetére

pomorski
(őstag)

Hát igen, mi a kollégái is nevetünk rajta, de ő valahogy nem találja viccesnek.

(#32) davidsone válasza pomorski (#31) üzenetére

davidsone
(PH! addikt)

mit kereset a sinen mikor jött a villamos!? vagy lehet megbotlott szerencsétlen és repűlt a lapos a helyére... ;]

(#33) halaszlo válasza HyP3b0y (#14) üzenetére

halaszlo
(lelkes újonc)

Vagy talán azért nem lett sikeres, mert nem sikerült feltörni. A konzolok eladása szerintem akkor ugrik a csúcsra, amikor feltörik. :N

(#34) pomorski válasza davidsone (#32) üzenetére

pomorski
(őstag)

Amennyire én tudom csak sietett át a sínen, hogy elérje a közeledő villamost, illetve az ne üsse el őt. Közben kiesett gép a táskájából, amit nem tudott már felvenni, mert azzal veszélyeztette volna a saját testi épségét. Valahogy így történt. Kellett a szerencsétlennek elmenni Pestre.

(#35) Skillet válasza halaszlo (#33) üzenetére

Skillet
(őstag)

Nem. Azért mert a playstation elsöprő siker volt, mindenki azt választotta a saturn helyett.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36) Cathfaern válasza halaszlo (#33) üzenetére

Cathfaern
(VIP)

Ezzel csak az a baj, hogy a konzolok eladása veszteséges az első kb. 5 évben. Tehát ha hamar feltörnek valamit, akkor abba belebukik a konzolgyártó. Pontosan ez történt a Dreamcasttal, kb. fél évre rá hogy kijött feltörték, ráadásul úgy, hogy hardvermódosítás se volt szükséges hozzá (jó az irdatlan mennyiségű használhatatlan PC port meg az irdatlan mennyiségű nem túl élvezetes arcade port, és emellé hiába iszonyat jó, de kevés exkluzív játék se tett jót a gépnek).

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#37) Skillet válasza Cathfaern (#36) üzenetére

Skillet
(őstag)

A saturn szívás után a dreamcast bukta ki is fektette a SEGA-t. Sajnos.
Amúgy a dreamcast nem volt rossz, mai napig van egy működő darab a polcon... szerintem az elején hasított is, csak aztán kinyírta a ps2/xbox páros.
Valahogy rosszkor jelentették meg. A többi gép fejlettebb volt nála.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38) kriszpontaz válasza Skillet (#37) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Pedig a Saturn rövid pályafutása az őt túl hamar váltó Dreamcast-nek is köszönhető. Nagy kapkodás volt már a vége felé a SEGA-nál.

(#39) Cathfaern válasza kriszpontaz (#38) üzenetére

Cathfaern
(VIP)

Áh, ennél rosszabb a helyzet. Volt ugye a sikeres Genesis / Mega drive. Ahhoz kijött a 32x kiegészítő, aztán kijött a CD kiegészítő, majd erre kijött a Saturn. A legelvakultabb fanok is azt mondták már a 3. elég nagy összegű kiadásra, hogy elhúzhat a SEGA a búsba. A Dreamcast jó lett volna, de ahogy az előző kommentemben is írtam a játékok 70-80%-a port volt, vagy PC-ről (ugye Windows CE futott a Dreamcaston), brutál módon lebutítva, vagy arcade gépekről, volt hogy egy az egyben portként, ami otthoni konzolként akkor már élvezhetetlen volt (bár voltak nagyon jó portok, ezeket tipikusan a SEGA csinálta, lásd Crazy Taxi, Virtua Tennis, stb... ). És voltak nagyon jó játékok a DC-re (Sonic Adventure, Shenmue, ami hihetetlen módon megelőzte a korát, Metropolis Street Racer, aminek a folytatása lett a X-es Project Gotham Racing és lehetne még sorolni), de ezek nagyon kis számban voltak a használhatatlanokhoz képest. Ezzel szemben a Sony öntötte a pénzt a PS2-be, ami azt is jelentette, hogy nagyon sok kiadót meggyőzött, hogy írjon rá játékot (bármennyire is szívás volt a PS2-re fejleszteni), így ott meg minőségi játékdömping volt (bár mondom, az akkori PS2-es legjobb játékok meg se közelítették a DC-s legjobbak színvonalát).

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#40) flash-

flash-
(PH! kedvence)

számomra az a furcsa hogy nem sikerült még feltörni sem a ps4-et,
továbbá van néhány első osztályú pc játék amik nem most jelentek meg(Just Cause 3, tehát a Denuvo-T) és azokat sem siekrült.

ha azt nézzük iyen az IT történetében nem igazán volt.
feltörték a ps 1-2-3at, minden első osztályú pc játékot,

vajon a hackerek maradtak le ennyire?
mert nem igazán volt eddig erre példa hogy lemaradtak volna, mindig partyba voltak a fejlesztőkkel :K

(#41) Vladi válasza flash- (#40) üzenetére

Vladi
(PH! nagyúr)

ps3 is nagyon sokáig állta a sarat. Van ilyen, de igazából ez csepp a tengerben.

(#42) davidsone válasza flash- (#40) üzenetére

davidsone
(PH! addikt)

ezt én sem értem lehet ellustultak v felnőttek ;]

(#43) flash- válasza Vladi (#41) üzenetére

flash-
(PH! kedvence)

hát azért nem csepp, mert a legnépszerübb konzolokat, programokat az elmúlt huzsonakárhány ében mindig feltörték:)

(#44) Vladi válasza flash- (#43) üzenetére

Vladi
(PH! nagyúr)

Akkor fordítva: tenger a csepp körül. :DDD

Erre gondolok én is, hogy 10-ből 9 elbukik. Az az 1, az csepp a tengerben.

(#45) GreatL válasza szupermacs (#16) üzenetére

GreatL
(kvázi-tag)

A nehézségi fokozatot is külön játéknak számolták.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.