Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old_artist

    addikt

    válasz Gabifapeti #51 üzenetére

    Üdv!

    Sajnos, tudtommal csak a LaCie és a GetagMacbeth vagy az X-Rite eye-one i1 display2 koloriméteréhez kompatibilis a Lacie Blue Eye Pro azon szoftvere, amit keresel!
    Csak ezen termékek széria számához biztosítanak (esetleg) az említett szoftvert is a számodra, elég húzós összegért (de itt és itt kapható külön is), de a LaCie koloriméterhez, ha regisztrálva vagy a support által, akkor letölhetővé teszik számodra a szoftvert!

  • old_artist

    addikt

    válasz Gabifapeti #55 üzenetére

    Nekem is volt jó pár éve Colorvision Spyder 2 Pro szondám egy hónapig, s túl is adtam rajta, mert nem tudta a gamma görbe szerkesztését, a gradációs görbe állíthatóságát, a fekete/fehér luminancia testreszabhatóságát, és sok egyebet, amire aránylag egy elfogadható kalibrációs színrendszer beállításához szükségem lett volna!
    ... és nem működött vele a LaCie szoftvere (mikor megvettem a koloriméterével együtt), de ha jól tudom, akkor a Colorvision Spyder 3 pro és Elite-vel működik a LaCie szoftvere, bár tévedhetek, nálam nem működött a 2pro-val. Bár azóta a revíziókkal és újabb szoftver verziókkal lehet, hogy életre kel!
    Mikor váltottam a Spyder 2 pro-ról LaCie-re, ellenőriztem az EIZO-mat mindkettővel, és megerősödött bennem az, hogy milyen jó, hogy váltottam a LaCie-re, mert kalibrálásban ég és föld volt az eredmény, sőt olyan színtereket is mért, amit addig csak olvashattam az EIZO-król! Bár egy Spectralfotometer lenne a legkorszerűbb kalibráló a kijelzőkhöz, de ezek 300-700e Ft-ig terjedő ár-skálában mozognak!

    Azért ha kipróbálod majd, kíváncsi lennék az eredményeidre és a véleményeidre is.

Új hozzászólás Aktív témák