Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #18 üzenetére

    3 evente vegyel korszerubb kutyut, mert energiatakarekosabb szemlelet tobb kart okoz, mint amennyit hasznal.

    Ezzel nem azt mondom, hogy le az energiatakarekos cuccokkal, mert en is hajlamos vagyok megvenni a modern "kornyezetbarat" eszkozoket, ha muszaj valamibol ujat venni.

    Legalabbis anno voltam olyan hulye, hogy az egyszemelyes haztartasomba nem 50e-ert vettem mosogepet, hanem 120e-ert, mert ez 10 literrel kevesebb vizet hasznal+20%-kal kevesebb aramot.
    Aztan havonta be van kapcsolva haromszor.

    Szepen animalt LCD kijelzoje kb. 1 honapig volt erdekes, azota csak beteszem a szennyest, beleontom a mososzert, tekerek a tekerojen egyet, beallitom a centrifugat, aztan megnyomom a start gombot, aztan ha vegzett, akkor rohanok lekapcsolni+kivenni a ruhakat, mert olyan hangosan sipol 2 percenkent, hogy 3 emelettel feljebbrol is hallani.

    Vagy 1 eve monitorvasarlaskor kepes voltam +30k-t kiadni a LEDes Philipsert, holott az elettartama alatt.villanyszamlaban biztosan nem terul meg a felara a CCFLes 5405-hoz kepest.

    De azert nem allok sorba, hogy 100e-ert vegyek uj hutoszekrenyt a mostani 18 eves Zanussi-Lehel helyett, ami 1kWh-t "zabal" naponta (ez mar maga a paradicsom egy szovjet urtechnika Minszkhez vagy Szaratovhoz kepest :DDD)
    Ehhez barmikor van filleres alkatresz, mig az ujaknal lejar a gari, azutani elso javitasnal kozli a szerelo, hogy draga az alkatresz, nem eri meg javitani, vegyel ujat.

    Anyam peldaul volt olyan hulye, hogy kidobta a 15 eves fullextras Whirlpool mikrojat, mert kozolte vele a szerelo, hogy magnetroncsere 20k.
    Inkabb vett egy teszkogazdasagos goldszart annyiert, amiben osszesen annyi anyag nincs, mint a Whirlpool ajtajaban volt.
    Azota is emlegeti, hogy mennyivel jobb volt a Whirlpool.

    (Kopp-kopp en ugyanolyan Whirlpool mikrom meg eletben van, igaz egyre ritkabban van hasznalva.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák