Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    válasz dabadab #1 üzenetére

    Nem kötekedésből írom, de nem értem hogy az oled miért ne lenne végtelen kontrasztú. Elvileg a fekete képpont nem bocsájt ki fényt, ehhez képest ha a mellette levő képpont fehéren világít akkor a kettő aránya végtelen nem? Vagy van valami amiről nem tudok? (tényleg nem kötekedés, csak kíváncsiság)

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Kansas #63 üzenetére

    Persze, a fekete is visszaveri a környezeti fényt, és nyilvánvaló hogy nem mindegy mennyire. De szerintem ezt egy másik skálán kellene mérni. Ha teljes sötét szobában nézem akkor végtelen a kontraszt, mert a feketének nincs mit visszavernie. Ha van egy minimális fény a szobában akkor majdnem végtelen, ha rengeteg fény van akkor meg szinte nulla a kontraszt? Mert ugye a rettentő nagy fény pl ha kiviszem a tűző napra, akkor a napsugárzásból visszaverődő fény a fekete és fehér képpontoknál is olyan magas hogy lényegében a háttérvilágítás nem is jut szóhoz.
    Nullával osztás probléma: ilyen esetekben limes-el lehet feloldani a dolgot, ez matekban bevett gyakorlat. A nevező tart nullához, az eredmény pedig tart végtelenhez. Ha a nulla helyett egy nagyon kis számot írunk (minél kisebbet annál nagyobb az eredmény), akkor a kontrasztarány nagyon nagy lesz - tart végtelenhez.
    Az utolsó mondatod totál tévedés, de szerintem csak elírtad. Az OLED kijelzők kontrasztja közelebb van az 1:1-hez mint a végtelenhez???? Akkor ezek szerint egy 1:1000-hez IPS panel sokkal kontrasztosabb mint egy OLED? Az 1:1 kontraszt azt jelenti hogy a fekete képpontnak pontosan akkora a fényereje mint a fehérnek. Nem tudom mire lehet jó egy ilyen kijelző, de semmit nem lehetne látni rajta az biztos. Én úgy tudom hogy a kontraszt azt mutatja hogy a fehér képpontok fényereje hányszorosa a feketéknek.

    [ Szerkesztve ]

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Kansas #65 üzenetére

    Oké, látom azon lovagolsz hogy a végtelen az sokkal nagyobb mint egy rohadtnagy szám. rendben, ebben egyet is értek.(nem a lovaglással hanem azzal hogy a végtelen nagyobb mint egy nagy szám) Bár már kezdesz átmenni lekezelő stílusba: "OLED rajongó kicsi szívedet". nem vagyok semmilyen rajongó, csak nem értem a környezeti háttérfényt miért kell beleszámolni a kontrasztba. Ha nincs háttérfény akkor az oled-nek nincs szürke színe, mert nem bocsájt ki fényt. (ellentétben egy ips-el) Ehhez képest a fehér képpont fényereje ha nem is végtelen, de egy nagyon nagy szám. Pontosabban igazából végtelen(bármennyire fáj a kicsi szívednek), mert egy bármilyen fényerő végtelenszer nagyobb a nulla fénynél. De akkor definiáld már nekem a kontrasztot légyszíves. Milyen környezeti fénynél méred? Úgy látom itt a vita azon van hogy te beleveszed a kontrasztba a környezeti háttérfényt, szerintem meg nem kellene belevenni hanem egy másik mérőszám kellene hogy mutassa hogy mennyire veri vissza a környezeti fényt a fekete képpont.

    [ Szerkesztve ]

  • imi3est

    csendes tag

    https://en.wikipedia.org/wiki/Contrast_ratio
    "There is no official, standardized way to measure contrast ratio for a system or its parts, nor is there a standard for defining "Contrast Ratio" that is accepted by any standards organization so ratings provided by different manufacturers of display devices are not necessarily comparable to each other due to differences in method of measurement, operation, and unstated variables."
    Magyarul nincs hivatalos előírás hogy hogy kell mérni. Lehet valami elképzelt átlagos szobában mérni, ekkor nem lesz végtelen az oled kontraszt. De lehet a fekete / fehér képpontok közti fényerő arányt nézni, ami végtelen ha a fekete nem bocsájt ki fényt és a visszaverődést nem számítjuk bele. Balika911: Teljesen egyetértek, tökmindegy mit írnak oda, mivel nincs szabvány hogy hogy kell mérni. Számomra elfogadható hogy végtelennek írják, szerintem nem hazugság. Ezer más dolgot lehet mérni, és kell is ha össze akarunk hasonlítani két kijelzőt. Pl a fekete kép fényvisszaverő/fényelnyelő képességét, amit Kansas belevesz a kontrasztba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák