Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Silεncε #10 üzenetére

    "Én valahogy nem tudom megérteni, miért kell a kivándorlókat hazaárulóként kezelni? Én is nagyon szívesen költöznék ki külföldre, mert sajnos ebben az országban nem sok jövőt látok,"

    Bocsánat, előre is. Amit írni fogok, az általában igaz. Te csak a kiindulópontot adtad meg.

    A kivándorláskor, olyan emberek tűnnek el, akik teljesítményre képesek. Ha Magyarországon -1, akkor máshol +1 hatékony munkaerő.
    A maradó személyek többsége képtelen eladni a munkaerejét. Már vagy még Magyarországon sem. Szociálisan szükségszerű az eltartásuk. Pont. De a maradék tevékeny embernek egyre több emberről kell gondoskodnia.
    Aki azt gondolja, hogy ennél már nem reménytelenebb a helyzet, az nagyot téved. Az idősek és betegek gondozásában, egy ellátottra, legalább egy személy jut, aki az ellátással foglalatoskodik. (Nyilván ez orvos, ápoló, takarító, masszőr, éjjeliőr.., közösen hozzák össze az elméleti egy főt.)
    A helyzetet tovább rontja, hogy a mai emberek hosszabb ideig élnek, mint az elődeik, tehát hosszabb ideig szorulnak ellátásra. Azt is figyelembe kell venni, hogy egészségügy beteg orientált. Az egészséges emberekből nem sok pénz facsarható ki. Egy idős nyugdíjason Németországban nagyot kaszálnak. Ha valaki bekerül a rendszerbe, addig operálgatják, amíg bele nem hal. Húsz - harminc műtétet sokan kibírnak.

    Kormányzati szinten ez folyamatosan csökkenő bevételeket folyamatosan növekvő kiadásokat jelent. Az Antall kormányzat alatt kevesebb mint egymillió fiatal és képzett munkaerő betelepítésében gondolkodtak. Persze ez csak terv maradt. Senki sem mert a darázsfészekbe belenyúlni.
    Később már bele sem mertek gondolni. Ezért alakult ki, akinek nem tettszik, az nyugodtan mehet álláspont.

    A helyzet megoldására, legalább három lehetőség látszik.
    1. Betelepítés. (Erre már volt többször is példa, az ország történetében.)
    2. A gyereknevelési kedv jelentős fokozása. (Rákosi idejében erőszakosan de, megoldották.)
    3. Az ország hatékonyságának jelentős javítása.

    A negyediket már le sem merem írni, visszalépünk, őjy tartomány szintjére.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák