Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    a Horthy-rendszer félfasisztaságán én is meglepődtem először, amikor három hete találkoztam a dologgal egy svéd történelemkönyvben.

    igazából az info megbízhatósága jó kérdés: végülis külső szemlélő könyvéről van szó, akinek biztosan nincsenek csontvázai és elfogultságai a szekrényben. anno én magyar történelmet egy (nagyon jónevű) egyházi iskolában tanultam, ott is megvolt a hozzáadott érték: értelemszerűleg a kommunistákat annyira nem szerették:). Horthy annyira nem volt rossz színben feltüntetve, de azért demokrácia emlékeim szerint nem volt, az etnikum alapú revizionista tevékenységek (rosszul bánnak az X vidéken élőkkel szlogen) a zsidótörvények átvételével együtt meg eléggé khm gyanúsnak tűnhetnek. a sodródás az eseményekkel meg lehet magyarázat, de mégis mennyire, ez a kérdés. persze, Szálasyhoz képest visszafogottabb volt, de nekem úgy néz ki, hogy róla itt nagyon nem hallottak.

    szóval a tanulság, bárhogy is volt: PRre ügyelni kell.

    tanulság kettő: rendes és objektív történelemoktatással elkerülhetőek lennének az "Isten lelke lebegett a vizek felett, de a magyarok már akkor is a Kárpátokat lakák vala" megnyilvánulások. aki ilyet írna, azt max kiröhögné mindenki. de ehhez az is kéne, hogy a 20. századot végre nyugodtan le lehessen zárni, és át lehessen gondolni. nem kis feladat, de szükségszerű.

    innentől minimum aggasztó, ami olyan 5-10 éve volt, nekünk 6 év gimnázium alatt sikerült két hónap alatt ledarálni a 20. századot, a Második Világháború végéig. 56ról kaptunk egy kivonatot, és annyi. az Etruszk/Római Királysággal több időt töltöttünk, pedig az aztán tényleg egy baromi fontos és lényeges epizód a történelemben.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák