Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Beszereztem egy I1Display Pro (tehát a legújabb III-as) métert. Mekkora kavarodás van az elnevezésekkel és verziókkal, hogy melyik programhoz melyik való! :Y Kicsit utólag néztem már utána a dolgoknak és lehet, hogy ebből a verzióból a SpectraCal C6 néven futó, plazmákhoz vetítőkhöz utánfinomított kiadás most a Best Buy, de magamfajta hobbistának a "retail " X-rite verzió is elég fájdalmas kiadás volt. A C6 695 EUR önmagában és akkor még kell hozzá a Calman 4.4 mert csak azzal működik.

    Csalódás volt az X-Rite Profiler projektor része, mert nem tud valós idejű munkafolyamatot, hanem "csak" profilt készít a projektorhoz. Szó se róla, nagyon szépen behúzta a színeket még így is és meglepően gyorsan mér. Kicsit tartottam tőle, hogy mit lát egyáltalán a legsötétebb árnyalatoknál ahol tök sötét van a szobában és akkor is gyorsan mért. Az eddig szemre belőtt projektor érezhetően hideg volt, térhatásúbb lett a kép és természetesebb. Nagy előkészület sem volt a méréshez, kb 1 méterről beirányoztam lencsét egy lézerrel a kép közepére. Nem tudom mennyivel lenne még jobb állványról képsíkra merőlegesen ránézni.

    Még lehet meglépem a Calman 4.4 DIY licenszet ami szerencsémre éppen a gyári Display Pro-hoz készült. Igazából hasonlót vártam volna el a Profiler-től. A guta kerülgetett, hogy nem lesz valósidejű programom: a HCFR túl régi, Chromapure nem támogatja, Basiccolor 5-ről nem találtam semmi infót. Jó nagy ideg így utólag tájékozódni, de lehet megúszom a Calman-nal és akkor egy egész jó kis toolkit-em lett. Ez már így is, úgy is foghúzás, nem vagyok én ISF kalibrátor...

    Mivel nagyon az elején vagyok a dolognak csak sejtéseim vannak. Mekkora különbség van a kizárólag forrás oldali ICC profil készítése és a projektoron belüli kalibráció között? Utóbbihoz kellene még a Calman és utána még mindig lehetne csinálni egy ICC profilt is finomhangolásra. Elvileg a HTPC ilyenkor egy "DIY CMS processzor".

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák