Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz totron #285 üzenetére

    "Szarvashiba, hogy nem számít, szarvashiba, hogy majd a másik oldja meg, az én részemet majd én halogatom - ugyanis a fogyasztói többség pontosan így gondolkodik."

    Ha a többség így gondolkodik, akkor pont az az önámítás, hogy ha én megteszem a magamét, akkor az bármit is számít, mivel semmilyen racionális, ok-okozati összefüggés nincs az én fogyasztási szokásaim esetleges változása és a többség viselkedése között. Hogy járj elől jó példával, meg hogy magadon kezd, stb. ezek vallásos érvek, mert mind abból a feltételezésből indulnak ki, hogy a társadalom viselkedése majd ideológiák harsogására lényegileg megváltozik.
    Persze jó érzéssel tölt el, ha pótcselekvésekkel elnyomhatod a saját bűntudatodat, másrészt hamis erkölcsi magas lóról köpködheted az alattad lévőket, de érdemi, gyakorlati haszna zéró.

    "Azt hallani, hogy a huszonpár évesek egy kimutatható hányada viseli szívén szorongás formájában ezt a klíma dolgot, de még tettekkel is. Nem várnak, nem kifelé mutogatnak."

    Jaja, ugyanez volt a duma a történelem során számtalan alkalommal, hogy bezzeg vannak, akik buzgón imádkoznak a szent inkvizícióért, harcolnak a nemzetiszocializmusért, a proletariátus győzelméért, a békéért, a szeretetért, stb. Nem várnak, nem kifelé mutogatnak.
    Aztán rendre kiderült, hogy valójában egy jellemzően személyiségzavaros kisebbséget sikerült csak fanatizálni és nagyon is földhöz ragadt politikai és/vagy gazdasági érdekek mentén kihasználni.

    Tehát jó lenne, ha ahelyett, hogy köldöknéző, kontraproduktív ideológiákat próbálnánk letolni egymás torkán, esetleg a józan észt követve azokon kérnénk számon a környezetszennyezést, akik okozzák.

Új hozzászólás Aktív témák