Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ifju

    aktív tag

    válasz Wolverine #26 üzenetére

    Ugyan nem szóltam még hozzá, de én is anti-mmós lévén igyekszem pár gondolatot ide szösszenteni erről a témáról.
    Én amiket kipróbáltam: WoW, Guild Wars, Lineage 2 és Silkroad - maximum 2 hétre fogtak meg, utána valahogy soha nem éreztem további igényt játszani velük.

    Alapvetően nincs velük gondom - olyanok, amilyenek.
    Inkább én vagyok "más", és nem felelek meg az MMO-k által igényelt személyiségi kritériumoknak.
    Inkább életbeli szempontok jönnek itt be a képbe: barátnő, munka, elfoglaltságok, alapvető életszeretet - meg persze ezt megelőző kocka-korszak ezek értékeinek ráébredéséhez.
    Szerintem is az MMO valahol egy életpótlék (meg kb. minden, ami multis). Napi max. 1-2 óra szabadidőmmel aligha lehet fenntartani a virtuális fikció űber-karaktereit, így ha már tényleg arra vetemedek, hogy ne egy filmet nézzek meg, hanem játsszak, akkor én a magam meditatív, anti-reflexjátékos és sztoris-"piszmogós" beütésemmel mindenképp valami singlés egyszerűségre vágyom, ahol senkihez nem kell alkalmazkodnom, ugyanakkor jelentős lelki tartalommal sikerüljön gazdagodnom. Pl. Fable, DMC4, Oblivion mind szuperek...
    De az említett MMO-k valahogy idegesítően frusztrálnak rövid idő után, mivel egy bizonyos szinten igenis korlátozzák a szabadságomat, és nem érezhetem át a személyes diadalom dicsőségét. :K
    Ennyit akartam, písz. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák