Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Kansas #63 üzenetére

    Persze, a fekete is visszaveri a környezeti fényt, és nyilvánvaló hogy nem mindegy mennyire. De szerintem ezt egy másik skálán kellene mérni. Ha teljes sötét szobában nézem akkor végtelen a kontraszt, mert a feketének nincs mit visszavernie. Ha van egy minimális fény a szobában akkor majdnem végtelen, ha rengeteg fény van akkor meg szinte nulla a kontraszt? Mert ugye a rettentő nagy fény pl ha kiviszem a tűző napra, akkor a napsugárzásból visszaverődő fény a fekete és fehér képpontoknál is olyan magas hogy lényegében a háttérvilágítás nem is jut szóhoz.
    Nullával osztás probléma: ilyen esetekben limes-el lehet feloldani a dolgot, ez matekban bevett gyakorlat. A nevező tart nullához, az eredmény pedig tart végtelenhez. Ha a nulla helyett egy nagyon kis számot írunk (minél kisebbet annál nagyobb az eredmény), akkor a kontrasztarány nagyon nagy lesz - tart végtelenhez.
    Az utolsó mondatod totál tévedés, de szerintem csak elírtad. Az OLED kijelzők kontrasztja közelebb van az 1:1-hez mint a végtelenhez???? Akkor ezek szerint egy 1:1000-hez IPS panel sokkal kontrasztosabb mint egy OLED? Az 1:1 kontraszt azt jelenti hogy a fekete képpontnak pontosan akkora a fényereje mint a fehérnek. Nem tudom mire lehet jó egy ilyen kijelző, de semmit nem lehetne látni rajta az biztos. Én úgy tudom hogy a kontraszt azt mutatja hogy a fehér képpontok fényereje hányszorosa a feketéknek.

    [ Szerkesztve ]

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Kansas #65 üzenetére

    Oké, látom azon lovagolsz hogy a végtelen az sokkal nagyobb mint egy rohadtnagy szám. rendben, ebben egyet is értek.(nem a lovaglással hanem azzal hogy a végtelen nagyobb mint egy nagy szám) Bár már kezdesz átmenni lekezelő stílusba: "OLED rajongó kicsi szívedet". nem vagyok semmilyen rajongó, csak nem értem a környezeti háttérfényt miért kell beleszámolni a kontrasztba. Ha nincs háttérfény akkor az oled-nek nincs szürke színe, mert nem bocsájt ki fényt. (ellentétben egy ips-el) Ehhez képest a fehér képpont fényereje ha nem is végtelen, de egy nagyon nagy szám. Pontosabban igazából végtelen(bármennyire fáj a kicsi szívednek), mert egy bármilyen fényerő végtelenszer nagyobb a nulla fénynél. De akkor definiáld már nekem a kontrasztot légyszíves. Milyen környezeti fénynél méred? Úgy látom itt a vita azon van hogy te beleveszed a kontrasztba a környezeti háttérfényt, szerintem meg nem kellene belevenni hanem egy másik mérőszám kellene hogy mutassa hogy mennyire veri vissza a környezeti fényt a fekete képpont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák