Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz no more #151 üzenetére

    Én csak azzal nem vagyok kibékülve, hogy az XZ1 képei szarok. Mert az elég nagy túlzás.
    Én sem estem hanyatt a kamerájától, de könyörgöm, ha ítélkezünk valami felett, akkor:

    ne egy ilyen értelmetlen hülyeség alapján tegyük azt, főleg, hogy a MA képek nem eredeti minőségűek.
    (Egyébként nagyon sok dolog nekem sem tetszik a Sony kameráiban. De sok kép, amit felhoztok ellenérvnek, nem a telefon miatt sikerült rosszul. Ezt mindenféle fanatikusság nélkül mondom.
    Különben rég egy sima XZ boldog tulajdonosa lennék.)

    [ Szerkesztve ]

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • #96302336

    törölt tag

    válasz no more #151 üzenetére

    Ha a helyén kezeljük a képeket, ahhoz képest jók. Nyilván, akinek komolyabb elvárásai vannak, tehát hobbi szinten akar fotózni, oda kevés lesz egy idő után. Ahogy az összes mobiltelefon kamera kevés lesz. Egy abszolút átlagos felhasználást nézve az idei csúcstelefonok mindegyike tökéletesen elég. Ha kinyomtatnánk a képeket, és a szokásos fénykép méretnél maradnánk, akkor csak nagyító alatt látnánk a különbséget. Ha már A4-ben nyomtatnánk, akkor tényleg szembeötlik, hogy melyik telefon is jobb. Nyilván hatalmas előnnyel indul az a készülék, amelyik tud RAW-ben is dolgozni, mert az utólagos konverziók mindig jobbak. Nem véletlen, hogy a sima kompakt fényképezők is alig támogatnak RAW-ot, csak a legfelső kategóriások, azok pedig már 100+HUF áron futnak, és még azok képminőségei sem olyanok, mint egy belépő kategóriás DSLR vagy MILC esetén.
    A telefonok mindenre is jók, így egyik feladatra sem igazán. Az tény, hogy egy jó szoftveres háttérrel jobb kép is kihozható ugyanabból a szenzor-lencse párosból. Ebben nem villant a Sony, (pedig jó a vakuja ;] :D ) ellenben a Samsung és a Pixel igen. Ha kritikusan nézném a telefonok képeit, akkor azt mondanám, hogy mindegyik kivétel nélkül vacak, és ezen a PS/LR sem segít sokat. Ideális fényviszonyok pedig igencsak ritkán adódnak.

Új hozzászólás Aktív témák