Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Onizuka #18 üzenetére

    No, akkor most nem csak kikezdem, meg is semmisítem, hogy lássuk, kinek kéne leckét venni időtémában, vagy logikában. Mellesleg jegyzem meg, hogy a 4. dimenziót az általános földi műveletlenség miatt említettem az idő megjelenési formájaként, valójában az időnek a dimenziókhoz (térbeli kiterjedésekhez) az égadta világon semmi köze. Csak ha ezzel kezdem, már ott mindenki elvesztette volna a fonalat.

    A doki az 50-es évekből az 1980-as években készített majd a jövőben szemét üzeműre alakított, röpülő autóval ment vissza a múltba. Én egyébkélnt a fluxuskondenzátor sérülésére emlékszem az 50-es évekből, illetve hogy annak egy változatát építette a kocsiba a doki, de már rég néztem újra a filmet, erre nem esküszöm meg. A fluxuskondenzátor mellesleg az időáramkörök része, az működteti őket.
    Marty kocsija teljesen működőképes volt, még ha megreparálva is, tehát ahogy a doki az 50-es években átszerelte, ugyanígy megtehette volna a vadnyugaton is a "másik", a repülő Deloreannal.
    Hogyan lenne 200 éves a vadnyugaton az alig pár hete eltemetett autó? :Y :Y :Y Ugyanis ott kéne, frissen előásni az ép modellt (amely még repülni is tud, és amiről szintén megfeledkeztek). Tehát a jövőben már nem lenne ott, legföljebb ha a másikat betolják a helyére, akkor viszont az a másik kocsi lenne a helyén. Ez persze megint átszabná a forgatókönyvet, de 4. rész úgysincs, sőt, a logika mellett maradva a 3. is nagyon rövid lett volna, hiszen csak megszerelik, ha kell, átszállnak, és már ott sincsenek.
    "A megoldás a benzin átszivattyúzása a lukas tankú kocsiba" - ezen nevettem a legjobban. Hát nem azért nem működött Marty kocsija, mert elfolyt a benzinje? Te meg beletöltenéd a lyukas tartályba a maradék benzint, hogy megint elfolyjon, és megint ne lehessen használni az autót? Persze egy befoltozott tartály az más, de a film további része logikailag akkor sincs a helyén, mert akkor meg ezzel a kocsival jönnek haza. (De miért tennék, amikor a másik repülni is tud?)

    Na, hogyan is állunk akkor az időutazással és a logikával? :D :R

    Mindezek mellett imádom a filmet, és életem végéig az egyik kedvencem marad!!! :C

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák