Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Onizuka

    tag

    válasz katt777 #5 üzenetére

    Eltekintve attól, hogy a "4 dimenzió" tudtommal a valóságban nem pontosan arra utal, amire a Doki vagy Te érted, azért neked is venned kiéne egy-két leckét a időutazásból ;) Ha a film logikai szemléleténél maradunk, igen fura lenne, ha a Doki által az 50'-es években megreparált időáramköröket raknák át (tehát nem a fluxuskondenzátort) a másik kocsiba, mert így az egyszer már eltemetett kocsi kerülne vissza a bányába. Kicsit furi lenne, ha azt az immár csaknem 200 éves kocsit találnák meg ismét. Nem. A megoldás a benzin átszivattyúzása a lukas tankú kocsiba, a másik meg marad a helyén :) Persze mivel a film időutazó logikája a tudomány mai állása szerint hülyeség, így minden ilyen fejtegetés -ahogy az enyém is- is kikezdhető...

    'am 22 years old and single!

  • Onizuka

    tag

    válasz katt777 #24 üzenetére

    "Mellesleg jegyzem meg, hogy a 4. dimenziót az általános földi műveletlenség miatt említettem az idő megjelenési formájaként, valójában az időnek a dimenziókhoz (térbeli kiterjedésekhez) az égadta világon semmi köze. Csak ha ezzel kezdem, már ott mindenki elvesztette volna a fonalat."

    Szóval kiigazítottalak, de azért mindenki más igazából a hülye, nem aki leírta. Oké.

    "Marty kocsija teljesen működőképes volt, még ha megreparálva is, tehát ahogy a doki az 50-es években átszerelte, ugyanígy megtehette volna a vadnyugaton is a "másik", a repülő Deloreannal."

    Egyik De Lorean (helyesen írva) sem repül, mivel mindkettőbe már belecsapott a villány.

    "Hogyan lenne 200 éves a vadnyugaton az alig pár hete eltemetett autó? :Y :Y :Y Ugyanis ott kéne, frissen előásni az ép modellt (amely még repülni is tud, és amiről szintén megfeledkeztek). Tehát a jövőben már nem lenne ott, legföljebb ha a másikat betolják a helyére, akkor viszont az a másik kocsi lenne a helyén. Ez persze megint átszabná a forgatókönyvet, de 4. rész úgysincs, sőt, a logika mellett maradva a 3. is nagyon rövid lett volna, hiszen csak megszerelik, ha kell, átszállnak, és már ott sincsenek."

    Ha nem érted, amit írok, inkább ne válaszolj: Azt mondtam, ha a kocsit amivel a srác visszajött hagynák ott a másik helyében, akkor 2*100 évet tölt el ugyanott a gép. Vili? Ezért kell az alapból eltemetett 'relatíve' újabb vasnak ott maradnia, hogy ugyanúgy találjanak rá, ahogy a film elején az 50'-es években, ne pedig amivel már egyszer visszament onnan -> innentől borulna minden a film logikájával.

    "A megoldás a benzin átszivattyúzása a lukas tankú kocsiba" - ezen nevettem a legjobban. Hát nem azért nem működött Marty kocsija, mert elfolyt a benzinje? Te meg beletöltenéd a lyukas tartályba a maradék benzint, hogy megint elfolyjon, és megint ne lehessen használni az autót?"

    Szerintem már a hülyeség határát súrolja olyan hülyének hinni más embereket, hogy ne jusson eszébe befoltozni egy lukas tankot, már bocs ;)

    "Persze egy befoltozott tartály az más, de a film további része logikailag akkor sincs a helyén, mert akkor meg ezzel a kocsival jönnek haza. (De miért tennék, amikor a másik repülni is tud?)"

    Ezt most itt pontosan nem értem. Ha az "ezzel a kocsival" -ra a film elején javítottra utalsz, akkor ez is történt. Azzal mentek vissza amivel a srác jött. A doki pedig a levelében írja: "Sajnálom, de a kocsi többé nem képes repülni" Tehát egyik se tud így.

    Egy idézettel búcsúzom:
    "Na, hogyan is állunk akkor az időutazással és a logikával? :D :R"

    'am 22 years old and single!

  • Onizuka

    tag

    válasz Onizuka #31 üzenetére

    Egy kicsit még had tegyek hozzá, hogy értehetőbb legyek: A te elméleted elvben működhetne, hogy a Doki kocsijával mennek haza, miután átszerelték az áramköröket a srác kocsijáról, DE! A Doki azt mondaná, ha nem ugyanaz a kocsi marad a barlangban "felborul a tér-idő kontinum" Illetve ne feledkezzünk meg róla, hogy az 1800-as években biza az eszközök jóval fejletlenebbek voltak, mint 100 évvel később. Mikor a tömény szesztől a karburátor bemondja az unalmast, a doki azt állítja, hogy hetekbe telne megbütykölni. Képzelem mit szólna az időáramkörökhöz. Ehhez képest már-már nevetségesen egyszerűnek tűnik egy tankot befoltozni (alighanem a szeszes próba előtt meg is tették, hacsak nem direkben öntötte bele valahogy -erre nem emlékszem), illetve áttölteni az üzemanyagot. Végül is csak annyi kellett volna, hogy a Doki észbekap, mielőtt beletölti azt a szar párlatot és gyorsan lesunnyog a bányába egy kis ólommentes naftáért :)

    'am 22 years old and single!

  • Onizuka

    tag

    válasz katt777 #37 üzenetére

    "A doki kocsija kell, hogy repüljön"

    Mondom, nem tud. Megírja a levélben. Olvass figyelmesen, ha olvasol. Hogy miként szált le, jó kérdés. Mondjuk azt, hogy még éppen annyit kilehelt magából az anti-grav hajtómű.

    "Másrészt Marty kocsijába nem csapott bele semmi, az csak felhasználta a villámnak az út fölött átfeszített vezetéken átfutó energiáját."

    Itt nálad valami nagy kavar van. Marty kocsija az lesz, amit a bányában találnak, amit ugye anno a Doki rejtett el, ami ugye azért lehet a bányában, mert belecsapott a villám, így visszament 100(vagy kevesebb) évet az időben.

    "Értem, mire gondoltál a 200 évet illetően, CSAKHOGY a kocsit a vadnyugaton kell használni, ott pedig friss és üde mindkettő."

    Lásd előbbit. Az egyik kocsi még viszonylag új, mert most kerül le a bányába. A másik imént került ki a bányából száz év után, és ment vissza. Tehát annyival is öregebb. Ha megint az kerülne vissza a bányába, már 200 lenne az újramegtaláláskor, és itt jön persze, hogy ki miként értelmezi az időutazást. Amennyiben nincs folytatólagosság, úgy valóban nem kell a kocsi, mert nem lesz egy újabb srác, aki érte jön. Ez így első olvasatra rendben is van. ...ám így elgondolkozva. Eddig minden úgy tűnt, hogy mikor visszamentek valahova, az ő változtatásaik mind jelen voltak - lásd találkozik magával. Ahogy ők, úgy a tárgyak is jelen vannak. Ez alapján, ha a vadnyugatról nem haza, hanem az 50-es évekbe mennének, ott lenne Marty és meg lenne lőve, mert ők a múltban ismét változtattak, így nem mehet vissza a Dokiért, mert már nincs mivel... - ez a dokis fejtegetés rémlik, de nem emlékszem rá. Mint mondtam, más kontextusban a te álláspontod is lehet egy teljes értékű igazság, persze nem lenne rossz újranézni, mit is mondott a Doki ezzel a "másik jövővel" kapcsolatban.

    "A lyukas tankba szivattyúzást azért vettem félig komolyan, mert ennél nagyobb ökörséget is láttam már hsz-ban leírva, teljesen komolyan."

    Minden csak hozzáállás kérdése. Valaki a hülyeséget, a belekötni valót keresi, van aki pedig feltételezi, hogy a többi ember is bír legalább annyi logikával, mint ő, így nem gondolja, hogy baromságot ír. Az elvakult egoizmus sokszor csapdába vezet ;)

    Üdv!

    'am 22 years old and single!

  • Onizuka

    tag

    válasz katt777 #45 üzenetére

    Akkor itt ezt le is zárhatjuk. Teljesen logikus történeteket még az élet is ritkán ad. Asszem újra kell néznem a filmeket, mert már sok-sok éve annak, hogy láttam őket (ha lenne TV-m, biztos sikerült volna már)

    Üdv!

    'am 22 years old and single!

Új hozzászólás Aktív témák