Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz #00137984 #57 üzenetére

    Nekem csak Nemetorszagra es Mo-ra van ralatasom. A nemet forumokon is hasonlo temakrol irnak az emberek:

    - rossz egeszsegugy: draga a befizetoi oldalon, allami biztositottak hatterben a magan biztositokkal szemben, hosszu varakozasi idok, gatya orvosok, keves/tulterhelt apolok;

    - rossz oktatas: a sok uj/regi joveveny miatt alsoban ha mar olvasni megtanul a gyerek, akkor kiraly (baratnom anyukaja alsotagozatos tanitoneni volt, videken is, az utolso eveiben mar az osztaly fele joveveny volt, problemas gyerekek); eretsegizettek butak (en foiskolan lattam, mekkora szenvedes van veluk, alapveto matematikai feladatokat (szazalekszamitas) nem tudnak elvegezni mernoki kepzesben, de ha rossz jegyet kapnak akkor azert megy a rinya, ugyveddel jonnek zh betekintesre, stb.)

    - nyugdij: most meg jo, de hamarosan semmit se fog erni, persze nagyonkeveset szabad csak rola beszelni, hogy mar most is sok nyugdijas nem kapja meg a letminimumhoz szukseges nyugdijat sem es tovabbi segelyekre vannak rautalva.

    - romlo infrastruktura: utak, hidak, vasut, vonalas halozatok, stb. minden romlik, penz meg lenne is ra, hogy javitsanak rajtuk, de nincs ember a kozszfereban, akik le tudnak bonyolitani a projekteket.

    - nem elegseges ovodai ellatas: ninsc eleg hely a gyerekeknek. Tudom, first world problem, de azert ha mar az allam annyira tolja, hogy legyen szaporulat, akkor jo lenne, ha lenne hely is nekik;

    - "menekultek": errol inkabb nem irok, de ez olyan kimondatlan felszin alatt tartott nyomas a tarsadalomban, ami ha felszinre kerul, akkor nem lesz jo senkinek.

    Es igen, az AFA nagysagarol nincs nagy diskurzus, mert az ugy jo ahogy van.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák