Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gabás #8 üzenetére

    Hova? A Saul fián kívül megalapozott bár szubjektív véleményt formáltam. Hol van előítélet?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gabás #10 üzenetére

    És ebben hol az előítélet? Semmi ilyesmit nem mondtam, csak azt, hogy unom a témaválasztást. Ez egy szubjektív faktor amihez igazából állítólag jogom van. Jöhetne egy hazai film amire azt mondjuk hogy ez a világ legjobb zombis filmje, de azokat is untam már 5 éve is, egyáltalán nem hozna lázba, és messzire elkerülném. Ahogy a Passiót is skippeltem pont ilyen okkal. Hogy jó, azt elismerte a szakmai zsűri, nem hiszem hogy az én megerősítésem kéne. Ha Nemes úr csinál más témájú filmet ami meg is mozdít szívesen megyek moziba, de részemről ez a holokauszt téma erősen túllihegett. És ez nem előítélet, hanem magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gabás #12 üzenetére

    "Ezzel az erővel kihagyhatod az összes szerelemről és háborúról szóló művet"

    Nem műfajt hagyok ki, hanem témát. Azért kicsit más... A zombis filmek talán számíthatnak műfajnak is, de ott is mint itt is rohadtul unom már az egészet.

    "de a téma csak egy dolog"

    Egy film esetében igazából az egyik legfontosabbak egyike. Lehet jó a kameramunka, lehet jó a színészi játék, ha a téma egy sz@r (teljesen szubjektív mércén) akkor arról nem jövök ki boldogan. Sőt technikailag el se megyek, de ez megint más kérdés. Legalábbis én így járok moziba. Csak a példa kedvéért, ha marad a MadMax a mostani kontextusban sivatagban autózgatással, a StarWarsban megint egy halálcsillagot támadnak, a sávszélt se pazarlom rá.

    Hajdu Szabolcs rendezéseit követgettem, ha nem is fanatizmussal de láttam párat. Legutóbb a Délibábbal futottam össze, de az kb egy ilyen hidrogénnel főző fúziós konyhában készült Django volt megfűszerezve némi korrekt westernnel, egy csipetnyi Sin City a tetejére, és az egészet tálaljuk fejjel lefele. Nem igazán az én világom az ilyen jellegű stílusgyakorlat. Korrekt iparosmunka volt de számomra inkább zavaró volt az egész kuszaság. A gamblerre kíváncsi leszek, talán már kicsit szabadabb kézzel meg több pénzzel jó lett az.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák