Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h3lios

    addikt

    Én ma néztem és nálam 10/10 lett a film.

    Úgy látszik nektek sok minden nem ment át, mert pár dolgot olvasok itt amik teljesen egyértelműek (számomra).

    d@vee:

    1. Hulk nem akart előjönni Banner-ből, magyarázatot nem kaptunk rá, hogy miért de elég józan ésszel belegondolni. Ez a csávó hideg vérrel kiirtott 1 fél népet azon a hajón, majd Hulkot röhögve péppé verte, úgy hogy összesen 1 !! Infinity Stone volt nála. Egyszerűen rettegett a gonosztól, mert az összes kővel a birtokában gyakorlatilag Isten szinten van a csávó.

    2. Tony és kapitány találkozás jó lett volna, viszont 1-ben nem lehetett volna ennyi karaktert kezelni. Wakandában már így is necces volt a dolog. (továbbra is röhögök azon, hogy sólyom és Blackwidow + Bucky lőfegyverekkel harcolnak az univerzum legbrutálisabb erői ellen)

    3. JAJJ ! Gamora lehet, hogy téged hidegen hagyott, viszont 1 brutál érzelmi töltete volt a jelenetnek. Thanos a fogadott lányát dobta a szakadékba azért, hogy a feladatát végig csinálhassa. Ez már magában 1 érdekes morális kérdés, hogy vajon megéri -e feláldozni az egyetlen lényt, akit szeret, azért, hogy beteljesíthesse a küldetését.

    És itt a következő két dolgot össze is kötném. Strange mondta a többieknek hogy 1/14 millió + az esélyük Thanossal szemben. Valszeg az az egy eset, amikor legyőzték azzal lett teljes, hogy Thanos megkapta tőle a Time Stone-t. Semmi értelme nem lett volna rambózni a képességeivel, ha a végén elbuknak.

    Azt halkan jegyzem meg, hogy ekkora Thanosnál már ott volt másik 4 kő. Ezekkel simán verte volna Strange-et, mielőtt egyáltalán aktiválta volna a time loop-ot, mint Dormamu ellen.

    És akkor a kapocs: Nem fogják Thanostól visszaszerezni a Time Stone-t és azzal visszautazni. Ameddig nála van a kesztyű addig legyőzhetetlen és Isten szinten van. Semmit sem tehetnek ellene és itt van szerepe a végén látható jelenetnek. Amikor Thanos látomásában a fiatal Gamora megérdezi tőle, hogy valóban megtette ? Én arra tippelek, hogy ezek a látomások időről - időre visszatérnek és szépen lassan az őrületbe kergetik majd Thanost és valamilyen események folytán ő maga fogja visszapörgetni az időt, mert nem tud együtt élni a gondolattal, hogy a saját lányát kivégezte és végül mégsem lelt békére.

    Kövi:

    Ha megfigyeled szinte csak új generációs karakterek haltak meg a végén. Nyilván a következő film után a régeiekkel már nem fognak építkezni. Persze a következő film vége valszeg az lesz, hogy a most elvesztett karakterek közül visszakapunk jópárat / mindet. Downy szerződése és sok más színészé lejárt, amiket nem újítottak meg. Nálam itt az a tipp, hogy azok a karakterek akik most elpatkoltak 1 alternatív dimenzióba kerültek, ahol az emberiség másik fele pusztult el. És a következő Avengers végén Tonyék feláldozzák magukat, hogy helyet cseréljenek az elpatkolt karakterekkel / megmentsenek akit csak lehet.

    A végén Fury Captain Marvelt hívta.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    Magához a cikkhez:

    A vége érdekes lett. Őszintén szólva szerintem a kisebb rosszat választották. Ha kicsinálják a régi karaktereket (Tony, Kapitány) akkor azért hőbörögnének a fanok, hogy milyen kiszámítható a film. Egyébként erre várt mindenki, ezért számomra bármilyen hülyén hangzik, de pozitívum hogy azok a karakterek patkoltak el még ha áttételesen is, akikre senki sem számított.

    És persze ez nem fog így maradni, mert ezzel valóban kiherélnék a következő éveiket, viszont annak a módja, hogy ezt az egészet hogy fogják rollback-elni felettébb érdekes.

    Lényegében az egyetlen eddig ismert tárgy a time stone amivel ezt végre lehetne hajtani. Ez viszont Thanosnál van, aki ellen esélytelenek, mivel minden kő nála van. Ha ő nem akarja, hogy legyőzzék, akkor nem is fogják. (a képregényekben is a saját hülyesége miatt kapott ki, mert amúgy mindenki felett áll ebben az állapotában).

    Én ahogy feljebb is írtam arra tippelek, hogy a Gamorás látomások szépen lassan felemésztik és ő maga vonja vissza a "csettintést", mert nem tud együtt élni a gondolattal, hogy nem maradt senki számára az egész univerzumban.

    Mert azért lássuk be, rohadt unalmas lesz számára az örökké valóság. Ellenfele nincs, mert mindenkit kivégez pusztán egy gondolattal. Feladata szintén nincs, mert megtette amire vállalkozott. A csatlósait legyőzték a földön. Innentől kezdve lényegében értelmet vesztette a létezése.

    Másik téma:

    Rengeteg karatker volt a filmben, akit remekül kezeltek. Mindenki kapott kisebb-nagyobb feladatokat. Még Mantis is, mert majdnem miatta sikerütl legyőzni a főgonoszt.

    Több karakter közötti kémiát én is szivesen néztem volna, viszont ehhez az kellett volna, hogy 5-6 órás filmet adjanak. Ami nyilván érthető okok miatt nem lehetséges.

    Egyébként hamár idegesítő dolgokról beszélünk, akkor Petert kell, hogy megemlítsem.
    Fullba tolta a kretént a Titánon. Értem én, hogy meghalt Gamora és gyászolni kell, de így konrkétan neki köszönhetően párolgott el az univerzum fele. Nálam ez az egy WTF moment volt az egész filmben.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    Mivel spoileres kibeszélő, ezért nem jelzem külön.

    Viszont az a jelenet, amikor Red Skull megjelent rohadt epic volt. Mindenre számítottam, csak arra nem, hogy ő előkerül. Pedig amúgy teljesen logikus volt, mert az időrendben lévő első gonoszt, aki kapcsolatba került az első felfedett infinity gem-el nem írhatták ki annyival, hogy paff eltűnt azt jóvan.

    Mégsem számítottam rá, hogy pont itt láthatjuk majd viszont.

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    Ma voltam 2. alkalommal nézni a moziban és sokminden letisztult. Figyeltem bizonyos dolgokra.

    Thanosnál marad a kesztyű a végén, amikor nézi a naplementét. Továbbra is a kezén van, mégha nem is a legjobb állapotban. Ebből arra következtetek, hogy az univerzum irtás után megsérült és összeégett ugyan, viszont valahogy rendbe hozza a későbbiekben. Ellenkező esetben semmi értelme nem lenne annak, hogy továbbra is a kezén van. Ez csak azért szopás, mert így a hősöknek 0 esélyük van ellene.

    Valszeg a hangyában lesz a megoldás. A story sokak szerint arról fog szólni, hogy atomi szintre zsugorítják magukat és megkeresik Pim rég eltűnt feleségét. Az atomi világban valszeg nem telik az idő vagy nem úgy, ahogy a külvilágban, tehát valszeg ilyen szinten hozzák be az időutazást. És azok az órák, amik a forgatási képeken voltak a karaktereken valszeg a zsugorító eszközöket irányítják.

    Visszatérve a mostani filmre:

    Szerintem nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy Thanos nem gonosz karakter. Egyszerűen meg akarja menteni az univerzumot attól, hogy saját magát csinálja ki. Nyilván a módszer az erőőőőőőősen kérdéses, de ha elfogadjuk azt, hogy a cél szentesíti az eszközt, akkor valójában Thanos 1 hős karakter, a többiek meg mind az univerzum pusztulásáért küdzenek (hosszú távon). Az elején úgy kezdett neki, hogy megtámadott ártatlan világokat, és lelövette a nép felét (Gamorás Flashback). Viszont ezt a megoldást ő maga is utálta és ezért kereste a megoldást, hogy mégis teljesítse a feladatát, de ne kelljen ártatlan embereket mészárolnia. Ezzel gyakorlatilag (a halottak szemszögéből nézve) egy fájdalom mentes megoldást talált mind saját maga, mind az áldozatok számára. Valamint ez 1 random módszer, tehát nem egyéneken vagy épp rajta, hanem az univerzumon múlik, hogy ki éli túl és ki nem.

    És ez rohadtul tetszik a karakterében, hogy végre nem a világuralom a cél, meg az, hogy mindenkit értelmetlen módon kinyírjon. Mondta is a filmben, hogy a céljához vezető út nem egyszerű és még 1x nem hagyja, hogy bármi megállítsa. Az egyetlen "családtagját" is hajlandó volt kicsinálni az ügy érdekében ami kíváncsi vagyok, hogy a kövi filmekben fogja-e még kísérteni. Ha tippelnem kéne akkor igen.

    Amit előttem feldobtatok: Thor miért nem a fejére célzott

    Thanos 1 energia sugarat lőtt Thorra az egyik infinity stone-nal. Thor pedig a levegőből vágta bele a baltát a sugárba amin keresztül hasított, majd belecsapódott Thanos mellkasába.
    Ez azért nem ugyan az, mint amikor fogja az ember és beleállítja az előtte álló ellenbe a baltáját.

    És hamár Thor ! Most direkt figyeltem a belépőjére + kapitányéra. Eszméletlenül EPIC lett mind a kettő, de főleg Thor. Hidegrázós volt és a hátamon is felállt a szőr annyira király lett az egész. A zene, a kosztüm, a balta, az egész megjelenése a villámokkal. Simán kijelenthető, hogy magasan ő a legerőssebb Bosszúálló, pláne a történtek után.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    válasz Fr0z3n #24 üzenetére

    2. alkalommal a végén figyeltem az emberek reakcióját. Mindenki csak ült és nézett ki a fejéből, sokan motyogtak, hogy bazzeg, ez most komoly ?!

    Nem akarta senki elhinni amit látott. :D Nem volt mostanában olyan szuperhős film, ami úgy zárult volna le, hogy "gonosz" győz és a hősök szana szét vannak verve. Nyilván lehet tudni, hogy lesz folytatás bla bla bla. De magában ez a film bizony arról szólt, hogy Thanos nyert és kész.

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    válasz oriic #26 üzenetére

    A győzelmet arra értettem, hogy nem tudták megállítani abban, hogy tejlesítse a küldetését. A naplementés - víztükrös jelenet a kis Gamorával egyértelműen mutatta, hogy Thanos maga sem biztos abban, hogy helyesen cselekedett. Látszott rajta, hogy szégyenli amit tett a "lánya" előtt. Innentől kezdve lehet, hogy tovább gondolja a történteket és nem csak 1 szent küldetésként gondol majd erre az egészre, de az egyének tragédiáját és átérzi majd. Mert ugyan folyamatosan hajtogatta, hogy mennyit elvesztett 1 nap alatt, viszont ha belegondol, hogy mekkora veszteségeket okozott az univerzumban élőknek az könnyen az őrületbe is kergetheti.

    Persze a végén elégedetten nézte a naplementét a házában, de majd meglátjuk a következő filmben, hogy mennyire valósak ezek a találgatások. :)

    Én örülnék neki, ha az őrületbe kergetnék a halott emberek és a lánya "szelleme".
    Thanos már eleve 1 nagyon árnyalt karakter, viszont olyat még nem igazán láttam, főleg nem ilyen szinten, hogy a "főgonosz" a végén saját maga is elbizonytalanodik azon, hogy egyáltalán mi a rákot csinált. És, hogy biztos ez volt-e a jó megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • h3lios

    addikt

    válasz adlersson #34 üzenetére

    Random történt a pusztítás. (Random kilőtték az új generációs hősöket kivétel nélkül...) :DDD

    B-tag: H3lios#2825

Új hozzászólás Aktív témák