Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    ahogy nezem nem nagyon van itt a topikban, szoval nemi tapasztalat igy egy evvel kesobb.

    Google Pixel (1) XLt valtott nalam amit imadtam. Kriterium volt a minimum 1440p / OLED, a normalis meretu telep, a Snapdragon 865 (vagy 888), a 8/128GB kiepites, a nagyon jo kamera es a stock Android. Kriterium volt a jo termektamogatas. Nem akartam se notchot, se lehetoseg szerint szelfilyukat ami erosen limitalta a lehetosegeket. Nem akartam hajlitott kijelzot, mert jellemzoen eselytelen teljesen korbetokozni az olyan telefonokat. Utolso akcioban 700 eur korul talaltam egyet (a szokasos 1200 euros huzos volt, szo szerint az utolso raktar vegeben levot hoztam el extra sopreskor a szomszed varosbol):
    - Pixel 5a az araert gyenge volt, 4 XLt lehetetlen volt epeszu aron kapni
    - Samsungnal visszatertek 1080pbe az S21nel, S20nal meg nem igazan kapni erre Snapdragon 865ost
    - Oneplus 8T kameraja nem tunt meggyozonek
    - Iphonet nem akartam
    - kinait nem akartam (jellemzoen strukturalis teszteken latszik, hogy hogyan tudnak olcsobbak lenni)
    - Asusbol a Zenfone 8 meg nem volt a piacon

    Kijelzoben jobb a Pixel XLnel, durva, hogy mennyit fejlodott az OLED. A reszletessege eszmeletlen, a 90/120Hz hianya engem nem zavar. Nappal is lathato rendesen. A Samsung S20 FE kijelzojehez kepest is gyonyoru.

    Aku oke, kb a Pixel 1 XL (uj) szintjenel talan egy picit mulja alul, de egyebkent jol birja.

    A mobil vevoje sokkal jobb a Pixelenel, anno Pixellel a fel hazban nem volt jelem (egy LG G6 pedig ennel is rosszabb volt), az Xperianak ilyen baja nincs. Bluetooth kommunikaciora is stabilabb.

    Minosegre az elso Pixel XL kb a HTC aluraketak szintjen volt, az XPeria kb ugyanezt tudja uvegbol. Gyonyoru, bar a sorszam a hatlapra nyomtatott papiron valamit ront az osszkepen amig az ember tokba nem rakja. Ami ajanlott, mert a telefon eszmeletlenul gyujti az ujjlenyomatokat, viszont van nagyon szep (bar kevesbe praktikus) gyari flip tokja. Az osszeszerelesi minosege elsorangu, az oldalra rakott ujjlenyomatolvaso tokeltes helyen van, a haptikus erzese is remek. A nagy keret rugalmas tokban (Spigent hasznalok) eltunik.

    A sztereo hangszoro irdatlanul hangos. A Pixel XLnek ez hibaja volt (ebresztoorakent pl), az XPeria remekel.

    Hardveresen villamgyors, kb azt tudja most, mint a maga koraban a Pixel XL.

    Kamera kapott par updatet megjelenes ota. Autofokusz meg mindig nem minden esetben tokeletes, de minimalis utanallitassal teszi a dolgat. Manualis beallitasokat erdemes atnezni es kb megerteni mit miert csinal (ez par ora fotos hatter nelkul, szoval azert annyira nem megugorhatatlan), azutan viszont siman a legjobb mobilos kamerak kozott van. Fotozashoz mindenesetre a sajat photo pro appjat erdemes csak hasznalni, a sima camera app letisztultabb, de sajnos kozel sem olyan jo casual fotozasra mint mondjuk a Pixelek sajat szoftvere.

    Negativum egyedul az alap ara, bar igazabol sajnos a konkurencia sem olcsobb.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák