Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Mindenki nyugodjon le a p*csába. A tűzvész utáni árvíz már úton van... :U

    Amúgy baromi idegesítő egy ilyen eset, de tényleg előfordulhat. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mi szennyezte el az egészet, és hogy azáltal konkrétan menthetetlenek-e a waferek - a sztori szerint elvileg igen. Mondjuk ha a legyártott, szennyezett waferekből nem is tudnak kapásból termékeket előállítani, a szilíciumot akkor is újra fel tudják használni (legalábbis szerintem), ami azért csökkenti a veszteségeiket.

    #3: "2 havi spórolásból meg egy korrekt gépet össze lehet rakni"

    Nyugat-Európában ez még most is így van, nem kell aggódni :)) ;).

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz pengwin #34 üzenetére

    "Kicsit többen keresnek 80 ezer körül, mint 500 ezer felett, és ezt jó lenne végre belátni az itteni buborékban létező embereknek is.
    Itt PH!-n sok az informatikai, műszaki vagy egyéb természettudományos területen dolgozó tag, akik messze átlag felett keresnek már kezdőként is, és az ismeretségi körük is ilyen helyzetben van, de néha jó lenne kinézni ebből az eléggé apró buborékból.
    "

    Ez tényleg általános probléma sajnos. Tulajdonképp én is ebbe a szűkebb, szerencsésebb rétegbe tartozom (még ha nem is olyan elszállt fizetéssel, mintha programozó lennék), de próbálom helyén kezelni a dolgokat, és hellyel-közzel tudom (részint látom is), hogy milyen problémái vannak egy átlagosan - vagy még annyit se - kereső embernek. Nem abból kellene kiindulnia egy "átlag szenior" programozónak, hogyha neki egymillió a havi nettója, akkor másnak is kellene, hogy fussa 65"-os OLED TV-re meg 1080 Ti-re.

    #41: Köszi az infót, hasznos volt. Én mondjuk arra gondoltam (lehet, hogy totál baromság), hogy újra beolvasztják a szilíciumot, és azt használják fel. Vagy ez totál hülyeség? Vagy csak nem éri meg?

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Pug #46 üzenetére

    Mindig tanul az ember :R. Nyilván elsősorban nem maga a szilícium a veszteség, de (nagy tisztaságban) az se nagyon olcsó (gondolom, legalábbis nekem még így tanították majdnem 15 éve), és valamelyest időigényes is. Emiatt gondoltam azt, hogy megérheti újra feldolgozni azt is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák