Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    az hagyján, hogy mi van a legújabb grafikai kártyákkal és pocikkal van-e belölük elég de sokkal kevesebb van a a korábbi grafikákból és CPU-kból. így azok ára is elindult a csillagos ég fele. Az se segit, hogy ennyire leértékelődött a forint.
    Éppen ma kért meg egy kolléga, hogy szeretne egy gépet venni a fiának. van rá X összegű pénze. Hát megnéztem lehet-e annyiért valami játékra használhatót összerakni.. hát nem. Így végül mondtam neki, hogy elég rossz időben akar új gépet. a régi hardver kifogyóban ezért drágul, az újak meg mos nem kaphatok ezért drágák. Egy olyan videókártya, amit 1 éve vettem ma is kapható, de simán drágább 50-70 ezerrel.(pedig másfél éve van a piacon. Nem ezek az idők az optimálisak a gépbeszerzésre. Vagy csapjon hozzá 100-150 ezret az elképzelt árhoz és akkor lesz a gyereknek olyan gépe, amivel el lehet játszani a következő 3-4 évben még. A rászánt pénzért ma olyan gépet lehetne szerezni, amiért már a jővőhéten anyázna a gyerek a teljesítmény miatt de legkésőbb már az év második felében elégedetlenkedne. Nagyon be durvultak a hardverek és nem csak a legújabbaK.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz D.Va #200 üzenetére

    Hát egy ideje már így volt normál játék gépeken nem érte meg bányászni, mert a felhasznált áram többe került, mint amit kibányászott az ember. Viszont az utóbbi időben úgy neki lódultak a kriptovaluta árak, hogy lehet ismét nyereséges az áram számla.

Új hozzászólás Aktív témák