Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin6_73

    csendes tag

    Ha megengeditek hozzászólnék egy pár gondolatot......

    Termekben nagyon sokan edzősködnek úgy, hogy van papírjuk, de nem jó oktatók és a fordítottja is igaz.

    Bemelegítés és hengerezés
    Rossz gyakorlat bemutatás, bemelegítés teljes hiánya és annak lépéseinek tudatlansága (dr.Metzing Miklós féle) ez alapvetően hiányzik. Aztán 20-30 év múlva senki sem jelentkezik a Social mediában és teszi fel a kezét :"f@sz voltam nem melegítettem be kellően az ízületeket és nem hengereztem az izompólyákat a megfelelő regeneráció és prvenció miatt"

    Szabad levegő vs edzőterem
    Jómagam elsősorban Fitnesz parkokban tartok klienseimnek oktatást.
    Elvem ezzel kapcsolatban az, hogy a friss levegő (télen-nyáron) sokkal jobban hozzájárul az egészség megóváshoz és az immunrendszer erősödéséhez mint az edzőtermi klímás levegő. (ki tudja tisztítják-e rendesen időközönként ?! )
    Itt fűzném egyből hozzá a zene iránti (diun-disun zene) utálatomat.
    Egy neves teremben végig üveghangon bömböl a zene mert a recepciós lányok úgy gondolják ez menő és segíti az edzést. Szabadban ilyen nincs.
    Igen hallom : "mi van ha rossz az időjárás ?" Igen előfordul, sőt az évnek kevés olyan napja van, hogy kellemes edzésidő van (12-20 C fok-ig)
    Szerintem ez is hozzájárul a szervezetünk alkalmazkodó képességéhez. Persze lehet mindenhol klímás helyiségben tartózkodni (kocsi, lakás, edzőterem) de valljuk be nem annyira egészséges.
    Harmadsorban : igen néha ki kell lépni a konformot zónánkból és lehet elázunk, lehet melegünk lesz a szabadban végzett tevékenységek, sportolásnak köszönhetően, de ebbe még senki nem hallt bele.
    By the way ............
    Ha valaki alapvető gimnasztikai gyakorlatokat nem tud végrehajtani, akkor felesleges lemenni az edzőterembe súlyokat emelgetni és azzal a nem megerősödött ízületeket tönkretenni és ezért még a terem bérletet is kifizetni.
    Mire gondolok ? Guggolás, fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás, húzódzkodás, tolódzkodás stb...
    Majd ha ezek megvannak, jöhet az edzőheveder ahol saját súlyát tudja mozgatni szintén és nincs kitéve nagy fokú terhelésnek az ízületei.
    Hallom : "kellenek a nagy súlyok". Igen ha valaki csak a hipertrófiára törekszik akkor igen, de minden gyakorlatnak megvan a progressziója és a regressziója (azaz erősítése, nehezítése és könnyítése)
    Gyakorlat kivitelezésénél az ismétlés számokkal és a szériával, terheléssel lehet a különböző edzettséget elérni.
    Erő növelése, Erő-állóképesség növelése, Maximális erő növelése stb....
    Ezért hívjuk személyi edzésnek amikor valaki egyénileg foglalkozik valakivel. Erre van az elején a megismerkedésnek az első lépése az ANAMNÉZIS.
    Mit szeretne a kliens ?

    Mozgáselemzés & Tartás megfigyelés
    Ez is nagyon sok edzőnél nem látom, pedig alapja a kliens megfelelő SZEMÉLYI edzésének.
    Hogyan is lehetne elkezdeni az edzés tervezést ha nem tudjuk van-e strukturális (csont vagy izület) vagy funkcionális (izom egyensúlytalanság) eltérés a kliesnél ?

    Egyszóval van baj, de remény is. Hiszen ontják a képzések magukból a PT-ket akik közül 1-2 jól felfogja mit tanul és nem utolsó sorban képessége is van rá, hogy ezt megfelelően átadja.

    Tengermély tiszteletem mindenkinek
    Thaller János
    Személyi edző
    Fitnesz park oktató
    BSI futónagykövet
    8x Maratonista
    1x ExtermeMan
    52x félmaraton
    127 verseny :D

Új hozzászólás Aktív témák