Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz kolopele #60 üzenetére

    De én még mindig arra linkeltem cáfolatot, hogy szerinted a tuning csak extra hőtermelésre való.

    Az hogy egy 4 generációval későbbi processzor architekturálisan is erősebb, minimum elvárható. Viszont az alapján amit linkeltél egyáltalán nem meggyőző. Nyilván aki új konfigot vesz jól jár vele. De én pl egyelőre nem érzek késztetést a váltásra.
    Mondjuk most sokkal inkább egy izmosabb vga kellene lehetőleg AMD, a Freesync miatt. De nem úgy néz ki hogy ez teljesül a közeljövőben. :(

  • Yodamest

    addikt

    válasz kolopele #60 üzenetére

    "Na igen, amikor az ember v-sync mellett játszik általában egy 60-75HZ - es monitoron egy 1070 - el vagy 1080 - al mondjuk valóban létkérdés hogy 110 vagy 130 e az fps"

    Most ez is egy tök légből kapott példa volt tőled. Honnan veszed, hogy valakinek nem a 140Hz kihajtásához kell a magasabb órajel? De ha 60Hz-es monitorról beszélünk, akkor is honnan veszed, hogy tegyük fel egy erősen proci igényes játékban, akár WoW-ban egy 40 fős raidelés alatt, nem pont az a + 4Ghz fog számítani (ugye magonként 1), hogy ne laggolós 50-55 fps-e legyen vagy betonstabil 60? Nagyon más érzésre még az ingadozó 56-58fps is mint a stabil 60 és annyit simán jelenteni fog egy tuning, sőt.

    Semmiben nem más ez mint a vga tuning, de gondolom az is felesleges szerinted. Pedig azzal is bőszen egy +10fps-t lehet hozni valós körülmények között, tehát nem benchmarkban, hanem mondjuk az említett Witcher3-ban nem 70fps hanem 80fps-ed lesz (120Hz-es monitor esetén, de 60Hz-nél ez jelentheti azt is, hogy nem ugrál le 55-re az fps, hanem betonstabil 60-on marad mindig, ami nem mind1 azért). Nem tudom miért gondolod ezeket felesleges dolgoknak.

Új hozzászólás Aktív témák