Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    Nagyot fogtok nézni, amikor a Xiaomi Fold 2-n meglátjátok az árkot a képernyő közepén (már ha valaha látni fogtok olyat élőben)... én nem tudom miért kell állandóan, szisztematikusan hazudni (csúnya szó, de... mit lehet mást mondani? "Ferdíteni" (ahhoz legalább fél igazságnak kellene lennie), "hamis állítást tenni" (ez meg csak szimpla szinonimája a "hazugságnak")) ezekben a cikkekben/tesztekben, de legyen. Sóvárogjon csak a nép olyasmiért (eleve hamis ígéretek nyomán), amit úgysem tud soha megvenni, hisz nem forgalmazzák sehol, csak Kínában.
    Itt egy kép arról a "sima-képernyős" csodáról. Mindenki nézze meg bátran. És közben gondoljon arra is, hogy itt vízállóság sincs. És persze csak így, 180 fokra lehet kinyitni a készüléket, nincsenek köztes állapotok (ami a vízállóságnál is sokkal nagyobb érvágás).

  • doooo

    veterán

    válasz Bog #26 üzenetére

    Jó, akkor részemről vádaskodás meg részedről fenyegetőzés nélkül, kulturáltan, őszintén (duplán offba is rakom, hogy a lehető legkevésbé zavarjon bele a topicba, az előző kommentet meg nyugodtan töröljétek, ha még nem tettétek meg): mit gondolsz a #13-as kommentben látható képről? Én azt, hogy komoly gyűrődés látható mindkettőn. Egymástól is különböznek a gyűrődéseik, meg az összes Foldétól is, de tagadhatatlanul ott vannak (az egyik legalább a képernyő negyedét betölti).
    Egyébként valahol jogos, megkövetem magam, amit velem egyetemben a legtöbben elfelejtettek (te sem említetted), de valaki szerencsére ezt is leírta fentebb, hogy a Razr tényleg képes sima képernyőre (más hátulütőkkel, de akkor is). A baj csak az (annak, akinek ez életbevágó), hogy se az Oppo, se a Vivo, se a Honor/Huawei, se a Xiaomi, se a Samsung nem csinálta még meg ugyanezt, ugyanígy. Tehát mi értelme az egyiknek felróni állandóan, de tényleg állandóan, míg a többinek soha?

  • doooo

    veterán

    válasz Bog #33 üzenetére

    Bocs, igen, a #17-es kommentet akartam írni, amin a Vivo-Oppo van.
    És kösz a választ is. Így már világos, hogy bár
    az emberi érzékelés szempontjából jelentősen javult a helyzet, sajnos még mindig nem sikerült teljesen eltüntetni ezeknél sem a problémát.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz vinczetibor #57 üzenetére

    Sosem érdemes azonnal váltani a következő generációra, manapság már semmiképp (a gyártók is tudják, azért is kényelmesedtek bele ebbe a lassú progresszióba; pláne ha az előző generáció volt viszonylag nagyobb előrelépés, a következőnél a cél mindig csak finomítás, "tökéletesítés"). Aki most venne először Foldot, vagy mondjuk az első két generációról vált, annak a Fold4 dukál, aki viszont megvette a F3-at, annak semmiképp (bár még mindig több értelme van, mint mondjuk S22U-ra váltani S21U-ról). Persze ha már megtörtént, ne bánkódj miatta, az ember a hibáiból tanul, ahogy írod is.

  • doooo

    veterán

    Tudom, hogy már többen is említették (eddig igazából nem is tudatosult bennem)... de tényleg nem kapott plecsnit ez a mobil? :DDD Egyszerűen nem tudom elhinni...

  • doooo

    veterán

    válasz Titan3344 #273 üzenetére

    50 alkalmazást? Ennyit tudtál gond nélkül elaltatni (magyarán nélkülözni)?
    Nem, itt nem a mobil a fő probléma. Hanem a sok szemét. Nyugodtan törölheted/kikapcsolhatod legtöbbjüket (amelyeket soha nem fogod használni).

    De nem kell manuálisan altatnod őket amúgy sem. Akkubeállításoknál ráböksz a "háttérbeli használat korlátai" opcióra, majd ott bekapcsolod az egyetlen dolgot, amit be lehet kapcsolni. Ő maga fogja altatni azokat, amiket altatásra ítél. Hozzáadhatsz, meg elvehetsz belőlük (mert vannak dolgok, amiket nem ildomos altatni, ezeket a kivételekhez teheted), de ez sokkal biztosabb megoldás, mert mindig figyeli, hogy mit nem használsz, mi okoz problémákat, stb.

    Ezután a "további akkumulátorbeállításokra" böksz, ott pedig bekapcsolod az "adaptív akkumulátorkezelést". Az alatta található "feldolgozási sebesség" résznél pedig kiválasztod az "optimalizált" opciót.

  • doooo

    veterán

    válasz Titan3344 #276 üzenetére

    Az akkuidő nem függ az árkategóriától, sőt...
    Konkurense meg nincs is, ami Kínán kívül megvehető lenne (de akkuidőben például egyik sem jobb, más "lemaradásokról" most nem is beszélve).
    Persze ennyi alkalmazás mellett, meg főleg ha bevallottan is egész nap nyomod, akkor power-user vagy, és így nem csoda ha merül. Pláne egy ekkora, állandóan működő képernyő mellett (más mobilon ugye nem találni ekkorát). Logikus tehát, ha a nap végére töltened kell. Több egyszerűen nem várható el jelenleg.
    De azokat csináld meg, amiket mondtam (ha az adaptív kezelés már megvan, annyival kevesebbet kell), egyik sem korlátozza a felhasználói élményt, de cserébe segíthetnek többet kihozni az akkuból.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Titan3344 #276 üzenetére

    Az is sokat számít amúgy, hogy hány SIM-et használsz, milyen neten vagy egész nap (mobilnet sokkal többet eszik a wifinél, pláne rosszabb lefedettségnél), stb.

  • doooo

    veterán

    válasz Ck. #279 üzenetére

    Jó, hogy kérdezel, mert most kiderült, hogy egy picit más a Fold rendszere, mint a többi jelenlegi Samsungé, az egyedi, 4.1.1-es OneUI verzió miatt.
    Én pedig nem ilyen mobilt használok, hanem S21U-t, ahol OneUI 4.1 alatt még más ez a "teljesítményprofilos" dolog.
    Ahogy fentebb mondtam, nálam "feldolgozási sebesség" van odaírva, és 3 opció van: optimalizált, magas, maximális. Ezek közül az "optimalizált" a jó választás.
    A Fold4 két opciója viszont eleve más. Ebben a cikkben látszik a benchmarkokban érzékelhető különbség a két mód között: [link]
    Az órajeleket viszont alapból nem veszi le, mint a hagyományos, energiatakarékos mód (amit említettél, és ami továbbra is ugyanúgy elérhető dolog).
    Ami annyit tesz, hogy nagyon komoly appok, hosszabb használatakor lép csak életbe korlátozás, vagy ha nagyon sokat van folyamatosan használva, így hűvösebb maradhat a készülék (ami jó az akkunak).
    Tehát ha valaki egész nap nyüstöli, mint Titan kolléga, akkor szerintem érdemes kipróbálni, mert akárcsak nálam az optimalizált módnál, úgy itt sem várható a felhasználói élmény érezhető csorbulása, de az akkunak segíthet.
    Nálad (aki nem ennyire power-user, és aki amúgy is meg van elégedve az üzemidővel) mindegy melyik van bekapcsolva, nincs igazán esély érezhető különbségre. ;)

    Az alkalmazások altatása már könnyebb téma.
    Mélyaltatásba olyasmit érdemes rakni, amit szinte sosem használsz. Tehát lehet, hogy havonta egyszer szükséged van rá, és ezért nem akarod törölni, de nem is akarod, hogy egye az akkut, vagy hasonlók (a rendszer ezt automatikusan is megteszi egy-két hét után, előbb sima alvásba, majd ha a felhasználó nem ellenzi, mélyalvásba teszi a régóta nem használt appokat). Ezzel minden értesítés megszűnik az adott alkalmazástól, és ha újra meg akarod nyitni, akkor kicsit több időbe fog telni (pár másodperccel többe) a dolog, mert a rendszernek újra be kell téged jelentkeztetnie, bizonyos adatokat újra le kell töltenie, stb, stb. Cserébe tényleg jó az akkunak, meg a rendszernek, mert kevesebb a felesleges adat, kevesebb az adatforgalom, nincs esély appok beakadására, összeomlására, stb. Nálam most épp a Drive, a Térkép, meg hasonlók vannak itt, amik egy részét amúgy sem lehet törölni teljesen, mert a rendszer részei.

    A sima altatás nem ilyen drasztikus. Ezeket ugyanúgy, bármikor, azonnal megnyithatod, egyedül a háttérben nem futhatnak állandóan, és így az értesítések késhetnek. Nálam pl. a Facebook így van altatva (manuálisan). Hírhedten akkuzabáló (ilyen appokat érdemes ide rakni, amiket használsz sűrűn, de abnormálisan sokat fogyasztanak; az akkuhasználat adatainál mindig látszik mi eszi a legtöbbet), az értesítések meg nem fontosak, úgyis sűrűn megnyitom az appot, meglátom őket ott is. Késhetnek nyugodtan, sőt, ki is lehet teljesen kapcsolni őket.
    Üzenetküldő appokat mondjuk épp ezért nem ajánlott alvásba rakni. Ott pont az azonnali értesítés a lényeg. :K Ezeket hozzá lehet adni a "soha nem alvó alkalmazások" listájához, ahol olyanokat is érdemes tartani, amiket soha nem akarsz altatni. Mondjuk mint a bankok appjait.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz soko70 #283 üzenetére

    Mit nem találsz? A világító széleket?
    Beállítások->Értesítések->Rövid előugró értesítések beállításai->világító szélek stílusa - és itt kiválasztasz mindent, amit szeretnél, milyen effektus legyen, milyen színű, stb.

    Egyébként mindenhol egyforma a szoftver. Sose volt regionális különbség ilyesmiben.

  • doooo

    veterán

    válasz doooo #284 üzenetére

    Ha valamit nem találsz, akkor itt kérdezz, meg a neten böngéssz (a Samsung oldalán is sok útmutató van), nem kell azonnal írnod közvetlenül a Samsungnak.

  • doooo

    veterán

    válasz vinczetibor #292 üzenetére

    A DxOmark a legutolsó oldal, ami mérvadó.
    Ott annál a mobilnál van épp előrelépés, amely gyártója fizet (és azok fizetnek, akiknek nagyon fontos a kínai piac, ahol ez az oldal még relevánsnak és "függetlennek" számít; bármennyire is abszurd ez).
    Egyébként csak egy vicc az egész (pláne a pontozós, listás rész).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák