Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz callmeakos #16119 üzenetére

    Mivel nem néztem utána ezért csak tippre mondom, de a folyamatok között olyan módon priorizál a kernel vagy a rom, (nem tudom) hogy az ami éppen képernyőn van valószínűleg a legmagasabb értéket kapja. Ami fut, de csak a háttérben mint például egy zenelejátszó már kisebbet kap. A többi futó szolgáltatás meg valahol ez után vagy ezzel egy szinten mozog...
    Az, hogy van priorizálás az tuti, mert minden OS-nél van...

    Szóval amikor éppen 350MB szabad memória, és abba beküldesz egy-két háttérfolyamatot majd ezen felül egy zenelejátszót, majd rá a böngészőt akkor mi a meglepetés tárgya? Ha böngésző van előtérben akkor ő a főnök. A Chrome-ról meg mindenki tudja, hogy zabálja a memóriát...

    Kérdezem: Látta valaki abban az időpillanatban a szabad memória állását amikor a háttérből elszállt a zene?

    De egyébként a FB vackai sem arról híresek, hogy milyen takarékosak az erőforrásokkal...

    Szóval nem kell meglepődni, ha valami elhasználja a memóriát akkor persze, hogy a rendszer elkezd bezárogatni dolgokat...

    Nem neked szántam feltétlenül...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák