Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Bár tudom, hogy le vagyok sz_rva, de én is jobban várnék egy új KOTOR-t, mint ezt az MMO-t... :(

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Zsoccc #6 üzenetére

    Há'dehogynem. Mondtam én már, hogy csináljanak Kotor3-at, azt mégsem teszik. Szóval le vagyok sz_rva általuk :DDD

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Onderon #8 üzenetére

    Mert nem szeretem az MMO-kat, ugyanis nem arra találták ki őket, ahogyan én játszom. Hosszú lenne kifejteni, elégedj meg annyival, hogy az egész játékstílus taszít.

    tiv83us: Pont ez volt a legnagyobb poén a KOTOR-ban - én nem vagyok SW fan (sőt...), mégis az a két játék (igen, a második része is) nagyon lekötött és tetszett, méga világot is megszerettette velem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz tiv83us #13 üzenetére

    Történetileg tényleg gyengébb a Kotor2, mint az előd (azaz inkább azt mondanám, hogy közel nem tudtak olyan jól bánni az egyébként ütős fordulatokkal és sok lehetőséget magukban rejtő karakterekkel [Kreiya például]... szóval a "rendezés" volt szarabb, maga a sztori problémamentes volt), viszont a pécés RPG-dolgot megközelítették annyira, amennyire azt elérni lehetséges (vitába szállnék amúgy, hogy a Vampire: Bloodlines jobb RPG, mint a Kotor, de valszeg csak azért, mert annak a világa hozzám jóval közelebb áll, mint az SW univerzum).

    Érdekel amúgy, jöhet a scan, angol tudás meg valóban nem probléma.

    Az az igazság, hogy nekem az MMO-val, mint koncepcióval van bajom, eddig tökéletesen látszik, hogy a jelen piac az egyszerűbb, árkádosabb megoldásokra bukik Európában és Jenkiföldén, storytelling abszolút másodlagos. Szóval 1. nekem a jelenleg populáris MMO-k felépítése nem jön be (én nem akarok netbuddy-kat gyűjteni és raidekre menni, meg hasonló szarok... nekem a PC-s szerepjáték inkább a Kaland-Játék-Kockázat könyveket jelenti, azaz interaktívan akarok megismerni egy baszottjól előkészített sztorit) 2. Bioware ide vagy oda, van egy félelmem, hogy ez az SW MMO ugyanúgy egy konzumtermék lesz, mint a Happy Meal-es SW figurák: mivel ez kell a népnek, és ők is a pénzből élnek, nem abból, hogy pár hardcore fanboyt megörvendeztessenek.

    (Eddig amúgy egy MMO keltette fel az érdeklődésemet, az a Dune Online volt anno, ami ugye "sokra is vitte"... ebből is látszik, hogy mi kell a piacnak, ami sajna az én igényeimmel jelen esetben nem korrelál.)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz tiv83us #17 üzenetére

    Amit az extended universe-ről mondanak, az egyszerre pozitív és negatív is. Merthogy ugye ott van az, hogy nem akarják feleslegesen beleerőszakolni az ismertebb karaktereket, tehát remélhetőleg nem lesz tucatnyi Obi Van meg Luke meg Darth Vader utánzat, viszont ugyanakkor beficcenti a kőbe vésett és jól megedzett marketingszöveget, hogy ha nem vagy SW geek és sosem olvastál egy könyvet sem, akkor nem is lesz rá szükséged (tehát konzumidióták gyülekező!).

    Amúgy jók a szövegek, a dinamikusan változó sztoriról meg a választási lehetőségekről, amik majd látszatják is a hatásukat... kíváncsi leszek, hogy a szövegeknek megfelelően a világra is hatással lehetnek ezek a dolgok, vagy csak a karakter saját kis "történetére" (tehát kb. kik állnak veled szóba, milyen küldiket kaphatsz stb.), mert utóbbi köszi, de paraszt szemének fotonokkal való izgatása.

    Ja, a másik, a kasztok, amiről azért finoman és óvatosan nyilatkoznak. Az lesz a gyönyörű, ha majd mindenki jedivel meg sith-el akar nyomulni, és a fénykard/négyzetméter lesz vagy kéttucat... elvétve meg pár Han Solo-utánzat.

    Na mindegy, én is ránézek majd tutira (inkább azért, mert Bioware, semmint mert SW), de tisztes távolságtartással fogom kezelni, mint a két napja etetett kuvaszt.

    (Egyetértek, WoW-tól én is minden tekintetben gyomorforgást kapok...)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Onderon #19 üzenetére

    Nagyon egyszerű az én problémám: én kőkeményen pen&paper RPG-kkel nőttem fel, komoly játékszinttel, nem vacak klubozós "vérpistikkel". Emiatt az egyszerű tény miatt számomra játékszinten egy MMO nem igazán tudja hozni az elvárt RPG-színvonalat, mivel a játszó emberek nagy százaléka ezt alapban kizárja (teszem hozzá, ez nem gond, csak nem az én világom).

    Innentől fogva engem PC-n történettel, illetve történetvezetéssel lehet megfogni, mással nem. Szóval ez az én egyéni szoc. problémám.

    Az MMO piac (EU&USA) exponenciális tágulása meg amúgy is lelassult, ebből látszik, hogy a jelenlegi szegmens kb. ebből az ~20 milka emberből áll - és ebből nem véletlen az uscve 60%-os WoW-uralom. Ha pedig ebből a piacból akarsz tortát szedni, akkor ezeket az embereket kell megfognod. És erre mondom én, hogy Diablózás ellen Diablózással lehet csak harcolni, nem pedig kreativitással. Na, kipanaszkodtam magamat, hurráleülök.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz tiv83us #20 üzenetére

    A KOTOR-hoz sem kellett nagy ismeret az extended universe-rol, mivel nagyon szepen belevezetett a jatek a vilagba.

    Na, hát én emiatt féltem pont a Kotor-t az MMOsítástól. Egy offline cuccnál van időd ezt megtenni, viszont egy potenciálisan fizetős cuccosnál a trial rövid ideje (vagy limitált funkcionalitása) alatt kell megfognod a kuncsaftot, a la WoW: fellépsz, és az első kattintásod már a helyi farkascsordára esik, go hent.

    Ha meg Pistike itt Európában, illetve Steve ott Usákoknál azt látja, hogy itt olvasni kéne, végigvárni, ameddig elmondják, miért is vagy itt, stb., akkor rövid úton log off lesz, és go back for some orc-killing.

    De lehetőleg ne a messiás szóljon belőlem, kurvára kultiválnám, ha végre születne egy 85-ös IQ fölött is jól évezhető MMO :)

    X-Wingek meg nekem sem kellenek, sőt semmi nem kell a 6 filmből, max fénykard (erről eszembe jut, mennyire örültem a vibroblade-eknek a Kotor-ban... huhuhúúú ;] ).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák