Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz TheLázs #1 üzenetére

    Szerződésben benne van, hogy kapod a berendezési/épületgépészeti felszerelést is?
    Amit mindketten az aláírásotokkal hitelesítetek (ügyvéd vagy megfelelő jogi személy jelenlétében) arra lehet hivatkozni csak sajna.

    Gondolom nem egy olajradiátorról van szó, miféle egy ilyen elektromos fűtőtest?

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • thesound

    őstag

    válasz TheLázs #4 üzenetére

    Gyakorlatilag két dolgot tehetsz. Vagy ráijesztessz az eladóra valahogyan (nem arra gondolok, hogy vááárjááágecccómegdöglessszazany...) és megegyeztek, vagy időt és pénzt nem spórolva bíróságra mész, miután konzultáltál egy ügyvéddel.

    :(

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz TheLázs #4 üzenetére

    Ha nincs benne a szerződésben, hogy megtekintett állapotban, akkor nehéz az ügy.

    Én egy hétvégi házat adtam el a szomszédomnak. Közel egy éves folyamat volt. Csak a telek érdekelte, a házat már legyalulta azóta.
    Energia tanúsítvány elméletileg kell az adásvételhez. Egy hétig ment a vita, hogy ha bontani akar, akkor minek.
    Hasonló volt a házban lévő ingóságokkal és a beépített dolgokkal. Bojler, hűtő, elektromos tűzhely. ...

    Elméletileg egy listában kellene felsorolni ezeket a dolgokat, a későbbi jogvita elkerülésére. Nekünk onnan már nem kellett semmi. Az eladónak sem. Beírtuk a szerződésbe, az aláíráskor közösen megtekintettük átadtuk és átvette a vásárló a benne lévő dolgokat. Azt az állapotot közösen elfogadtuk.

    A fűtés nem része a lakásnak, a távfűtés kivételével. Ha egy cserépkályha volt ott és nem került bele a szerződésbe vagy annak mellékletébe, nem része az adásvételnek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • AxBattler

    félisten

    válasz TheLázs #4 üzenetére

    Jól látod, a lakás "tartozéka" a fűtőtest, és a bojler is, simán belengetném az ügyvédet.
    Ha van mellette szöveges/képes bizonyíték, az annál jobb.

    Ugyanakkor érdemes azt is mérlegelned, hogy egy normális, konnektoros, elektromos fűtőtest 70-100k HUF között mozog... ki kell matekoznod, hogy megéri-e az ügyvéd, vagy legyen tanulópénz.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • szaszlaci

    addikt

    válasz TheLázs #15 üzenetére

    Ja hogy hitel. Bár nem ezt kérdezted, de szerintem a legjobb, ha felraksz egy akármilyen fűtést, hogy az értékbecslő rábólintson. Mert gondolom neked is a legfontosabb, hogy nyélbe üssétek és ne bukd el a foglalót. Mert ha emiatt elveszted, azt szerintem vissza nem pereled az életben. Vagy rámegy a nyugalmad és rengeteg időd.

    Nem szokott a hitellel készített adásvételiben legvégső határidő lenni a bank oldali fizetésre, csak hogy pozitív elbírálás esetén neked hány napod van a többi részt kifizetni. És hogy hányszor lehet a hitellel próbálkozni, ami általában kettő. Tehát ez ilyen gumiszabály, tudsz időt húzni, ha szükséges.

    Értem, hogy Justitia, de általában az egyéni igazság a legszubjektívebb dolog a világon. Ez a leperelem róla a gatyát is nem jó irány, még ha bizonyára teljesen joggal vagy ideges. De azért talán ismét meg lehetne próbálni higgadtan beszélni vele, meg hogy hát akkor nem lesz hitel, nem kapja meg a vételárat.
    Esetleg van olyan részlet, amit elfelejtettél illetve nem akarsz megosztani?

    A "tudom a címét" dolgokat pedig nagyon nem okos dolog nyilvánosan hangoztatni, főleg, ha hivatalos útra akarsz lépni. A virágnyelv is bizonyíték. És különben is csak sokkal nagyobb kakiba tenyerelsz bele önként.

    "Ingatlanos állította."
    Nekik akkor se higgy, ha kérdez! :D Olyanokat mesélhetnék első- és másodkézből...

    Esetleg tényleg érdemes lenne egy ügyvédet megkérdezni. Elmondod, mi a helyzet, és mit ajánl. Ez nem kerül pénzbe normális esetben, ez nem tanácsadás, öt perc az egész. Mondjuk aki a szerződést csinálta, hozzá már úgyis bejárásod van, hátha foglalkozik ilyesmivel.

    Na sok sikert, a fejleményekről meg szívesen olvasnék!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • ivana

    Ármester

    válasz TheLázs #15 üzenetére

    A ráijesztést nem részesítem előnyben Nyilván nem arról van szó, hogy verőembereket küldesz az eladóra, de egy "Ezt sérelmezem, szeretném, ha rendeznénk ezt a dolgot. Ha nem sikerül a következő levelet az ügyvédem küldi." önmagában is hatásos lehet.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz TheLázs #24 üzenetére

    ezt tökéletesen teljesíti egy olajradiátor a teszkopraktikerobibauhausból 10ezerért.

    a klima drága telepítésileg, és tényleg van akit zavar hogy mozgatja a levegőt nem sugározza a meleget de üzemeltetési költsége töredéke a cop1 fűtéseknek. Nyilván ha havi 5ezres villanyszámlát csinál a mezeifűtő mert olyan klassz meleg defaultban a kégli akkor nem érdemes a klímára költeni, de egy régi nemszigetelt nemkörbefűtött lakásban gyorsan ugranak ki a havi többtizezrek. És ha esetleg télen hideg van nyáron meg meleg akkor értelmet nyer a klíma klasszikus funkciója is.

Új hozzászólás Aktív témák