Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Hát izé. Vártam ezt a tesztet, kiváncsi voltam, mi sül ki ebből a fix tükrös dologból. De valahogy nem győzött meg, egyáltalán nem érzek kényszert hogy a magaménak tudjak egy ilyet.
    Kényelmetlen fogás, hülyén elhelyezett kezelőszervek, nem hinném hogy ezzel a géppel nagy élvezet lenne hosszútávon fotózni.
    A hiányzó segédfény helyett meg a vakut használni segédfénynek... Pfff. Ez a halálom. Volt régebben E-520 Olympusom, ott is ez volt, és gyűűűlöltem. Gyenge fényben össze-vissza villogott a vaku, és sokszor volt hogy csak 3-ik próbálozásra tudott élesre állitani. Persze addig csak villogott mint egy megkergült stroboszkóp, eltelt 5-6 másodperc és a pillanat odalett. Azonkivül ha pl. embereket fotóztam, minden 2. képen hülyén hunyorogtak, mert a segédfényként használt vaku kisütötte a szemüket. Brrr de szar megoldás. Biztos rohadt nehéz lenne egy erős ledet besuvasztani a vázba. Érdekes, a Nikonnak megy a dolog.
    A képminőség se valami hires, persze jobb mint bármelyik kompakt, na és persze egy jobb objektivvel lehet sokkal jobb is, de pl. zajosodás terén, egy évekkel öregebb és persze olcsóbb gép is vigan tud ilyen minőséget. Persze, lehet RAW-ban is fotózni, úgy lehet jobb a képminőség, de egy nyaralásból hazatérve 500+ képpel, és ebből pl. 300-at photoshopban kell javitgatni, hát ezt csinálja akinek hét anyja van. Nekem erre nem volna időm.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák