Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Hát dunno...

    A BQ! elvileg azt mondja, hogy "Silent Wings" ventikkel vannak szerelve, elég szomorú, ha valójában kutyaközönséges Yate Long-okról lenne szó...

    Meg hát ezen az árszinten azért van pár konkurens. Már maga az FSP Raider (S) széria is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz chopin42 #3 üzenetére

    Le is írtad a miértet. A gyártóknak érdekük, hogy eladják a feleslegesen nagy tápokat, amelyek nagyobb hasznot hoznak, mint a kisebb modellek.

    Úgy két hónapja az R290/390 topicban ment az arcoskodás egy újonctól, hogy 600W alatti tápegységet nem is érdemes venni, mert be se kapcsol vele egy normális gép. Az ilyesmiket az efféle tesztek is erősítik, legalábbis egy laikus szemében, noha ha értő olvasással felfedezhető, hogy valójában nem hétköznapi terheléssel lett tesztelve.

    Nekem is hiányoznak a 250-400W körüli táptesztek, de nyilván a PH!-n is abból főzhetnek, ami van....

    @MMIX: Elnézést, akkor vissza szívom, valamiért én úgy emlékszem, hogy ezekre is Silent Wings-et írtak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @arn:

    Azért gondolom te még 10+ évre nézel vissza, amikor az Enermax profi tápjaira folyattuk a nyálunkat, amik 500-600W-osak voltak, 25-30e Ft-ért, és a mai csúcs egyik jellemzőjével se bírtak (nem volt se RGB LED rajtuk, még csak modulárisak se voltak, hovatovább monitorozni se lehetett őket realtime)...

    Egyfelől azóta a forint is kb. fele annyit ér, meg hát ugye kinevelődött egy réteg, akinek semmi sem drága, a számítástechnikában sem. Ahogy a nevetségesen drága szupersportkocsikra is mindig lesznek vevők, úgy a nevetségesen drága 1kW feletti hiper-szuper-luxus tápokra is. Vagyis megéri őket gyártani, és mivel ez a csúcs, így erre is kíváncsiak sokan...

    Ami mindenre igaz. Bármilyen téren. Jó pár éve a Totalcar-on jegyezték meg, hogy egy M5-ös BMW tesztjét sokkal többen nézték meg, mint egy új Ford Focus-ét. Pedig elég egyértelmű, hogy a többség nem engedheti meg magának az M5-öt, és mégis. Ahogy a Mobilarénán is a flagship telefonok érdeklik az embereket, az elérhető árú jó minőségű telefonokról sokkal kevesebb a visszajelzés / hozzászólás / oldallehívás.

    @chopin42:

    Lásd fent.

    Ráadásul ez nem csak PH! probléma. Belépő szintű proci / VGA tesztet nagyítóval kell keresni. Egy időben nagyon foglalkoztatott, hogy a házi kis fájlszerveremet (egy i3-2120-as gép) agyát lecseréljem egy sokkal takarékosabb N3xx0 procis alaplapra, viszont szinte sehol nem találtam releváns tesztet, pláne olyat, ahol normális teszt volt, és nem hasonlóan gyenge procikhoz hasonlítsák őket.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz GAI #37 üzenetére

    Csak a mihez tartás végett: a 8800GTX 600 dollár volt kijövetelekor. A Radeon 4870X2 550 dollár.
    Mennyiért is jött a GTX 1080? 599$. Az 1080Ti-nek és a Titan (X)-nek pedig akkoriban nem volt rendes megfelelője.

    Szóval igen, volt ekkora infláció (a statisztikai hivatal egyébként 2006-2016 között cirka 45%-os inflációt mutat, de ez a kozmetikázott számok világa).

    Ne forint árral gyere, az nagyon-nagyon félrevezető!

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz GAI #42 üzenetére

    Szerintem nézz utána az áraknak.

    1998: 600 dolláros kártya: összeheftelt 3Dfx Voodoo 2 SLI (pl. Quantum3D Obsidian2)
    2003: 549 dolláros kártya: nVidia GeForce FX5900
    2005: 600 dolláros kártya: összeheftelt nVidia GeForce 6600GT (pl.: Gigabyte 3D1)
    2005: 649 dolláros kártya: nVidia GeForce 7800 Ultra.
    2006: 550 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce 7950 GX2
    2006: 599 dolláros kártya: nVidia GeForce 8800GTX
    2007: 699 dolláros kártya: nVidia GeForce 8800Ultra
    2008: 600 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce 9800 GX2
    2008: 550 dolláros kártya: gyárilag megépített ATi Radeon 4870X2
    2009: 600 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon HD 5970

    2010: 500 dolláros kártya: nVidia GeForce GTX 480
    2011: 700 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon HD 6990
    2012: 1000 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce GTX 690

    2013: 1000 dolláros kártya: nVidia GeForce Titan
    2014: 1500 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon R9 295X2

    Az Italic a kétmagvas VGA kártyák jelzése.

    Szerintem le lehet szűrni a lényeget. Már közel húsz éve is voltak 600 dolláros VGA kártyák, játékosoknak. Voltak időszakok (~2008-2011 között), amikor az egy GPU-s kártyák inkább 500 dollárig merészkedtek - viszont aki maximalista volt, annak ott voltak a több GPU-s kártyák, avagy az SLI megoldások.

    Szóval én tartom, hogy továbbra sem érdemes a forint árakkal vagdalkozni...
    A középkategória árát pedig megint az akkori középkategória DOLLÁR árával vesd össze. Mielőtt bármit is kijelentesz ismét... :U

    Szerk.: Látom arn hasonlóan érvelt, ott egy kiugró van, a 8800Ultra először 899, majd 829 dolláros árral volt bejelentve - végül az utcára már 699 dolláros áron került.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #53 üzenetére

    A végén van az, amit még akartam mondani. :)

    Igazából procik terén pár játékot leszámítva egy i5-ös Sandy / Ivy Bridge elvisz mindent.
    VGA-k terén ha nem 4K-ban akarsz játszani, akkor R290/390 tök jó (tavaly váltottam 7970-es radírról), persze most az is horror áron megy a minerek miatt.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák