Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blitz23

    tag

    Szevasztok.

    Ez a hozzászólás egy mini regény lesz,ami egy beszélgetést indít el. Ez egy vélemény + objektív tények összessége.

    Én úgy gondolom,hogy ehhez nagyban hozzájárult a hatalmas hype-vonat,amit sikeresen létrehoztak a különböző marketing fogásokkal+ eltelt 3 év az utolsó project-jük óta. A fanok már nagyon éhesek voltak egy újabb From Software játékra,és ez látszik az eladásokon is.

    Az elképzelés zseniális,de a kivitelezés egyáltalán nem indokolja ezt a "csúcsértékelést". Kivittem a Demon Souls-t, a Dark Souls 1-2-3-at és a Bloodborne-t is és ezek alapján azt kell mondjam,hogy közülük a Sekiro a leggyengébb. Megjegyzem, a Sekiro-t is kivittem.

    Rengeteg mindent kidobtak az ablakon, az RPG elemeket borzasztóan leegyszerűsítették (Igen, tudom,hogy előre szóltak, ez nem egy RPG) és a zene sem lett éppen csúcs. Ajánlott meghallgatni egy Bloodborme - Gehrman The First Hunter vagy egy DS3 - Soul of Cinder, Prince Lorian számot. Olyan tűz van bennük,hogy a mai napig besz@rok rajtuk. Ehhez képest a Sekiro-ban sok mini bossnál ugyanaz megy, a boss-ok pedig egyáltalán nem kaptak nagyon egyedi zenéket . A kedvencem röhejesen az első (nem a tutorial) mini boss zenéje. Nagyon illett a General elleni harchoz.

    A legnagyobb hibája a játéknak,hogy nagyon keményen hiányzik belőle a variáció.Ezért a casual playereknek - mint én - csak egyszeri végigvitelt ér meg, ez pedig elfogathatatlan egy From Software játéktól, nem ezt szoktuk meg. Míg a fentebb felsorolt játékokkal több 100 órát el tudott lenni az ember a PVP-nek,coopnak, a rengeteg karakter variációnak köszönhetően, itt max 20-30 óra a dolog. Lehet mondani akármit, az ugra-bugra és a fejlesztett harcrendszer nem igazolja azt,hogy sokkal kevesebb értéket kap az ember vásárlás esetén. Ez egy játék,de nem csak játék. Ez egy termék,ami értékkel rendelkezik.

    A nehézségre nem tudok panaszkodni.Én sz@r vagyok benne ( sok emberhez képest, az utolsó boss fight-nál rengetegszer meghaltam) mégis ki tudtam vinni. Már most rengeteg boss fight videó van fenn Youtube-on,amikben többen is bizonyították: lehetséges sebzés nélkül legyőzni az összes boss-t. Aki panaszkodik a nehézségre az nem fektet bele elég időt a gyakorlásra, nem cheese csak nagyon nehéz.Valakinek több kell, valakinek kevesebb. Ez nem egy könnyen felvehető játék.

    Összességében egy..jó játéknak mondanám. 6-os vagy nagyon jóindulattal gyenge 7est érdemel, vagyis épphogy megéri teljes áron beszerezni a játékot. Én megvettem Day 1 PC-re,de PS4-re ajánlott,hogy végigjátszás után el lehessen adni.

    Elvileg From Software még 3 (vagy lehet csak 2 és a Sekiroval együtt értették a 3-at anno?) játékon dolgozik,amik közül az egyik szinte biztos,hogy PS4 exkluzív lesz. Na arra leszek kíváncsi.

    Köszöntem. :R

  • Blitz23

    tag

    válasz eeXaa #4 üzenetére

    Vannak benne hasonlóságok az biztos. Nem hiszem,hogy konkrétan arra alapozták a játékot,de ki tudja.

  • Blitz23

    tag

    válasz atainprison #7 üzenetére

    Az átlag 20-30 azok alapján,amit hallottam viszont nekem is több volt,ez igaz. 37 úgy,hogy az utolsó bossal 4 órát b@sz@kodtam. How long to beat oldalon 91 ember átlaga 26 óra. Extrákkal valóban 40 körül van. [link]

    De sajnos ezektől független a dolog, egyszeri alkalom a játék. Azt elfogadom,hogy a mai viszonyokhoz képest 20-30 óra jónak számít,de azt már nem,hogy borzasztó lineáris és semmi variáció nincs benne. A többi From Software játékhoz képest tartalom hiányos.

    A story from software szintű. Bár nekem az eleje nagyon nem tetszett. Abszolút semmi impaktot nem éreztem,mikor az elején a tutorial boss levágta a kezemet. Nagyon gyorsan történik, összeesünk, aztán kapásból műkézzel ébredünk. Ha valakinek ez spoiler volt,akkor elnézést kérek bár a borítón is látható,hogy valami nem is stimmel karakterünkkel. :DDD

    Mindenki máshogy áll hozzá a játék nehézségéhez, én teljesen megértem az easy mód követelését. Az lenne a frankó,hogy ha mindenkinek jó lenne,de ez sokszor nem így működik. Ez van.

  • Blitz23

    tag

    válasz Wesder #12 üzenetére

    Telorol:

    Igen,ugy ertettem. A kerdesedbol adodoan lejott mire gondoltam, vagyis atment igy is.
    1 optional boss-on meg 2 mini optional boss-on kivul mindent lekaszaltam.

    En ugy gondolom egy easy mod,mint opcio nem tenne tonkre az alapjatekot. Ha az eladasok megkovetelnek,akkor benne lenne. Semmi baj nem lenne attol meg,hogy nagyobb retegnek hozzaferhetove teszik. Egyebkent pc-n mar van hack,amivel lehet gyorsitani,lassitani az idot az ellensegek es Sekiro szempontjabol is.

    A masik kollegara reagalva: orulok,hogy egyenileg te talaltal benne meg szorakozast viszont nalam az NG+ nem egyenlo a + tartalommal. Egy teljesen mas karakterrel kivinni viszont igen. Ez a Sekiroban nem lehetseges es a spanjaimmal se tudok vele jatszani.

Új hozzászólás Aktív témák